اهمیت طراحی سایت در تربت جام

اهمیت طراحی سایت در تربت جام اهمیت طراحی سایت این روزها به هر منزلی، اداره، مغازه، آرایشگاه و هر محیط دیگری که سر بزنید، حداقل یک سیستم در آن جا مشاهده می کنید. علاوه بر آن در هر محیطی که فکرش را بکنید، می‌ توانید به نوعی به اینترنت دسترسی داشته باشید و از آن […]

اهمیت طراحی سایت در تربت جام

اهمیت طراحی سایت این روزها به هر منزلی، اداره، مغازه، آرایشگاه و هر محیط دیگری که سر بزنید، حداقل یک سیستم در آن جا مشاهده می کنید. علاوه بر آن در هر محیطی که فکرش را بکنید، می‌ توانید به نوعی به اینترنت دسترسی داشته باشید و از آن استفاده نمایید. یکی از اساسی ترین ارکان خدمات اینترنتی، موجود بودن سایت‌ های فعالی می باشد که به طور روزانه هزاران نفر را به بازدید از خود دعوت می سازد.

به همین علت است که در هر تایم، لازم به موجود بودن سایت برای یک کسب و کار زیاد تر و زیاد تر می‌ شود. در این نوشته قصد داریم درباره اهمیت طراحی سایت در کسب و کارها برای شما بیان کنیم. پس اگر شما هم جزو آن دسته از اشخاصی هستید که در راه اندازی وب‌ سایت برای کسب و کار خود تردید دارند، تا آخر این نوشته همراه ما در این سایت باشید.

تعریف طراحی سایت

قبل از این که به بیان علت های اهمیت طراحی سایت در کسب و کار ها بپردازیم، نیاز است که برای شما شرح دهیم، هدف از طراحی سایت چه چیزی است؟ طراحی وب‌ سایت یا همان وب Design، به تلاش به منظور به وجود اوردن یک پایگاه اینترنتی می گویند. در این پایگاه، قرار است فعالیت هایی مثل : ارائه خدمات، مهارت‌ ها و یا فروش محصولات به طور اینترنتی انجام گردد. طراحی سایت فقط یک مهارت نمی باشد، بلکه روندی تشکیل شده از فعالیت های متفاوت می باشد که عبارت است از:

طراحی کردن صفحه های وب

تولید کردن محتوا

طراحی کردن گرافیکی

سئو کردن سایت

به مظنور این که بتوانید یک سایت پر قدرت داشته باشید، لازم است همه ی استاندارد ها و اصل های مرتبط به کد نویسی و گرافیک سایت به وسیله یک تیم حرفه‌ ای اجرا گردد.

منظور از این موضوع چه چیزی است؟

تا چندین سال قبل، منظور از طراحی سایت برای کسب و کار های گوناگون، تنها و فقط تبلیغات و خود جلوه گری بعضی از کمپانی ها بود! ولی این روز ها هر کسب و کار حرفه‌ ای به مظنور کسب اعتبار بیشتر در میان مخاطبین خود، لازم به یک وب‌ سایت دارد. وارد شدن تکنولوژی به زندگی مردم و پیوند بی واسطه انسان‌ ها با جهان دیجیتال، این زمینه را فراهم نموده که بتوانیم حتی بدون وارد شدن به بازار سنتی هم درآمد کسب نماییم. دارا بودن سایت به اندازه‌ای ساده شده که هر کسب و کار و حتی هر شخصی با هر هدف و منظوری می‌ تواند سایت به خصوص خود را طراحی و راه اندازی سازد.

در جهان وب انواع گوناگونی وب‌ سایت وجود دارد، فرق آن‌ ها با همدیگر مثل : فرق آسمان تا زمین می باشد! راه اندازی یک سایت می‌ تواند با منظور هایی که در ادامه بیان می‌ کنیم، انجام شود:

رساندن خبر

فروختن محصول یا خدمات

وبلاگ‌ های فردی

تبلیغات و…

نیاز به بیان است که از میان همه ی سایت‌ های طراحی شده، فقط آن‌ هایی توانسته‌ اند به موفقیت دست پیدا کنند. با استفاده ازبکار بردن ترفند هایی بهینه سازی سایت و اساس سئو، جایگاه سایت خود را در موتور های جستجو ارتقا بخشیده اند.

اهمیت طراحی سایت در کسب و کارها چه چیزی است؟

یکی از پرسش هایی که خیلی از صاحبین ایده با آن روبرو هستند. این می باشد که آیا به وب‌ سایت و حضور در جهان مجازی نیاز دارند و یا حاضر شدن در بازار سنتی کافی است؟! در ادامه نوشته با اهمیت ترین علت هایی اهمیت طراحی سایت در تربت جام برای کسب و کارها را با شما در میان می‌ گذاریم. با مطالعه این قسمت، بی شک می‌ توانید به آسانی تصمیم بگیرید که آیا برای کسب و کارتان لازم به وب‌ سایت دارید یا خیر؟!

با طراحی کردن سایت برای خود اعتبار خریداری کنید

یکی از علت های اساسی که باعث اهمیت طراحی سایت در کسب و کارها می‌ شود، زیاد شدن اعتبار می باشد. همان‌ گونه که می‌ دانید، در حال حاضر مشتریان و مخاطبین، بیش تر از قبل برای به دست آوردن خدمات و محصولات مورد هدف خود در اینترنت جستجو می‌ کنند. در این حالت شما با دارا بودن یک نمونه سایت شرکتی یا فروشگاهی، اعتبار جدیدی در بین رقیب ها و مخاطبین کسب می کنید. به خاطر داشته باشید که بدون دارا بودن وب‌ سایت، مشتریان بسیاری به سمت رقیبان شما، که در حوزه کاری شما فعال هستند، خواهند رفت.

