چرا دانشگاه دولتی تربت جام از سایر دانشگاه‌ها بهتر است

چرا دانشگاه دولتی تربت جام از سایر دانشگاه‌ها بهتر است مقدمه یکی از اصلی ترین چیزها در حوزه توسعه در هر جامعه دانشگاه است، و شهر تربت جام با دارا بودن ۶ دانشگاه عالی با رویکردی ظاهراً متفاوت توانسته مسیر پیشرفت و توسعه را برای منطقه به ارمغان بیاورد. یکی از بین این دانشگاه‌ها که […]

چرا دانشگاه دولتی تربت جام از سایر دانشگاه‌ها بهتر است

مقدمه

یکی از اصلی ترین چیزها در حوزه توسعه در هر جامعه دانشگاه است، و شهر تربت جام با دارا بودن ۶ دانشگاه عالی با رویکردی ظاهراً متفاوت توانسته مسیر پیشرفت و توسعه را برای منطقه به ارمغان بیاورد. یکی از بین این دانشگاه‌ها که نقش زیادی در شکوفایی استعدادهای منطقه دارد، دانشگاه دولتی تربت جام است که تنها دانشگاه دولتی کشاورزی و دامپروری در این شهر است.

 مجتمع عالی دامپروری و کشاورزی در شهر تربت جام به عنوان تنها دانشگاه دولتی در این شهر هم اکنون شش سال از حضور آن گذشته است، و سیر و روند صعودی برای جذب نمودن دانشجو در میان دانشگاه‌های تربت جام را داشته است؛ و توانسته در این زمینه برای پرورش بنیه علمی گام موثری بردارد.

دانشگاه دولتی تربت جام

دانشگاه که یک نهاد آموزشی در بین جامعه بشری به خصوص جوانان است. این نهاد آموزشی در واقع سرپرستی تربیت انسان و دادن نقش اجتماعی به اشخاص و گروه‌های گوناگون، و همین طور ساخت سرمایه اجتماعی کشور را بر عهده دارد.

 دانشگاه‌ها در هر کشور یک نقش تاثیرگذار و مهم برای آموزش عالی در میان جوامع مختلف را ایفا می نماید. دانشگاه یکی از بهترین نهادهای مدرنیته به حساب می‌آید، که برای تربیت نسل آینده خیلی حائز اهمیت است.

 در همه جای کشور دانشگاه‌های فراوانی وجود دارد، که به تعلیم و تربیت و آموزش جوانان می‌پردازد و همیشه تلاش می‌کنند، تا امیدهای آینده از این کشور را به خوبی پرورش دهند در تربت جام هم تعدادی دانشگاه وجود دارد. همیشه در حال تلاش است تا به جوانان و علاقه‌ مندان به آموزش در جامعه خدمت کنند.

دانشگاه از چه سالی تاسیس شد؟

از سال ۱۳۹۰ دانشگاه دولتی تربت جام در شهرستان تربت جام با هدف تربیت کردن نیروی انسانی و استفاده نمودن درست از ظرفیت‌های کشاورزی در این شهر تاسیس گردید. خوشبختانه تاکنون توانسته این دانشگاه گام‌های خیلی موثری برای گسترش کشاورزی بردارد. درست است که این دانشگاه نوپا است، اما آینده آموزش عالی در این منطقه درخشان خواهد بود.

 وضعیت دانشجو در این دانشگاه چگونه است؟

دانشگاه دولتی تربت جام در سال اول با ۵۲ نفر دانشجو و در سه رشته آغاز به کار نمود، و الان در ۹ رشته و ۷۷۰ دانشجو در رشته‌های گوناگون دامی و زراعی و کشاورزی دانشجو تربیت می نماید. سیر رو به رشدی تا الان داشته و دانشگاه دولتی تربت جام موفقیت‌ هایی هم در حوزه‌های پژوهشی کسب کرده است.

