طبیعت ابدال آباد تربت جام

ابدال آباد تربت جام گردشگری در طبیعت ابدال آباد تربت جام طبیعت ابدال آباد تربت جام صنعتی است که به نیروی کار وابسته می باشد و نتیجه آن موجب بهبود وضعیت اشتغال زایی در مقصد گردشگر می شود و همچنین به توسعه بخشی زیر ساخت ها،نگهداری منابع مالی و رسیدگی بیشتر به اماکن گردشگری کمک […]

ابدال آباد تربت جام

گردشگری در طبیعت ابدال آباد تربت جام

ابدال آباد تربت جام

طبیعت ابدال آباد تربت جام

صنعتی است که به نیروی کار وابسته می باشد و نتیجه آن موجب بهبود وضعیت اشتغال زایی در مقصد گردشگر می شود و همچنین به توسعه بخشی زیر ساخت ها،نگهداری منابع مالی و رسیدگی بیشتر به اماکن گردشگری کمک شایانی می رساند و در نتیجه این امر است که امروزت نهاد های بین المللی به موضوع گردشگری پایدار توجه بسیار دارند.
گردشگری پایدار می تواند در عرصه های اقتصادی_اجتماعی_زیست محیطی و فرهنگی یک جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد؛به همین دلیل است که کشور های توسعه یافته در جهت عملی کردن رفع نیاز ها و احتیاجات یک گردشگر تمام تلاش و عزم خود را در این مسیر درآمدزا به نمایش می گذارد.

گردشگر کیست؟

!طبق تعریف سازمان جهانی گردشگری،به فردی که به منظور تفریح یا حتی کسب و کار مدت زمانی ۲۴ ساعت و کمتر از یک سال به سرزمینی غیر از محل اقامت معمول خود می رود و در آنجا اقامت می کند گردشگر گویند.
در ادامه به تشریح دلایلی که بانک جهانی در باب اهمیت گردشگری پایدار برای رشد و توسعه همه جانبه کشور ها ذکر کرده است می پردازیم:

۱٫محرکی مناسب برای رشد و توسعه اقتصادی کشور:

ابدال آباد تربت جام

طبیعت ابدال آباد تربت جام

در جهان بزرگترین صنعت بخش خدمات متعلق به صنعت گردشگری است و تاثیر بسیاری بر روی افزایش تولید ناخالص داخلی یک کشور دارد.درآمد های ارزی بدست آمده از گردشگری کمک شایانی به سرمایه گذاری در سایر بخش ها میکند و در نتیجه رشد اقتصادی در کشور به فعلیت می رسد.

۲٫رشد تجارت بین المللی در گرو امر کردشگری:

ارزش صنعت گردشگری بعد از صنعت پتروشیمی و نفت جایگاه سوم جهانی رو به خود مختص کرده و در پله ای بالاتر از صنعت خودروسارزی و مواد خوراکی ایستاده است.

۳٫رسیدگی بیشتر به زیر ساخت ها :

ابدال آباد تربت جام

طبیعت ابدال آباد تربت جام

بهبود وضعیت فرودگاه ها_راه ها_شبکه آبرسانی_انرژی_خدمات درمانی_امنیت_بهداشت و شبکه های تلفن همراه از دیگر نتایج رشد و صنعت گردشگری است.

۴٫ ایجاد شغل و منبع تغذیه برای افراد:

ابدال آباد تربت جام

طبیعت ابدال آباد تربت جام

امروزه صنعت گردشگری باعث شده است که از هر ۱۰ نفر شاغل،۱ نفر آن ها در زمینه گردشگری فعالیت دارد.به طور مثال در قاره آفریقا از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ اشتغال زایی به صورت اصلی و فرعی در عرصه این صنعت ۲ برابر شدت است یعنی بیش از ۲۰ میلیون نفر از مردم قاره آفریقا در حیطه گردشگری فعالیت داشته اند و از این راه کسب درآمد می کنند.

۵٫بهبود وضعیت جوامع روستایی:

از فواید رشد گردشگری روستایی،فروکش کردن فقر و تنگدستی_بهبود نگهداری ابنیا تاریخی و میراث فرهنگی روستا می باشد.