برقرار شدن تعامل و ارتباط زیاد تر با مشتریان

از دیگر علت هایی که راه اندازی وب‌ سایت برای بیش تر کسب و کارها پیشنهاد شده، فراهم شدن زمینه برپایی ارتباط با مخاطبین و مشتریان می باشد. شما می‌ توانید با طراحی سایت و قرار دادن نمونه کار ها، کلیپ ها، عکس ها و نوشته های تاثیرگذار، با مشتریان خود در ارتباط باشید و آن‌ ها را از آخرین خبر های کسب و کار خود آگاه سازید. این عمل اعتماد زیاد تری برای شما کسب نموده و دقت مشتری به شما جلب می‌ گردد. به این صورت، هنگامی که او نیاز به محصول یا خدماتی مرتبط به کسب و کار شما پیدا نماید، بی شک برند شما ابتدایی ترین چیزی است که به ذهن او خطور می‌ کند!

دست یافتن به خدمات و محصولات در هر تایم

یکی از با اهمیت ترین و اساسی ترین مورد هایی که اهمیت طراحی سایت در کسب و کار ها را تعیین می‌ کند. از بین رفتن محدودیت تایمی به منظور دسترسی، بازدید و حتی خرید محصولات می باشد. هنگامی که برای کسب و کار خود وب‌ سایت راه اندازی می‌ کنید، در هر تایمی از شبانه روز در دسترس مشتریان خود قرار دارید و آن‌ ها توانایی دارند در هر تایمی که برای آن ها  مقدور بود، نمونه کارهایتان را مشاهده کنند و به آن‌ ها دست پیدا کنند.

نبود محدودیت جغرافیایی

اگر شما صاحب یک کسب و کار می باشید و میل به رشد آن دارید، بایستی بدانید که معرفی شدن شما نبایست محدود به مکان یا منطقه خود شما باشد. به همین دلیل مناسب است کوشش کنید تا اشخاص بیش تری از مناطق گوناگون با کار شما آشنا شوند و به شما دسترسی داشته باشند. با طراحی و راه اندازی وب‌ سایت می‌ توانید زمینه تبلیغات خود را ارتقاء و پیشرفت دهید.

ممکن بودن نمایش نمونه کار های زیاد تر

یکی دیگر از علت های اهمیت طراحی سایت این می باشد که هنگامی که شما یک سایت ویژه برای کسب و کار خود داشته باشید. می‌ توانید در آن بدون محدودیت تجربیات و نمونه کارهای خود را با دیگر افراد به اشتراک قرار دهید.

موجود بودن وب‌ سایت علامتی از مهارت شما

واقعیت این می باشد که در جامعه ما دارا بودن وب‌ سایت برای هر کسب و کاری، علامت مقدار مهارت آن فروشگاه یا کمپانی است! در اصل، اگر نتوانید یا نخواهید برای خود یک وب‌ سایت داشته باشید، آنگاه می فهمید که مخاطبین شما فکر می‌ کنند در حوزه کاری خود ضعف دارید! به همین علت ابتدایی ترین لازمه ارتقاء شما در شغلتان، راه اندازی یک وب‌ سایت حرفه‌ ای می باشد.

تبلیغات و بازاریابی با تعرفه مناسب

برای این که سایت ویژه خود را داشته باشید، لازم به ۳ مولفه اساسی دارید. این ۳ مولفه تشکیل شده از: هاست، دامنه و طراحی سایت است. به صورت کلی در اول راه، خریداری هاست و دامنه تعرفه زیادی ندارد و فقط لازم به تمدید سالانه می باشد. ولی زیاد ترین قسمت هزینه، صرف طراحی سایت می‌ گردد. بهتر است بدانید که این تعرفه نیز صرفا یک‌ مرتبه پرداخت می‌ شود.

البته با یک تعرفه منطقی و مقرون به صرفه، صاحب سایتی می‌ شوید که منبع درآمد زایی برای شما است. از آن می‌ توانید به منظور بازاریابی و تبلیغات کسب و کار سنتی خود نیز استفاده کنید. لازم به بیان است که بیش تر صاحبین کسب و کارهای آنلاین، با کوشش و سعی توانسته‌ اند در همان ماه‌ های ابتدایی، تعرفه و پول استفاده شده برای طراحی سایت را به دست بیاورند.

آسانی در بازاریابی

گویا است که تبلیغات در جهان دیجیتال آسان تر، بهتر و تند تر می باشد. علاوه بر آن با استفاده از خدمات آنلاین، مثل : گوگل ادز و بهینه ساختن سایت می‌ توانید پیشرفت بیش تری به کسب و کار خود بدهید. خدمات گوگل ادز این تایم و زمان را در اختیار شما می‌ گذارد که با صرف هزینه و شارژ حساب کاربری خود را بتوانید، به وسیله کلمات کلیدی در صفحه ابتدایی جستجوی گوگل قرار دهید. تا هنگامی که حساب کاربری شما اعتبار داشته باشد، این روش تبلیغاتی نیز ادامه دارد و این‌ نوع کاربران زیاد تری از سایت شما بازدید می‌ کنند. لازم به بیان است که گوگل ادز یکی از چندین راهکار بازاریابی در جهان وب می باشد. به غیر از آن می‌ شود از راهکار های بسیاری به منظور بازاریابی استفاده کرد.

برند ساختن

شما به وسیله دارا بودن یک سایت استاندارد و اساسی و با اصول می‌ توانید خدمات و محصولات خود را به هزاران مشتری معرفی نمایید. به این ترتیب معروفیت کسب و کار شما زیاد شده و به در گذر زمان  به نقطه‌ ای دست پیدا می کنید که اعتبار تجاری زیادی به دست می آورید. از این روش می‌ توانید برای خود یک برند شناسایی شده داشته باشید و کسب و کار خود را ارتقا ببخشید.

نیاز نداشتن به سرمایه زیاد به منظور راه اندازی کسب و کار

بی شک می‌ دانید که راه اندازی کسب و کار در جهان امروز تعرفه های زیادی مثل: اجاره یا رهن مغازه، حقوق کارمندان، خریداری تجهیزات و… دارد. ولی در تجارت الکترونیک به هیچ‌ یک از این موارد نیاز ندارید. می‌ توانید توسط راه اندازی یک سایت خود را از شر همه ی این تعرفه های سنگین خلاص سازید!