امکانات دانشگاه نسبت به بقیه دانشگاه‌ها چگونه است؟

امکاناتی که دانشگاه دولتی تربت جام دارد، همانند بسیاری از دانشگاه‌های موفق در کشور این دانشگاه مجهز به یک کتابخانه است، و برای غذای دانشجوها سلف‌ سرویس دارد، کلاس‌های هوشمند و آزمایشگاه قوی دارد.

 شاید نتوان دانشگاه دولتی تربت جام را با دانشگاه‌های بزرگ مانند :  فردوسی مقایسه کرد. هرچند دانشگاه از نظر فضا و امکانات آزمایشگاهی از بقیه مراکز عالی شهر بهتر است، اما باز هم با دانشگاه‌های بزرگ که امکانات بیشتری دارد فاصله زیادی دارد. اما برای یک شهر کوچک مانند تربت جام امکانات این دانشگاه خوب است.

 اعتبارات سالیانه دانشگاه

تقریبا ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و با توجه به این که اهداف دانشگاه دولتی تربت جام تغییر دادن روند کشاورزی در این منطقه است، هر سال همایش‌های خوبی با موضوعات متفاوت مانند : آب، کشاورزی و خربزه برگزار می گردد تا بتوانیم با همت مردم این سرزمین، کشاورزی آینده خوبی برای این منطقه داشته باشد.

رسالت دانشگاه به کدام طرف است؟

رسالت دانشگاه دولتی تربت جام بالا بردن سطح دانش علمی با ویژگی‌ها و مزایای کشاورزی و منطقه‌ای می‌باشد و ما کوشش می کنیم، به نظام عملی کشور نزدیک گردیم و با تفاهم هایی که وجود دارد. مشکلات کشاورزی را بررسی کنیم تا توسعه اقتصادی را برای این مرز و بوم فراهم نماید.

 حفظ گونه‌های گیاهی بومی مانند : خربزه از فعالیت‌های دیگری است که با وجود کم آبی که در این منطقه وجود دارد، گونه‌های مقاوم تری نسبت به شرایط تولید کنیم.

  دانشگاه جهت درآمدهای دائم برنامه ریزی دارد؟

دقیقا ما هم برای این که به خودکفایی برسیم و از دانشجویان در حال حاضر دانشگاه دولتی تربت جام استفاده کنیم، آزمایشگاهی مجهز برای کشاورزی به وجود آورده اید.  تقریباً ۲ میلیارد تومان هزینه داشته است و از سال آینده آزمایشگاه تشخیص زعفران با کیفیت در این دانشگاه اجرایی می‌شود، که با توجه به سطح زیر کشت منطقه به محصول زعفران می تواند برای دانشگاه هم موثر باشد.

مجتمع آموزش عالی تربت جام

مجتمع آموزش عالی شهر تربت جام که یک دانشگاه دولتی در این شهرستان است و مشغول به فعالیت است. در سال ۸۹ تاسیس گردیده و هم اکنون ۸۵ استاد دارد و ۵۶۰ دانشجو در این مجموعه مشغول به تحصیل هستند. با توجه به تحلیل هایی که در این حوزه انجام گرفته، مجتمع آموزش عالی شهر تربت جام ۲۷ مقاله علمی دارد.

 این مقالات در نشریات داخلی و همایش‌ها منتشر شده است، اطلاعات و داده‌ها نشان از این دارد که این مجتمع آموزش عالی در سال ۹۹ بیش ترین مقاله‌های نوشته شده، از طرف پژوهشگران با کلید واژه‌های گیاهان دارویی و پتانسیل‌های تغذیه را منتشر نموده است.  از این بین ۱۵ مقاله در رابطه با مقالات ژورنالی و دوازده تا مربوط به مقالات کنفرانسی است.

رشته‌های بدون آزمون دانشگاه دولتی تربت جام ۱۴۰۱-۱۴۰۰

ثبت نام رشته‌ها طبق سوابق تحصیلی دانشگاه در سال ۱۴۰۰ برای مقاطع کارشناسی و کاردانی در مهر ماه و بهمن ماه به شکل اینترنتی برگزار می گردد. تحصیل در هر کدام از رشته‌های دانشگاه‌های سراسری روزانه بدون آزمون مثل پذیرش با آزمون بدون پرداخت شهریه است.

