خطرناک ترین تاثیر سقط جنین در مادر

عواقب استرس  تاثیر سقط جنین،استرس روحی است. زیرا موجب سقط جنین می شود . استرس  باعث ترشح هورمون کورتیزول در بدن مادر می شود و حتی شاید باعث زایمان زودرس شود. تعدادی از زنان به علت استرس زیاد جنین شان را از دست می دهند. هرچقدر ارامش مادر مخصوصا در ماه های اول بیشتر باشد […]

عواقب استرس 

تاثیر سقط جنین،استرس روحی است. زیرا موجب سقط جنین می شود . استرس  باعث ترشح هورمون کورتیزول در بدن مادر می شود و حتی شاید باعث زایمان زودرس شود. تعدادی از زنان به علت استرس زیاد جنین شان را از دست می دهند. هرچقدر ارامش مادر مخصوصا در ماه های اول بیشتر باشد ناهنجاری ها کمتر است و هر چقدر اضطراب بیشتر ناهنجاری ها بیشتر می شود.

تاثیر سقط جنین

خانم هایی که در سن ۲۰ الی ۳۰ سالگی شان اضطراب زیادی دارند. حدود ۴۲ درصد در آینده وقتی باردار شوند باعث می شود جنین سقط شود. اغلب در سه ماه های اول سقط اتفاق می افتد. علت ناهنجاری کروموزومی در جنین و موقعی که سلول تخم ایجاد می شود و تقسیم ممکن است. اختلالی در ساختمان کروموزوم تشکیل شود که در این موقع حاملگی طبیعی نمی باشد. جنین در این وضع بهتر است که سقط شود.اضطراب شدید باعث سقط شدن جنین می شود. بیشتر مادرانی که  دفع اول سقط داشتن برای دومین بارداری شان استرس بیشتری دارند. همین دلیل استرس و اضطراب عامل مهم برای سقط است .

عصبانیت در سه ماه اول بارداری

بارداری دوره خیلی متفاوتی برای زنان است و از طرف دیگر هیجان دارد و هم پر از دلهره و استرس است. همه این ها باعث می شود بیشتر از موقع دیگری دچار نگرانی و خشم شوند. عصبی شدن در این دوره خیلی دور از ذهن نیست.

تاثیر سقط جنین

تاثیر سقط جنین، احساس آنها بیشتر و قوی تر شود و حتی امکان دارد از چیزی ناراحت شوند که مدت ها قبل اتفاق افتاده است ولی حالا ناراحتش کرده است پس این مدل از عصبانیت ها با تمام شدن این دوره نیز رفع می شود یکی دیگر از عصبانیت خانمها ترس از آینده است آینده ای نامعلوم و این ترس ها کم کم روی هم انباشته می شوند و گاه به بزرگی کوه می شود و عصبی شدن در این شرایط زیاد دور از ذهن نیست.

 استرس در دوران حاملگی

استرس بیشتر مواقع هست و نمی توان مانع آن شد.  اما در دوره بارداری کمترین تنش ها و استرس  ها به چشم می آید و احتمالا نشود مانع استرس شد ولی می شود که آن را کنترل کرد.

تاثیر سقط جنین

وقتی که جنین تشکیل می شود  تا موقع بارداری مرحله خیلی مهمی است و وقتی فشار عصبی روی مادر خیلی باشد باعث استرس می شود و این تاثیر خیلی بدی روی جنین دارد و حتی در بزرگسالی او هم ممکن است تاثیر بگذارد و به طور قطعی می شود گفت که اضطراب و تنش مادر بر روی جنین اثرات بدی در راه دارد شاید در اوایل ماه تاثیر کمی داشته باشد اما در ماه های دیگر این تاثیر بیشتر شود.نوزادانی که در دوران بارداری پر از اضطراب به دنیا آمدند احتمال دارد به بیماری ADHD و به فارسی همان بیش فعالی و نداشتن تمرکز دچار شوند.در این دوره مردان باید به همسر خود کمک کنند و در دوره بارداری آرامش زن را تامین کنند و بهتر است که وقتی تصمیم به بچه دار شدن کردند هر دو به آرامش تقریبا نسبی رسیده باشند.