به دست آوردن اطلاعات مشتریان از راهکار سایت

هنگامی که شما در جهان سنتی یک فروشگاه یا کسب و کار دارید، به دست آوردن اطلاعات تماس مشتری مثل : شماره یا آدرس ایمیل او، عمل چندان ساده ای نیست. چه بسا که خیلی از آن‌ ها از عرضه این اطلاعات جلوگیری می‌ کنند. ولی از راهکار استفاده از وب‌ سایت می‌ شود در قبال عرضه امتیازاتی مثل: اگاهی از تخفیف‌ ها و جشنواره‌ ها یا عضو شدن در خبرنامه و…، اطلاعات تماس مشتری را به دست بیاورید. به این ترتیب می‌ شود برابری خود با مخاطبان را حفظ نموده و در مواقع مورد نیاز از این اطلاعات به منظور بازاریابی و بقیه مقاصد استفاده نمایید.

چه سایت‌ هایی به کسب و کار شما آسیب وارد می کند

در کنار همه ی مزیت هایی که راه اندازی وب‌ سایت برای کسب و کار شما به وجود می‌ آورد، عیب هایی نیز مطرح می باشد. این عیب ها هنگامی خود را نمایان می‌ کنند که وب‌ سایت شما غیر اساسی و فاقد رعایت استاندارد ها طراحی شده باشند. در این روش موجود بودن سایت نه تنها موثر نیست، بلکه در گذر زمان  باعث ضرر به کسب و کار شما نیز می‌ شود. در ادامه چند مورد از اثر های مخرب وب‌ سایت‌ های غیر اصولی را معرفی می‌ نماییم.

نداشتن توانایی در جواب دهی به مشتری

تلف کردن سرمایه و زمان

آسیب به اعتبار برند

از دسترس بیرون شدن مدیریت سایت و…

مطابق بررسی های آمریکا طی سال‌ های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹، استفاده کنندگان این فضا در این سال‌ ها از ۵۹% به ۹۷% زیاد شده اند. این روزها اکثر اشخاص بکار بردن اینترنت و صورت دادن فعالیت های خود (به خصوص خرید) به وسیله آن را ترجیح می‌ دهند. چون که این فضا افزون بر جذابیتی که دارد، صورت دادن همه فعالیت ها را خیلی آسان کرده. و این علتی خیلی مهم برای مردم پر از مشغله می باشد که از آن استفاده نمایند.

در چنین وضعیتی اکثر کسب‌ و کار های کلان و کوچک الزام وارد شدن به این فضا را درک نموده. و به منظور زیاد شدن فروش و درآمد خود به آن وارد شدند. کسب‌ و کار های وجود داشته در تربت جام نیز می‌ توانند با دارا بودن سایت، به ازای عالی ترین راه برای وارد شدن به فضای مجازی، فروش خود را چندین برابر نمایند. طراحی سایت در تربت جام بحث خیلی مهمی می باشد که مشاغل این شهر بایستی آن را جدی بگیرند.

اهمیت طراحی سایت در تربت جام

در گذشته داشتن سایت تنها ویژه نهاد ها و ارگان‌ های کلان بود. بعد از گذشت زمان، سایت به خصوصیت های لاکچری برای یک سری از شغل های خاص و ویژه مبدل شد. اما در حال حاضر داشتن سایت از لازمیت های هر کسب‌ و کار کلان و کوچکی می باشد.

نداشتن سایت در عمل به معنی از دست دادن تعداد بسیاری از مشتری ها می باشد. به مرور زمان هیچ بعید نمی باشد که اشخاص همه ی موارد مورد نیاز خود را تنها از طریق اینترنت برطرف نمایند، و دیگر به مراجعه حضوری به مغازه‌ ها نیازی نباشد. هر چند که در عصر حاضر  نیز حدودا چنین وضعیتی وجود دارد.

افزون بر آن شما با داشتن سایت می‌ توانید برند خود را به همه ی مخاطبین ایترنت معرفی نمایید و برند سازی را به طور جهانی شروع کنید. زیرا که مخاطبین این فضا تنها به تربت جام محدود نمی‌ شوند و هر فردی در هر جای جهان می‌ تواند سایت شما را مشاهده نماید.

هزینه و تعرفه طراحی سایت در تربت جام

هزینه و تعرفه طراحی سایت در تربت جام با دقت به خدماتی که شما نیاز دارید، مشخص می‌ شود. نوع سایتی که نیاز دارید، در مشخص کردن این هزینه و تعرفه اهمیت زیادی دارد. این‌ ها با دقت به نوع فعالیت شما تعیین می شوند.

علاوه بر این شما با چه شرکتی فعالیت دارید، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. شرکت‌ های گوناگون با توجه به تخصص و خدماتی که عرضه می‌ کنند، هزینه‌ های گوناگونی را برای کار خود تعیین می‌ کنند که فرق های کوچکی با یکدیگر دارند.

این خیلی اهمیت دارد که شما قبل از توجه به تعرفه به تخصصی بودن شرکت مورد نظر و کیفیت فعالیت برای خود را دقت نمایید. گروه ها و شرکت‌ هایی وجود دارند موجود هستند که با وجود عرضه خدمات اندک و کیفیت پایین، تعرفه بسیاری را دریافت می‌ کنند.

اگر شما به طور صحیح انتخاب نکنید مجبور می شوید، پروژه خود را ( که از لحاظ کیفیت از آن راضی نمی باشید) به گروه دیگر واگذار نموده تا اختلالات آن را برطرف کنند. برای این کار نیاز است تعرفه ای اضافی پرداخت کنید. به منظور یشگیری از چنین وضعیتی با دقت و با مورد لحاظ قرار دادن نمونه کارهای هر شرکتی گزینش خود را صورت دهید.

در عصر حاضر یکی از ضروریت‌ های موفق شدن در کسب و کار، راه اندازی وب‌ سایت می باشد. در این نوشته چندین علت اهمیت طراحی سایت در کسب و کارها را معرفی نمودیم. نیاز به ذکر است، سایت‌ هایی می‌ توانند موجب موفقیت یک کسب و کار گردند که همه ی اساس و استاندارد ها مورد نظر در طراحی سایت آن رعایت شده باشد.

اهمیت طراحی سایت

طراحی کردن وب سایت نه فقط به معرفی و آشنایی پیدا کردن با فضای کسب و کار به شما کمک می کند. بلکه با ارتقاء روز افزورن این صنعت، داشتن یک وب سایت مبدل به بحث خیلی مهم و اصولی، به منظور راه اندازی و نگه داری کسب و کار شده است.