 علاقه مندان رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری هم می‌توانند از سهمیه‌های خود مثل : جانبازی و ایثارگری و بقیه موارد استفاده نمایند. دانشگاه دامپروری و کشاورزی شهر تربت جام هم از این قاعده مستثنا نیست.

 در این نوشته لیست رشته‌های بدون آزمون، دانشگاه دامپروری و کشاورزی تربت جام در سال ۱۴۰۰ _ ۱۴۰۱ ارائه می گردد.

شرایط ثبت نام دانشگاه دولتی ۱۴۰۰

شرایط عمومی

برای ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه‌های سراسری یک سری شرایط عمومی وجود دارد، که در این جا بیان می شود:

 متعهد به دین اسلام و یا یکی دیگر از ادیان پذیرفته شده در قانون باشد. تابعیت قوانین جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد. سوء پیشینه و فساد اخلاقی نداشته باشد. اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشد. توانایی جسمی متناسب با رشته‌ای که انتخاب کرده است داشته باشد و همه مقررات و قوانین دانشگاه را بپذیرد.

شرایط اختصاصی

یک سری شرایط اختصاصی برای پذیرش دانشگاه دولتی تربت جام وجود دارد؛ مانند : این که مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم را ارائه نماید، دیپلم سه ساله نظام قدیم با مدرک پیش دانشگاهی را ارائه کند، دیپلم سه ساله نظام جدید را ارائه نماید. مدرک‌کاردانی را تحویل بدهد و حق انتخاب رشته، حداکثر ۷۰ درصد رشته محل را دارد.

 پذیرش طبق معدل کتبی دیپلم برای دانش آموختگان رشته‌های نظری و معدل کل دیپلم برای دانش آموختگان کاردانش و فنی و حرفه‌ای خواهد بود، و تعهد نامه مبنی بر تحصیل در یک رشته ارائه کند.

سهمیه‌های مصوب کنکور ۱۴۰۰

برای کنکور سراسری ۱۴۰۰ یک سری سهمیه‌ها وجود دارد، که در این جا بیان می شود. سهمیه مناطق محروم و مناطق سه گانه سهمیه ایثارگران که ۵ درصد و ۲۵ درصد باشد، سهمیه خانواده شهدا و رزمندگان سهمیه جانبازی سهمیه بومی گزینی، فرزندان هیئت علمی سهمیه حوادث غیر مترقبه مثل زلزله، سیل و بقیه موارد.

رشته‌های بدون آزمون دانشگاه دولتی تربت جام مهرماه ۱۴۰۱-۱۴۰۰

رشته‌های مقطع کارشناسی روزانه

علوم و مهندسی آب

عمران

کامپیوتر

مکانیک

شیمی محض

علوم دامی

علوم و مهندسی باغبانی

صنایع غذایی (کشاورزی)

صنایع چوب و فرآورده های سلولزی

طبیعت

رشته‌های مقطع کارشناسی شبانه

علوم و مهندسی آب

عمران

کامپیوتر

مکانیک

شیمی محض

علوم دامی

علوم و مهندسی باغبانی

صنایع غذایی (کشاورزی)

صنایع چوب و فرآورده های سلولزی

طبیعت

رشته‌های بدون آزمون دانشگاه دولتی تربت جام بهمن ماه ۱۴۰۱-۱۴۰۰

رشته‌های مقطع کارشناسی روزانه

علوم و مهندسی آب

عمران

کامپیوتر

مکانیک

شیمی محض

علوم دامی

علوم و مهندسی باغبانی

صنایع غذایی (کشاورزی)

طبیعت

رشته‌های مقطع کارشناسی شبانه

علوم و مهندسی آب

عمران

کامپیوتر

مکانیک

شیمی محض

علوم دامی

علوم و مهندسی باغبانی

صنایع غذایی (کشاورزی)

طبیعت 

دانشگاه آزاد تربت جام

دانشگاه دولتی تربت جام یکی از دانشگاه‌هایی است که از پر طرفدار ترین دانشگاه‌ها در این شهرستان به حساب می آید، و تا الان ۱۰۷ استاد و ۳۸۹۳ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

 در دانشگاه دولتی تربت جام تا الان ۷۰۱ مقاله علمی در همایش‌های داخل کشور و نشریات داخلی منتشر شده است. همین طور دو همایش توسط این دانشگاه برگزار گردیده است. در سال ۱۴۰۰ برخی از پژوهشگران این دانشگاه توانسته اند که بیش ترین مقالات خود را تحت عنوان تبلیغات دهان به دهان منتشر نمایند.