۶٫رشد مناطق شهری:

ابدال آباد تربت جام

طبیعت ابدال آباد تربت جام

صنعت گردشگری در به وجود آوردن هرچه بیشتر اشتغال زایی و رشد زیر ساخت های شهری اهمیت زیادی دارد بنابراین توجه مسولین را به خود خواهان است.

۷٫کسب دآمد از راه رشد و توسعه بخشی فناوری اطلاعات:

احیا و توجه حداکثری به فناوری اطلاعات موجب افزایش مزایا از طرق صنعت گردشگری شده است.مردم عامه با استفاده از قابلیت های اینترنت،استعداد ها و توانایی های فردی خود مانند:مسکن_اتومبیل_خوراک های سنتی را با گردشگران در میان میگذارند و از این طریق امرار معاش میکنند.

۸٫حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی به کمک گردشگری:

ابدال آباد تربت جام

گردشگری جایگاه ویژه ای در مدیریت_تامین منابع مالی و محافظت از میراث فرهنگی کشور ها دارد.
یکی از قسمت های پر اهمیت در صنعت گردشگری، گردشگری فرهنگی می باشد که یاری موثری را برای تامین سرمایه به جهت محافظت از میراث فرهنگی می کند.

۹٫کمک به افزایش درک متقابل فرهنگ ها از همدیگر:

ابدال آباد تربت جام

گردشگری باعث ایجاد دهکده ای جهانی می شود که تمام افراد جهان را در زیر سایه خود گرد هم می آورد؛همچنین گردشگری موجب از بین رفتن تعصبات و نگرش های کلیشه ای نسب به فرهنگ غیر می شود و در نتیجه امنیت و صلح بیشتری را در جهان شاهد خواهیم بود.

طبیعت ابدال آباد تربت جام

ابدال آباد تربت جامدر ادامه شما را با روستای ابدال آباد در شهرستان تربت جام آشنا میکنیم:
ابدال در معنای لغوی خود یعنی افراد شرافتمند_نیک_بی بدیل.

طبق سر شماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این روستا ۲۲۹۶ نفر تخمین زده شده است.
همانطور که از معنای این کلمه برمی خیزد طبیعت بکر و بی بدیل این روستا زبان زد مردم شهرستان تربت جام است.
روستای ابدال آباد در دهستان بالاجام و در بخش نصر آباد،در فاصله ی ۴۰ کیلو متری تربت جام در استان خراسان رضوی واقع شده است و به بهشت پنهان تربت جام ملقب گشته است.همچنین آب و هوای این روستا کوهستانی است لذا وفور باغ های میوه_رودخانه های خروشان و آبشار های زیبا نگاه افراد را می رباید.

وجود کوه های سر به فلک کشیده این روستا هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.آسمان پاک ابدل آباد همچون آهن ربایی افراد ساکن در شهر های بزرگ را به سوی خود کشانده و گردی از آرامش و سکون را بر روح آنان می افشاند.

طبیعت ابدال آباد تربت جام

ابدال آباد تربت جام

کودکان این روستا نیز دوران شیرین کودکی خود را در طبیعت وحشی ابدال آباد و همچنین در پارک جوانه های اعتدال این روستا سپری میکنند.

در مجاورت این روستا کارخانه سیمان غرب آسیا با هدف رونق بخشی به اقتصاد منطقه_اشتغال زایی_محرومیت زدایی و توسعه صادرات کشور ایجاد شده است که متاسفانه باعث ایجاد آلودگی در بهشت تربت جام شده است.
در روستای زیبای ابدال آباد پارکی طبیعی درحال احداث می باشد کت نتیجه آن جذب گردشگران بیشتر به طبیعت این روستا و اشتغال زایی در سطح ابدال آباد می باشد که متاسفانه امروزه مسائل مربوط به احداث این پارک طبیعی به کندی پیش میرود و توجه مسئولین از اهمیت این امر سلب شده است.

نویسنده: نرگس غیبی لاین

 

مقاله های خانوم نرگس غیبی لاین را در این لینک دنبال کنید.

تصاویر این مقاله نیز توسط کوهنورد عزیز خانوم حمیرا یکدل ثبت شده است.

ما را دنبال کنید

تبلیغات

لینک تلگرام

لینک اینستا