اهمیت طراحی وب سایت در حال حاضر بر دارندگان کسب و کار های تجاری پوشیده نمی باشد. این روزها تعداد خیلی زیادی از کسب و کار ها، وب سایتبه خصوص خود را دارند. ولی آن گونه که بایستی از کارایی مناسب برخوردار نمی باشند. در اکثر موارد این نداشتن کارایی به دلیل طراحی ضعیف آن ها می باشد. پس نکته ای که خیلی اهمیت دارد، طراحی اساسی و مناسب وب سایت است.

مدل طراحی سایت شما در جذب کردن کاربر نقش تاثیر گذاری دارد. تنها یک نگاه کاربر به سایت می تواند او را به مشتری مبدل سازد، و در عین حال، شخص را مجبور کند که صفحه را بسته کند و به سایت دیگری وارد شود. این بحث به خوبی نشان دهنده اهمیت طراحی وب سایت می باشد.

معرفی کردن برند به کمک وب سایت:

از دیگر موارد اهمیت طراحی سایت می شود به ظرفیت بی نظیر آن به منظور معرفی برند اشاره نمود. به صورت کلی یک سایت مثل یک کاتالوگ می باشد. با این فرق که در کاتالوگ فقط از متن و تصویر بکار برده می شود. ولی در وب سایت افزون بر نوشته و تصویر، از فیلم، صوت یا انیمیشن نیز می شود استفاده نمود. البته شما امکانات زیاد تری به منظور جذب مخاطب دارید.

علاوه بر این برای چاپ یا تجدید چاپ یک کاتالوگ لازم به صرف تایم و هزینه بسیاری است. در حالی که برای یک سایت کفایت می کند، تعرفه ای به مراتب اندک تر و فقط برای یک بار صرف شود، تا داده های شما به صورت مجدد برای هزاران کاربر به نمایش درآید.

دسترسی دائمی:

دسترسی دائمی یکی دیگر از مزیت ها و از موارد اهمیت طراحی سایت است. در دسترس بودن دائمی اشخاص، به کالا و خدمات شما از علت های اساسی طراحی وب سایت می‌ باشد. در اصل شما بدون صرف هزینه برای نیروی انسانی، تعرفه های مربوط به محل کسب و کار و … می‌ توانید در هر ساعت از شبانه روز در دسترس مشتریان باشید.

معروف شدن کسب و کار:

مسئله دیگر در اهمیت طراحی سایت بر کسب و کار شما، معروفیت آن می باشد. وب سایت شما از طریق شبکه جهانی اینترنت در دسترس بقیه افراد قرار می گیرد. پس کاربر در هر جای دنیا که باشد، بر اساس لازمیت خود وارد وب سایت شما می شود.

ارتباط تاثیر گذار با مشتری:

یکی دیگر از ویژگی های طراحی یک وب سایت، قدرت کسب دیدگاه های خیلی آگاهانه در برابر بازدید کنندگان و مشتری ها می باشد. شما می توانید با بکارگیری نظرسنجی ها ارتباط خیلی نزدیکی با آن ها برقرار نمایید و اطلاعات بسیاری در مورد آن ها کسب کنید. می توانید لازمیت های مشتریان را شناسایی کنید و با ارتقاء دادن محصولات و خدمات خود به آن ها در راستای دست یافتن به اهدافشان یاری رسانید.

چرا باید وب سایت طراحی کنیم

در حال حاضر راهکار خرید مشتریان به سرعت در حال دگرگونی می باشد. اشخاص به منظور جست و جو، قیاس کردن و خریداری محصولات یا خدمات مورد نیاز خود دیگر به راهکار سنتی عمل نمی کنند. بلکه با جست و جو در شبکه های جهانی کالا یا خدمت مورد لازمیت خود را تامین می کنند. اکنون اگر کسب و کار شما وب سایتی به منظور عرضه محصولات یا خدمات نداشته باشد، روزانه بیش تر از هزاران بازدید کننده (مشتری بالقوه) را از دست می دهید.

در جهان امروز رقابت به شدت زیاد شده است. با دقت به مطالب بیان شده کسب و کار هایی که نتوانند محصولات و خدمات خود را به صورت بر خط (آنلاین) و از روش وب سایت عرضه کنند، ناگزیر از چرخه رقابت بیرون خواهند شد.

در نتیجه وجود وب سایت نه یک امکان، بلکه یکی از لازمیت های هر کسب و کار به منظور بقا در جهان تجارت چابک کنونی می باشد. با دقت به آمار های جهانی، اگر کسب و کاری که از فضای مجازی دور بماند محکوم به شکست می شود.

دلایل اهمیت طراحی سایت شرکتی

داشتن یک وب سایت در جهان دیجیتال پیوسته در حال پیشرفت، ضروری می باشد؛ به خصوص برای کسب و کار های کوچکی که محصولات و خدماتی را به فروش می رسانند. اگر شما به منظور داشتن تعداد بسیاری مشتری برنامه ریزی نموده اید، به یک حضور آنلاین لازم دارید تا اطلاعات مشتریان خود را با کلیک یک دکمه در دسترس شما قرار گیرد.

علت های اهمیت طراحی سایت شرکتی عبارت است از:

برند ساختن دیجیتال

در قرن ۲۱، برند ها را رسانه ها درست می کنند. این پیام رسانه ها است که مطلوبیت برند را نزد افکار عمومی پیشرفت و توسعه می بخشد. طراحی وب سایت شرکتی قسمت خیلی مهمی از روند برندینگ دیجیتال شما به حساب می آید. در ذهن همه ی استفاده کنندگان و مشتریان شما این ایده وجود دارد که شما بی شک دارای یک وب سایت رسمی و مستقل در اینترنت می باشید. ( بنابراین فقط به وسیله داشتن یک وب سایت تمایزی در برابر رقبا ندارید)

تاثیر گذاری طراحی سایت شرکتی بر تصمیم گیری خرید مشتری ها

بررسی ها نشان دهنده این است که اشخاصی که می خواهند کالا و یا خدماتی را خریداری نمایند، قبل از خرید، اطلاعات مورد لازمیت خود را در اینترنت جستجو نموده و اگر برند به خصوصی مد نظر آن ها باشد. اول از سایت شرکتی آن بازدید نموده و در مورد محصولات آن آگاهی کامل تری کسب می کنند. اشخاص این اقدامات را به امید این که خرید موفق آمیزی داشته باشند، صورت می دهند. در نتیجه طراحی وب سایت می تواند خصوصیت های محصولات و خدمات شما را مناسب تر به تصویر بکشد، تا بتوانید هدف مند مشتریان زیاد تری را جذب کنید.