 دانشگاه دولتی تربت جام توانسته با توجه به معیار تولید مقالات علمی در سال‌های گوناگون رتبه خوبی را کسب کند. رتبه ۱ به مراکز علمی داده می‌شود که بیشترین تعداد مقالات علمی و کنفرانسی و مقالات ژورنالی را داده باشد. از این نظر بقیه دانشگاه‌های شهر در رتبه‌های پایین تر قرار دارد. در رتبه دوم استان قرار دارد که در مقایسه با مراکز هم رده و در مقایسه، با همه مراکز علمی فعال در کشور سنجیده می شود.

 بر اساس این که حجم مقالات در سال ۹۸ به شکل نهایی اعلام نشده، رتبه بندی تا یکسال پیش تعیین نشده است. در این دانشگاه در مقاله‌ای که چاپ می‌شود قطعاً بر رتبه‌دانشگاه هم تاثیرگذار است.

رشته‌های دانشگاه آزاد تربت جام

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از علاقه مندان ادامه تحصیل در رشته‌های این دانشگاه بودند، هر سال تعداد این افراد برای شرکت کردن در دوره هایی که بدون کنکور دانشگاه اضافه می گردد، دانشگاه تربت جام از دانشگاه‌هایی است که بدون آزمون دانشجو قبول می‌کند و دارای رشته‌های زیادی در مقاطع مختلف تحصیلی است.

 شما در کدام یک از رشته‌های دانشگاهی در حال تحصیل هستید؟

 ثبت نام در رشته‌های این دانشگاه در ماه‌های بهمن و مهر که نیازی به شرکت نمودن در هیچ یک از آزمون‌ها ندارد. در چند سال اخیر دانشجویان فراوانی برای ادامه تحصیل، در این دانشگاه ترغیب و تشویق نموده است.

رشته‌های این دانشگاه برای ماه‌های مهر و بهمن در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می گردد، شامل مقاطع کاردانی به شکل ناپیوسته و پیوسته و همچنین کارشناسی به شکل ناپیوسته و پیوسته است.

 برای ثبت نام نمودن بدون کنکور دانشگاه تربت جام حتی سوابق تحصیلی شخصیت هم اهمیت ندارد، تنها دارا بودن مدرک تحصیلی کافی است. تقریبا می توان گفت که همه رشته‌های کاردانی ناپیوسته و پیوسته دانشگاه تربت جام بدون کنکور است.

 لازمه ثبت نام در بخش کاردانی پیوسته دارا بودن مدرک دیپلم است، دیپلم هایی که در بخش نظری بوده اند. می توانند در تمام رشته‌ها ثبت نام کنند، اما دیپلم هایی که در قسمت فنی و حرفه‌ای و کار و دانش هستند؛  فقط باید در رشته‌های مربوط به خود ثبت نام نمایند.

رشته‌های ارشد دانشگاه آزاد تربت جام

در جدول پایین می توانید در رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه تربت جام را مشاهده نمایید. این جدول به استناد رشته هایی که مجوز کارشناسی ارشد این دانشگاه را در سال ۹۶ از سایت وزارت علوم آماده نموده است وجود دارد.

 امکان دارد در سال ۹۷ رشته‌ای به این جدول اضافه و یا کم شده باشد، اما به دلیل اینکه لیست جدید در سایت وزارت علوم منتشر نشده است؛ ملاک را همان جدول قبلی قرار می‌دهیم .