تاثیر گریه بر جنین

شما در دوره بارداریتان همه چیز جنین هستید و او حس های خوب و بد شما را میفهمد و حس می کند و گریه کردن شما به عنوان مادر تاثیر دارد و خیلی از زنان در اولایل در حال گریه هستند و این موضوع به علت احساسی و فیزیکی است که طبیعیه و در این دوره به علت تغییر هورمون امکان اینکه از قبل حساس تر بشید است.

غمگین بودن

جنین در موقع بارداری شما وقتی گریه کنید و بیتاب باشید غمگین می شود و با خوشحالی شما سرحال می شود.خطرناک ترین عامل سقط جنین، اوضاع روحی مادر در قبل و بعد زایمان بر روی رشد کودک تاثیر می گذارد داشتن حال و روحیه خوب در این دوره خیلی مهمه و یک مادر غمگین و افسرده  میتواند موجب روحیه متفاوت جنین بعد از تولد شود.

شما باید در دوره بارداری خود روحیه خوب و عادی داشته باشید و تلاش کنید ارامش خود را حفظ کنید تا جنین تان به درستی کامل شود و همچنین در کنار احساسات شما فکر و ذهنیت شما می تواند روی جنین تاثیر داشته باشد پس در دوره بارداری خود احساس خوبی داشته باشید تا جنین خودش را قابل قبول بداند . درسته که این دوره سختی های خودش را دارد ولی شما بهتر است استرس و ناراحتی را از خودتون دور کنید وگرنه استرس بر روی جنین تاثیر می گذارد و ممکن است نوزاد عصبی داشته باشید

جیغ زدن در بارداری

جیغ کشیدن و عصبی بودن و ناراحت بودن در بارداری تاثیراتی بر روی جنین دارد و حس های مادر چه خوب باشد چه بد به جنین منتقل می شود جیغ زدن و عصبی بودن باعث زایمان زودرس و کم بودن وزن از حالت عادی و ترسو شدن ان می شود.

ناراحتی ادامه دار

اگر مادر ناراحتی و خشمگین بودنش ادامه دار و طولانی شود باعث اثرات جبران ناپذیری می شود. یکی از اصلی ترین دلیل سقط جنین ناراحتی بیش از حد مادر است. باید تلاش کنید خودتان راه در شرایط استرس زا قرار ندهید.  فکر های مثبت و عبادت کردن می تواند به آرامش شما کمک کند و نقش همسر در این دوره بسیار مهم است.

استرس باعث لکه بینی در بارداری

بیشتر زنان در طول زندگی تقریبا یک بار لکه بینی خارج از دوران پریودی را تجربه کردند و برای بعضی ها لکه بینی یه اتفاق معمولی است .لکه بینی در طول بارداری نسبتا شایع است و همیشه دلیل نمیشه مشکل جدی نیست ولی گاهی ممکن است خطرناک باشد.

خونریزی

لکه بینی در دوران بارداری در اوایل شایع است و از چهار نفر یک نفر لکه بینی را تجربه می کند و وجود این مشکل در بارداری به طور معمولی نگران کننده نیست و امکان سقط جنین در کسانی که لکه بینی دارند بیش از زنان باردار دیگر نیست . لکه بینی شدید یا خونریزی میتواند خطرناک باشد. اگر شما باردار هستید و دچار خونریزی می شوید. نیاز است که با پزشک خود حتما مشورت کنید تا وضعیت شما را بررسی کند.

درمان استرس در بارداری

کم کردن استرس در بارداری می تواند. مشکل بزرگی باشد که بیشتر خانم ها در این دوران با آن روبرو هستند. ولی چیزی که خیلی اهمیت زیادی دارد داشتن استرس و اضطراب که میتواند. اثر های منفی بر روی جنین و مادر داشته باشد. عامل سقط جنین، استرس در بارداری تا جایی که زندگی زن را خراب نکند و باعث ایجاد عوارض مختلف نشود امری طبیعی است و برای کاهش استرس باید سعی کنید از  لحظات لذت ببرید یعنی از دوران بارداری خود نهایت لذت را ببرید. دوران بارداری خود را با شادی و حس خوب پشت سر بزارید. و از بهترین راه کاهش استرس نوشتن افکاری که در ذهن خود دارید و ورزش کردن  به کاهش استرس کمک می کند.