اهمیت مرغوبیت در طراحی وب سایت شرکتی

نوشته ی با کیفیت، دلیلی کلیدی در طراحی سایت شرکتی در سمت به وجود آوردن تعامل و برقراری ارتباط با بازدید کنندگان سایت می باشد. همین تعاملات دلیل برند سازی، معرفی مناسب تر خدمات و یا خرید محصولات می شود. برآورد لازمیت مشتریان در طراحی سایت شرکتی از اهمیت به خصوصی  برخوردار می باشد. سایت شما بایستی حس اعتماد و اطمینان را در بازدید کنندگان به وجود بیاورد، و افزون بر عرضه یک تجربه کاربری (UX) مناسب، خصوصیت های اصلی برند تجاری شما را نیز جلوه دهد. بررسی ها نشان دهنده این است خصوصیت های منفی در طراحی سایت  سبب می شود مشتریان زیادی از دست بروند.

کاهش تعرفه ها با طراحی سایت شرکتی

طراحی یک وب سایت حرفه ای توام با یک ماژول روند ساز یا اتوماسیون ساز می تواند تعرفه تعداد کارکنان، اجاره محیط کاری بزرگ تر، مالیات زیاد تر و تعرفه های خدمات را کم کند. شما می توانید با طراحی پورتال به صورت مستقیم تعرفه های اضافی را کسر نمایید در عین حال مشتریان خود را راضی و فروش خود را زیاد کنید.

رضایت مشتری را افزایش می دهد

این یک اساس و اصل شناخته شده است که حضور شما در جهان وب به بهبود خدمات مشتری شما یاری می رساند. اگر یک فروشگاه فیزیکی کلان با تعدادی پرسنل داشته باشید، نمی توانید به صورت همیشگی بر آن ها نظارت داشته باشید. ببینید که به چه صورت با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید. ولی در فضای اینترنت و دیجیتال همه چیز گوناگون می باشد. شما می توانید بر کارکنان خود نظارت کفایت کننده را داشته باشید و اطمینان حاصل نمایید که به سرعت جواب مشتریان را می دهند.

دسترسی دائم به سایت

با طراحی کردن وب سایت شرکتی، خدمات و محصولات شما برای مشتریان شما دائم و در همه ی ۳۶۵ روز سال در دسترس می باشد. اگر شخصی ساعت ۲ نیمه شب بیدار شود و قصد خرید چیزی از شما را داشته باشد، می تواند به سایت شما رجوع کند و این کار را سریع انجام دهد. حضور آنلاین، به آسانی امکان تحلیل محصولات و خدمات شما را هنگامی که فروشگاه یا دفتر شما بسته است، فراهم می کند.

بازار های بزرگ تر مورد هدف قرار می گیرند

یک وب سایت شرکتی حرفه ای، می تواند یک محیط عالی به منظور عرضه خدمات و محصولات شما در اینترنت باشد، تا بتوانید خدمات و محصولات خود را به مشتریان هدف خود در سطح شهر ها یا کشور ها عرضه کنید. این هدف گذاری با بکارگیری ابزارهای تحلیل مثل: گوگل آنالیتکس، ادوب آنالیتیکس امکان پذیر می باشد. 

محیطی به منظور نمایش کسب و کارتان

اهمیت ندارد که در چه مدل صنعتی مشغول به کار هستید، طراحی سایت یک مسیر مطمئن و عالی به منظور نمایش فعالیت شما است. شما می توانید نمونه فعالیت ها، گالری عکس و امکان تحلیل بیش تر محصولات و خدمات خودتان را به صورت آنلاین به مشتریان نشان دهید. شما می توانید نشان دهید که به چه علت کسب و کارتان مخصوص  است. علاوه بر آن می توانید بازخورد هایی را در مورد محصولات و خدمات خود دریافت نمایید.

صرفه جویی در زمان

زمان طلاست پس با طراحی وب سایت حرفه ای، در تایم خود و مشتریان خود صرفه جویی نمایید. مشتریان شما با امکانات جستجوی ارتقاء بخشیده زود تر به تمایل های خود می رسند، شما به عنوان مالک سایت، زود تر نوشته و محصولات خود را بارگذاری میک نید، زود تر از دیگران آماده فروش و یا عرضه خدمات می شوید. شما زود تر از رقیب ها در بازار حاضر می شوید.

بروز رسانی آسان تر اطلاعات

طراحی سایت حرفه ای به شما یاری می رساند تا بتوانید محتویات سایت خود که مشتمل بر محصولات، خدمات، کاتالوگ ها، عکس محصولات، آدرس و اطلاعات تماس و هر آن چه در وب سایت شرکتی خود دارید. می توانید به آسانی بروز کنید و موارد را با کلیک یک دکمه افزوده یا حذف نمایید.

با طراحی سایت شرکتی از رقیب ها جلو بزنید

با طراحی سایت حرفه ای می توانید سهم  زیاد تری از بازار را به خود اختصاص دهید. وب سایت شما، مثل تاجی است بر روی کسب و کار شما، بررسی ها نشان دهنده این است وب سایت های حرفه ای و کار آمد برای مشتریان تجربه و حس خوشایندی به وجود می آورد. سبب فروش بیش تر برای آن کسب و کار می شود.

تقویت بخشی حضور آنلاین

بررسی ها نشان دهنده این است که ۸۴ درصد استفاده کنندگان بر این عقیده هستند که کسب و کار های دارای وب سایت حرفه ای، با اعتبار تر از آن هایی می باشند که وب سایت عمومی دارند. علاوه بر این گزارش ها حاکی بر این است که ۶۵ درصد از استفاده کنندگان، ایمیل یک شرکت را با اعتبار تر و قابل اعتماد تر.