دانشجویان متقاضی به تحصیل در دانشگاه تربت جام با دیدن این رشته، گرایش‌ها علاقه خود را نسبت به رشته امتحانی در زمان ثبت نام در بخش کارشناسی نشان دهند. توصیه می‌ کنیم به خاطر این که احتمال تغییر در رشته و هم چنین گرایش‌ها در زمان انتخاب رشته، دفترچه راهنمای رشته‌ها را حتماً با دقت و تمرکز مطالعه کنید.

 با توجه به اینکه احتمال به وجود آمدن تغییر در رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه تربت جام وجود دارد. ممکن است به دنبال صادر نمودن مجوز‌های جدید و یا تغییر نمودن پتانسیل دانشگاه صورت گیرد به متقاضیان پیشنهاد می شود. به محض انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام همه قسمت‌های این دفترچه را با دقت مطالعه نمایند. بعد از مطالعه آن با مراجعه کردن به سایت دانشگاه در انتخاب رشته کارشناسی شرکت نمایند.

 ما هم بعد از اینکه از آخرین تغییراتی که صورت می‌گیرد، اطلاع پیدا کنیم این نوشته را به روز رسانی خواهیم کرد.

شهریه دانشگاه آزاد تربت جام

دانشگاه تربت جام از معتبر ترین دانشگاه‌ها است، لازمه تحصیل در آن پرداخت شهریه است. این شهریه به دو شکل متغیر و ثابت است و شکل پرداخت و مقدار آن در قالب دستورالعمل هایی است، در سایت دانشگاه قرار خواهد گرفت.

 شهریه ثابت با توجه به سال ورود به دانشگاه و همین طور گروه آموزشی، و شهریه متغیر بر اساس تعداد و نوع واحدهای که انتخاب شده است. توسط دانشجو تعیین خواهد شد، جالب است بدانید که شهریه آن دسته از رشته‌های که دارای آزمون هستند. رشته هایی که بدون آزمون هستند در این دانشگاه یکسان است، فرق آن‌ها تنها در شکل پذیرش دانشجو است.

از آن جا که برای دانشجویان اطلاع از اندازه شهریه از عوامل تاثیرگذار و مهم در انتخاب رشته است. در این مقاله شهریه هر یک از مقاطع جداگانه و بر اساس گروه‌های آموزشی متفاوت بیان می‌شود. شما به هر رشته علاقه دارید می‌توانید آن را انتخاب نمایید، هزینه تحصیل در دانشگاه تربت جام با ۴۰ درصد شهریه ثابت و ۶۰ درصد شهریه متغیر خواهد بود.

سایت دانشگاه آزاد تربت جام

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه تربت جام آغاز گردید، متقاضیان محترم می توانند برای دریافت اطلاع از رشته‌های دانشگاه تربت جام و رشته‌های بدون آزمون در این دانشگاه، از همه جای کشور به صورت اینترنتی و یا تماس با مرکز مشاوره این دانشگاه اقدام به ثبت نام در دانشگاه تربت جام نمایند.

 به اطلاع علاقه مندان و دانشجویان ورودی امسال به دانشگاه تربت جام رسانده می‌شود. برای سهولت روند ثبت نام شما عزیزان همه کارهای ثبت نام دانشگاه بدون آزمون به صورت اینترنتی است، تنها با سایت ثبت نام دانشگاه تربت جام شما می‌توانید ثبت نام را انجام دهید. نیازی به مراجعه حضوری به مراکز این دانشگاه نیست.

 ثبت نام در رشته هایی که بدون آزمون هستند، در دانشگاه تربت جام از سایت این دانشگاه امکان پذیر خواهد بود. لازم به یادآوری است، دانشجویان عزیز دانشگاه تربت جام می توانند برای شرکت کردن در کلاس‌های آنلاین وارد سامانه آموزشی آن شوند. همه مباحث مربوط به دانشجویی و تحصیلی دانشگاه را از این درگاه دنبال نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور

ثبت نام رشته‌های بدون کنکور در دانشگاه تربت جام مثل سال‌های قبل همه ساله برای شش ماه اول و شش ماه دوم انجام می گیرد. زمان ثبت نام دانشگاه در نیمه اول سال از پایان ماه مرداد آغاز و تا آخر ماه مهر ادامه دارد، زمان ثبت نام برای نیمه دوم سال هم در این دانشگاه از پایان آذرماه آغاز می گردد، تا آخر ماه بهمن ادامه دارد.

 لازم به ذکر است با شروع زمان ثبت نام دانشگاه تربت جام دفترچه راهنمای ثبت نام، در رشته‌های بدون کنکور این دانشگاه، برای بررسی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو و راهنمای ورود به دانشگاه و اطلاع پیدا کردن؛ از کد رشته‌های این دانشگاه از سایت سازمان مرکزی در دسترس خواهد بود. برای شما کدام رشته دانشگاهی مناسب است؟

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد تربت جام

شرایط ثبت نام دانشگاه تربت جام برای هر قسمت متفاوت است، عزیزان حتماً بعد از این که شرایط را احراز نمودند. با ما تماس حاصل کنند و اقدام به ثبت نام نمایند. در صورتی که دانشجویی که یکی از شرایط دفترچه انتخاب رشته در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه را ندارند و ثبت نام نمایند. ثبت‌نام آن مبلغی خواهد شد ،و مبلغ او هم بر نخواهد گشت. پس در انتخاب کردن رشته بدون کنکور این دانشگاه دقت کافی داشته باشید.

شرایط عمومی دانشگاه آزاد تربت جام

برای پذیرش در رشته هایی که آزمون دارند، در دانشگاه تربت جام شرایط عمومی وجود دارد. مثل این که شخص باید مسلمان و یا تابع ادیانی که در قانون اساسی آمده باشد و مواد مخدر استفاده ننماید، از شرایط پذیرش در رشته‌های بدون کنکور در دانشگاه تربت جام این است، که گواهینامه برای عدم سوء پیشینه در دستگاه‌های قضایی را داشته باشد.

از قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت نماید که این از الزامات دانشگاه تربت جام است. دانشجو باید از نظر جسمی شرایط خوبی داشته باشد. مطابق با رشته ثبت نامی در دانشگاه تربت جام باشد. پرداخت به موقع شهریه و بیمه و موارد دیگر هم از قوانین تعیین شده دانشگاه تربت جام است.

 دانشجویانی که بدون آزمون در این دانشگاه ثبت نام می نمایند، اجازه ندارند به دانشگاه دیگری انتقال پیدا کنند. شما به کدام یک از رشته‌های دانشگاهی علاقه دارید.

 لازم به یادآوری است ثبت نام مهمانی دانشگاه تربت جام بلامانع است، همه شرایط و ضوابط و مقررات دانشگاه آزاد باید مورد پذیرش دانشجویان و محصلین باشد. همه درخواست‌های دانشجویان به وسیله سامانه‌ ساجد واحد تربت جام انجام می گردد.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه تربت جام

برای ثبت نام در یکی از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تربت جام شرایط اختصاصی وجود دارد. همه دانشجویان دانشگاه تربت جام باید با توجه به مقاطعی که در آن قبول می شوند. اصل مدرک پایه را به دانشگاه تحویل دهند، همه علاقه مندانی که می‌خواهند در مقاطع کاردانی ناپیوسته در دانشگاه تربت جام ورودی بگیرند، باید مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم را داشته باشند.

 علاقه مندانی که در دانشگاه تربت جام قبول می‌شوند، باید ممنوعیت‌ای از طرف نظام وظیفه برای ادامه تحصیل آنها وجود نداشته باشد. حداقل مدرکی که برای ثبت نام در دانشگاه تربت جام نیاز است، دیپلم نظری کاردانی و یا فنی است. در صورتی که رشته‌ای که شما ثبت نام کرده اید، با رشته پایه در دانشگاه همخوان و هماهنگ نباشد؛ باید در این دانشگاه ۱۲ پایه را پشت سر بگذرانید.