از یک حساب ایمیل عمومی مثل : یاهو یا جیمیل می دانند. در جهان مدرن کنونی شما بایستی یک برند دیجیتال قدرتمند داشته باشید. وب سایت شرکتی شما بایستی به پروفایل شبکه های اجتماعی شما متصل باشد، تا بتوانید با مشتریان خود ارتباط برقرار نمایید.

کمک چت آنلاین به مشتریان شما

یکی دیگر از خصوصیت های کسب و کار آنلاین این می باشد که شما می توانید هر زمان و هر مکان با چت آنلاین با مشتریان خود ارتباط نزدیک تری برقرار نمایید. در حال حاضر چت آنلاین در طراحی سایت شرکتی یکی از لازمیت ها به منظور مبدل سازی ویزویتور سایت به مشتری می باشد و برای مشتریان قبلی احساس مناسبی ایجاد می کند.

مشتری این احساس را خواهد داشت که هر کجا که لازم به کمک داشت یک نفر به صورت اختصاصی به او عرضه سرویس خواهد کرد. بررسی ها نشان دهنده این است این نرخ مبدل سازی ویزوتور به مشتری با استفاده از چت آنلاین به صورت متوسط ۵۰% می باشد.

جذب کردن خوانندگان و مشاهده کنندگان

نشر دادن اخبار، نوشته و اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات جدید به شما کمک می کند تا مخطبان مشتاق را جذب نمایید. از روش  ایمیل مارکتینگ نیز شما می توانید به مشتریان خود دسترسی پیدا نمایید و به آن ها تخفیف یا پیشنهاد های به خصوصی عرضه کنید که استفاده کنندگان جدید آن را ندارند.

به منظور بهره مندی از مزیت های کلیدی در وب سایت  شرکتی برای کسب و کار خود، بایستی آگاهانه و حرفه ای عمل نمایید تا اشخاص بتوانند شما را زمان جستجو در اینترنت پیدا نمایند. علاوه بر آن بایستی هر چند وقت یک مرتبه محتوای سایت خود را به روز نمایید و تغییرات مورد نیاز را روی سایت خود پیاده سازید.

چرا بایستی سایت داشته باشیم

ممکن است برای شما به عنوان صاحب کسب و کار، این پرسش پیش آمده باشد که به چه علت بایستی سایت داشته باشم و یا طراحی سایت به چه درد کسب و کار ما می‌ خورد؟!

یکی از اساسی و مهم ترین علت هایی که شما را متقاعد می‌ سازد تا برای کسب و کار هر چند کوچک خود وب سایت داشته باشید. این است که در هیچ محیط دیگر جز محیط وب نمی‌ توانید در اندک ترین زمان، تعداد بسیاری مشتری بالقوه پیدا نمایید! در ادامه علت های زیاد تری از اهمیت طراحی سایت برای کسب و کار شما بیان خواهیم کرد.

محیط وب، دفترچه یاد داشت مصرف کنندگان

اساس و اصل جامعه کنونی این نوع است که مردم از اینترنت به منظور کوچک ترین پرسش خود استفاده می‌ کنند. محیط وب مبدل به منبع قابل اعتمادی برای آن ها شده است. خیلی از مشتریان بالقوه شما از میان جستجو در وب‌ سایت‌ ها، مصمم می شوند که به کدام دکتر بروند و یا کدام رستوران را مورد گزینش قرار دهند.! البته نادیده گرفتن همچون پتانسیل کلانی ِ خطای غیر قابل گذشت برای کسب و کار شما می باشد.

برای کسب و کار خود اعتبار کسب کنید

در عصر حاضر یکی از شاخص های سنجش اعتبار یک کسب و کار از دیدگاه و چشم مشتریان، داشتن یک وب‌ سایت حرفه‌ ای و با اعتبار می باشد. امکان دارد شما در کارتان خوب تر از رقیب ها عمل کنید. ولی آن‌ ها به علت معرفی خود به جهان وب، توانسته‌ اند دیدگاه مخاطبان خود را جلب نموده و اعتماد آن‌ ها را به دست بیاورند.

وب‌ سایت، درگاه بازاریابی به روز برای کسب  کار

با حاضر شدن در محیط وب و معرفی کسب و کار خود از این روش به کاربران مورد نظر خود. در اصل یک بیلبورد همیشگی برای جلب دقت مشتری برای خود خواهید داشت. بنابراین این که این بیلبورد تا چه مقدار می‌ تواند دقت مخاطبین را به خود جلب سازد. وابسته به میزان و نوع فعالیت شما در سایت خود دارد.

افزایش تقاضا برای خرید اینترنتی

آمار‌ ها این گونه نشان می‌ دهند که هر ساله میل افراد به انجام دادن خرید‌ های خود به صورت اینترنتی زیاد تر می‌ شود. دقت به این رقم ها و آمار‌ ها، دقیقا جوابی  به پرسش( به چه علت بایستی و‌ب‌ سایت داشته باشیم؟) می باشد! در عصر حاضر راه اندازی نکردن و‌‌ب‌ سایت برای کسب و کار خود به معنای چشم پوشی از بسیاری از مشتریان است!

سوق دادن مشتریان به سوی فروشگاه

از آن جایی که بیش تر اشخاص به منظور خرید برخی از کالا‌ های مورد لازمیت خود، قبل از خرید، به بررسی در اینترنت می‌ پردازند. اگر شما یک وب‌ سایت تمام و کامل داشته باشید که اطلاعات بی نقصی در دسترس مخاطبان قرار می‌ دهد. امکان این که مشتری از فروشگاه شما خرید کند خیلی بالا است.

امکان جمع آوری اطلاعات مشتریان

از دیگر اساس های طراحی سایت این می باشد که؛ در خرید‌ های حضوری امکان گرفتن ایمیل و یا شماره تلفن اندکی غیر ممکن می باشد. ولی در وب‌ سایت خود می‌ توانید با عرضه امتیازاتی مثل : عضو شدن در خبرنامه، تخفیف دادن و یا آگاهی از آخرین خبر ها، اطلاعات تماس مشتری را دریافت نمایید.  تعامل خود را با او حفظ نموده و در مواقع مورد نیاز، مثل جشنواره‌ ها و… او را تشویق به خرید نمایید.