 قبول شدن در کارشناسی ناپیوسته دانشگاه تربت جام، فقط با ارائه نمودن مدرک کاردانی با معدل بیش از ۱۲ ممکن است. پذیرش فارغ التحصیلان حوزه‌های علمیه در دانشگاه تربت جام فقط در صورت ارائه نمودن مدرک معادل ممکن است.

ثبت نام در دانشگاه آزاد تربت جام

علاقه مندان به تحصیل در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه تربت جام دقت نمایند. ثبت نام هر فرد فقط در یک کد رشته محل آن هم به وسیله درگاه ثبت نام آزمون ممکن است، در صورت این که ثبت نام شخص در دو کد رشته مشاهده گردد، ثبت نام آن باطل خواهد شد.

 به اطلاع همه علاقه مندان ثبت نام در دانشگاه تربت جام در سال دیده می‌شود، که اعلام نتایج ثبت نام تنها به وسیله درگاه اینترنتی ممکن است. توجه داشته باشید که علاقه مندان عزیز ثبت نام در یکی از رشته هایی که کنکور ندارد، در دانشگاه تربت جام قبل از پایان زمان ثبت نام بدون کنکور، نسبت به کامل نمودن فرایند و مراحل ثبت‌نام از طریق درگاه اقدام کنند.

 آخرین مهلت برای ثبت نام دانشگاه تربت جام برای نیمه دوم تا آخر ماه بهمن است، ثبت نام نمودن عزیزان در حال تحصیل هم با شرایط و قوانین ثبت نام دانشگاه انجام می‌شود. در صورتی که دانشجوی ثبت نام در نیمه اول تا آخر شهریور موفق به دریافت مدرک پیش دانشگاهی شود، یا علاقه برای ورود به ترم بهمن را دارد؛ باید تا آخر بهمن مدارک را اخذ نماید.

اعلام نتایج رشته‌های دانشگاه دولتی تربت جام

با توجه به شیوه پذیرش دانشگاه دولتی تربت جام که به صورت سوابق تحصیلی است، نگرانی و سوال بسیاری از علاقه مندان به ثبت‌نام این است که شانس قبولی در دانشگاه دولتی تربت جام چه اندازه است، همچنین تعداد چیدمان و انتخاب و ترتیب انتخاب رشته برای قبولی و نتیجه تا چه مقدار موثر است؟

 البته در این میان داوطلبانی هم است که با دیدگاه اشتباه نسبت به ثبت‌ نام رشته‌های بدون کنکور دارند، فکر می‌کنند که به دلیل این که این شکل ورود به دانشگاه آزمون ندارد. ثبت نام مساوی با قبول شدن است در صورتی که این تفکر اشتباه است و گواه این قضیه هم نتایج کسانی که در سال‌های قبل موفق به وارد شدن، به این دانشگاه و رشته‌های بدون کنکور بوده است.

 در پذیرش در رشته‌های بدون آزمون در دانشگاه‌های مختلف فاکتورها و موارد فراوانی مثل : نوع مدرک رشته تحصیلی معدل دیپلم و شیوه بومی پذیری در رشته و سطح علمی آن دانشگاه، پتانسیل برای قبول کردن و نکات فراوان دیگری وجود دارد که شانس قبولی فرد را مشخص خواهد کرد؛ بررسی و توضیح آن با توجه به شرایط فرد از الزامات است.

 پس داوطلبان دانشگاه دولتی تربت جام باید برای این که شانس پذیرش و روش درست انتخاب رشته و دانشگاه دولتی تربت جام بدون آزمون را بررسی نمایند. باید با افراد و مشاورین دارای صلاحیت مشورت نمایند، از اطلاعات و تجربیات آن‌ها بهره ببرد.

دانشکده علوم پزشکی تربت جام

چنان چه اطلاعات دارید دانشکده علوم پزشکی تربت جام هم زیر نظر وزارت بهداشت در شهر تربت جام و در خراسان رضوی است. دانشگاه علوم پزشکی تربت جام به خاطر ارتقاء دانشکده پرستاری این شهر در سال ۹۲ تاسیس شد. وظیفه این دانشکده هم ارائه نمودن خدمات بهداشتی درمانی به تعداد بیش از ۲۵۰ هزار نفر در شهرستان تربت جام و صالح آباد است.