تاثیرگذاری مناسب وب‌ سایت استاندارد

همان گونه که در قسمت قبل که در مورد علت های داشتن وب‌ سایت توضیح بیان شد، راه اندازی یک وب‌ سایت حرفه‌ ای و استاندارد برای کسب و کار شما، تاثیرات خوب زیادی خواهد داشت. 

تاثیر های خوب یک سایت حرفه‌ ای

زیاد شدن تعامل و جلب اعتماد مشتری‌‌‌‌‌

استفاده از تایم بازاریابی آنلاین

کم شدن هزینه های کسب و کار در برابر بازار سنتی

زیاد شدن اعتبار کسب و کار شما

جذب کردن مشتری های بالقوه

تاثیر آسیب پذیر وب‌ سایت با طراحی غلط

طراحی وب‌ سایت برای کسب و کار، در کنار همه ی مزیت‌ هایی که دارد، اگر غیر اساسی و فاقد رعایت استاندارد ها انجام گیرد. نه فقط تاثیر خوبی ندارد، بلکه سبب آسیب رساندن به اعتبار و اطمینان کسب و کار شما نیز می شود.

آثار مخرب طراحی سایت نادرست

نداشتن توانایی در جواب گویی به موقع به مشتریان

از دسترس بیرون شدن همیشه وب‌ سایت

نداشتن توانایی در مدیریت کردن وب‌ سایت

آسیب به اعتبار و اطمینان کسب و کار

تلف شدن سرمایه و زمان

تاثیر طراحی سایت بر پیشرفت کسب و کار

طراحی حرفه ای سایت از مواردی می باشد که تاثیر خیلی زیادی بر پیشرفت کسب و کار شما دارد. من جمله: دست یافتن به اهداف بسیاری که اساسی ترین آن زیاد شدن میزان درآمد شما است. از جمله اساسی ­‌ترین خصوصیت های طراحی سایت: زیاد شدن دسترسی به اطلاعات یک سایت،  تعرفه مناسب در قیاس با امکاناتی که برای کاربران در دسترس قرار می دهد و با اهمیت ­‌تر از همه امکان به روزرسانی و مدیریت بهینه است.

اهمیت طراحی سایت بر پیشرفت کسب و کار

در جهت اهمیت طراحی سایت بایستی بیان کرد که طراحی سایت که می‌ تواند به صورت خوب یا بد بر بازدهی سایت و جلب منظور کاربران تاثیر گذارد. سایتی که زیبا طراحی گشته باشد، مثل فردی است که در برخورد ابتدایی با شما جلوه ای زیبا و پسندیده دارد.

افزون بر این سرعت بالای لود شدن سایت شما و تهیه نوشته مناسب و جذاب نیز خیلی حائز اهمیت می باشد. علاوه بر آن قیمت مناسب و مناسب خدمات طراحی سایت، عاملی می باشد برای افرادی که در اول مسیر کار آفرینی و آغاز فعالیت خود هستند نیز ملاک به حساب می آید.

علت اهمیت طراحی کردن سایت

تبلیغ کردن در سایت و اینترنت با تعرفه کمتر در مقایسه با روش هایی مانند : تبلیغات تلویزیونی قابل اجر می باشد.
در محیط وب، گستره ای بزرگ و راهکار های گوناگونی به منظور تبلیغات و مشاهده شدن موجود است.
سایت مثل یک بوم بزرگ است که امکان منتقل شدن اطلاعات کامل از محصول و خدمات را در بر دارد.
توسط سایت و درج کردن مطالب مربوط به آن می توان جواب پرسش تعداد بسیاری از مشتریان را در یک جا و یک مرتبه جواب داد.

مزیای فضای وب سایت

فضای وب سایت به صورتی است که مناسب تر از هر مسیر دیگری ( برای مثال آموزش تلفنی) با مشتریان در ارتباط بود و به آن ها آموزش های مورد نیاز در جهت مصرف محصولات را داد.

چند سالی است که دیگر فردی به منظور ارتباط با هر جایی در دفترچه تلفن سراغ شماره آن نمی گردند. بلکه در اینترنت و از بین سایت ها به سراغ راه های برقراری تماس با آنجا می گردند.

 پس موجود بودن وب سایت برای یک کسب و کار حیاتی می باشد. دقت داشته باشید که اگر زمانی شکم بزرگ اعتبار و اطمینان یک کاسب بود، در عصر حاضر و با پیشرفت تکنولوژی طراحی سایت به یک کاسب و کاسبی اعتبار و اطمینان می بخشد.

امکان تبدیل کسب و کار به بهترین کسب و کار

ممکن است برای همه امکان پذیر نباشد که در وسط شهر مغازه بگیرند و کار کنند. ولی در مورد وب سایت این امتیاز وجود دارد که هر فردی با کوشش و پیگیری در عالی ترین جای اینترنت قرار بگیرند. در ادامه مورد فوق، پیگیری ۲۴ ساعته در طی ۷ روز هفته برای همه ی مشاغل امکان پذیر نمی باشد. مگر اینکه این پیگیری به واحدی هوشمند و سریع مانند وب سایت واگذار گردد.

یکی از اساسی ترین مزیت های داشتن وب سایت، آسانی در منتشر شدن مطالب و خدمات آن میان مردم و البته به وسیله خود مردم می باشد. هر اندازه که یک کسب و کار موفقیت آمیز و پر سفارش و مشتری هم که باشد، طراحی وب سایت امکان به وجود آمدن گروه به روزی از مشتریان را ایجاد می کند.

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای از طریق ایمیل های دامنه سایت یکی از سومند ترین راهکار های بازاریابی در همه ی دنیا است. در این راهکارحتی اگر اشخاص به سایت شما سر نزنند از طریق ایمیل هایی که دریافت می نمایند، می توانند از آخرین خبر های کار شما مطلع شوند.

ایجاد باشگاه مشتریان

در ادامه توضیح بالا یکی دیگر از مزایای طراحی سایت امکان به وجود آوردن باشگاه مشتریان می باشد. بعد از به وجود آوردن باشگاه مشتریان می توان انواع خدمات دیگر را به مخاطبان عرضع کرد.

مثل فرستادن خبرنامه هفتگی، عرضه تخفیفات مخصوص و … از طریق سایت می توان اطلاعاتی همانند اطلاعات تماس اشخاصی که مشتریان بالفعل یک کسب و کار می باشند را به دست آورد و برای مبدل ساختن آنها به مشتریان بالقوه برنامه ریزی نمود. از قدیم الایام تا به حال بین بنگاه های گوناگون در یک زمینه کاری رقابت وجود داشته است.

پیروزی در رقابت با ایجاد وب سایت

اکثر صاحب مشاغل مختلف سراغ روش هایی به منظور پیروزی در این رقابت بوده اند. در عصر دیجیتال کنونی این راهکار طراحی سایت حرفه ای برای کسب و کار می باشد. وب سایت این امکان را می دهد که افزون بر مسیر های وجود داشته به منظور عرضه خدمات به مشتریان از طریق اینترنت و به صورت آنلاین نیز فعالیت و کسب درآمد نمود.

در بخش وبلاگ یک وب سایت می توان نوشته های جانبی از کسب و کار خود منتشر نمود که افزون بر به وجود اوردن مشتری از طریق آن نوشته ها، امکان نوشتن نظر و دیدگاه را به مشتریان می دهد.

اهمیت طراحی سایت(تسریع فعالیت با ایجاد وب سایت)

طراحی و ایجاد  سایت فعالیت ها را خیلی سریع تر می کند. به عنوان مثال حذف تماس های تلفنی پشت سر هم مشتریان و کاغذ بازی های ثبت کردن سفارش، سرعتی بودن در تحویل کار به مشتری نهایی را چندین برابر افزایش می دهد.

طراحی و چاپ کردن بروشور و کاتالوگ در حالی که انسان کنونی دیگر علاقه ای به خواندن منابع کاغذی و چاپی ندارد، به جز استفاده کاغذ نتیجه ی دیگری ندارد.

یک وب سایت اگر اساسی و تخصصی طراحی و به وجود بیایید، پلت فرمی پر پتانسیل به منظور تحلیل فعالیت و شناخت رفتار مشتریان در دسترس صاحبان وب سایت قرار می دهد.

طراحی سایت

در دنیای کنونی با تغییر مسیر خیلی از کسب‌ و کار های سنتی به سوی کسب‌ و کار های اینترنتی، بازار کار هایی همانند طراحی سایت رونق بسیاری پیدا نموده است. ولی چگونگی طراحی وب ‌سایت، مرحله های آن، این که از کجا و چگونه شروع شود. علاوه بر آن شرایط طراحی وب و مقدار هزینه‌ های آن من جمله مواردی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد. در این مطلب ضمن جواب به سوالات بالا، مفهوم طراحی وب‌ سایت، تاریخچه، مرحله های طراحی و علاوه برآن متوسط هزینه‌ های طراحی سایت را تحلیل خواهیم کرد.

تعریف طراحی سایت

طراحی سایت یا وب دیزاین Web-Design به مرحله های طراحی و تهیه یک پایگاه اینترنتی به منظور اطلاع‌ رسانی، معرفی شرکت و عرضه محصولات آن گفته می‌ شود. طراحی وب‌ سایت یک پروسه می باشد که از لایه‌ سازی صفحه های وب، تهیه محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصل های سئو تشکیل شده است. پیش از تحلیل مراحل طراحی وب سایت، خلاصه ای از تاریخچه طراحی آن می‌ پردازیم.

معرفی تاریخچه طراحی سایت

تیم برنرزلی، تهیه کننده وب، با راه‌ اندازی ابتدایی ترین وب سایت در سال ۱۹۹۱، اسم خود را به عنوان اولین سازنده وب در تاریخ به ثبت رساند. در اولین وب سایت، از ابرمتن و ارتباط به منظور ارسال کردن ایمیل (پست الکترونیک) بکار برده شده بود. در این سایت ساده متنی هیچ‌ نوع گرافیک، تصویر و حتی رنگ‌ بندی استفاده نشده و هنوز هم در دسترس می باشد.

وهله های طراحی وب سایت

همان‌ گونه که گفته شد، طراحی وب سایت به معنای طراحی، تهیه و راه‌ اندازی یک وب‌ سایت یا بهینه‌ ساختن یک سایت قدیمی در بستر اینترنت می باشد.  Web Design(وب دیزاین) مشتمل بر ۴ وهله اصلی است که در ادامه هر یک را شرح می‌ دهیم.

وهله اول: طراحی کردن وایر فریم

اول با توجه به مدل سایت و لاززمیت مشتری، یک جلوه کلی از سایت طراحی می‌ کنیم. این نما مشتمل بر یک نقشه کلی از صفحه های سایت و مشخص کردن جایگاه و چیدمان المان‌ ها و عناصر گوناگون است. این وهله از طراحی وب سایت «طراحی کردن وایر فریم» نام دارد.

وهله دوم: طراحی کردن گرافیک سایت

بعد از تعیین شدن محل قرارگیری عنصر های سایت، بایستی سایت را طراحی کنیم. در این وهله با توجه به مدل کسب‌‌ و کار اینترنتی و با بکارگیری نرم‌افزار های ویژه رنگ‌ بندی و گرافیک سایت طراحی می‌ شود.

وهله سوم: کد نویسی و برنامه‌ نویسی

با دقت به سایت طراحی شده و لازمیت مشتری، در این وهله می‌ توان از راهکار های گوناگونی به منظور مدیریت سایت استفاده نمود. سیستم‌ های مدیریت نوشته مثل : ورد پرس و یا طراحی یک فریم ورک ویژه برنامه‌ نویسی. تصمیم‌ گرفتن در این قسمت بر حسب هزینه‌ ها و لازمیت مشتری صورت می‌ گیرد.

وهله چهارم: راه‌ انداختن سایت

بعد از انجام ۳ وهله قبل، به راه‌ انداختن سایت در بستر جهانی اینترنت می‌ پردازیم. در این وهله بعد از تهیه یک «هاست» و « اسم دامنه مناسب»، سایت را پیکربندی نموده و در اختیار عموم قرار می‌ دهیم.