 به طور کلی این دانشکده توانسته برای اجرای پروژه‌های عمرانی در زمینه بهداشت و درمان رتبه ۶ کشور را به دست آورد. در واقع در سال ۹۰ دانشکده پرستاری این شهر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد شروع به کار نمود. اما طی سال ۹۴ شورای گسترش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی موافقت خود را برای تاسیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، در شهرستان تربت جام اعلام نمود.

دانشگاه علمی کاربردی تربت جام

تربت جام یکی از شهرهایی است که تاریخچه کهن دارد و در شمال شرق خراسان رضوی با ۱۶۵ کیلومتر فاصله از شهر مشهد قرار گرفته است. این شهر از طرف مغرب به فریمان و تربت حیدریه، از طرف شرق به ترکمنستان و افغانستان و از طرف شمال به سرخس و از طرف جنوب به تایباد منتهی می‌شود.

 تربت جام مرکز شهر تربت جام است و این نام از شخصیت شیخ احمد جام گرفته شده است، به دنبال موفقیت در راه‌اندازی دانشگاه تربت جام در سال ۸۷ پیشنهاد شد.ه دانشگاه غیر انتفاعی تربت جام هم تاسیس گردد، بعد از طی مراحل آن و بعد از دریافت موافقت اصولی در پایان دانشگاه در سال ۸۹ تاسیس شد.

در ابتدای تاسیس این دانشگاه یک ساختمان در میدان قدس تربت جام، یک ساله اجاره شد و به وزارت علوم برای ایجاد رشته‌های گوناگون پیشنهاد شد.

دانشگاه علمی کاربردی تربت جام

دانشگاه علمی کاربردی تربت جام از سال ۹۰ دارای ۱۴۴ دانشجو در رشته برق و در مقاطع کارشناسی ناپیوسته مشغول به کار شده است. بعد از گذشت هفت سال طبق گنجایش‌های این شب در مجموعه‌های علوم ورزشی و کامپیوتر، معماری، برق، عمران و طراحی لباس و مکانیک فعالیت خود را شروع کرده است.

 دقت داشته باشید که این دانشگاه تا الان بیش از ۵۰۰ فارغ التحصیل در مقاطع مختلف مانند :  کارشناسی و کاردانی و کارشناسی ارشد داشته است. در حقیقت ۷۰ درصد از این اشخاص در کارخانه ها، ارگان‌ها و اداره جات مختلف کار خود را شروع کردند.

 کسانی که در این شهرستان مقیم هستند توصیه می نماییم، برای ادامه تحصیل به سراغ یکی از دانشگاه‌ها بروند. چون هر یک از این دانشگاه‌ها توانسته اند، دانشجویان خوبی در زمینه علمی فارغ التحصیل نمایند.

 همین طور دانشگاه‌های تربت جام دارای اساتید مجربی است، هر روز بر علم و تکنولوژی این دانشگاه‌ها و همین طور دانشگاه‌های کشور اضافه می گردد.

دانشکده دولتی علوم پزشکی تربت جام

دانشگاه دولتی تربت جام زیر نظر وزارت بهداشت است، که به دنبال ارتقاء دانشگاه پرستاری این شهر تاسیس گردید. مسئول ارائه کردن خدمات بهداشتی درمانی به تعداد بیش از ۲۵۰ هزار نفر در این شهر است.

 دانشگاه دولتی علوم پزشکی تربت جام رتبه ششم کشوری در زمینه حوزه بهداشت و درمان را دارد. رئیس این دانشکده جناب آقای افکار است. این دانشگاه طراحی بند ۵۰۰ دانشجو دارد و اعضای هیئت علمی آن هم ۱۳ نفر می‌باشد، دانشکده پرستاری این شهر در سال ۹۰ زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شهر مشهد شروع به فعالیت نمود.

 در سال ۹۴ شورای گسترش وزارت بهداشت و موافقت خود را با تأسیس کردن، دانشکده علوم پزشکی تربت جام اعلام کرد. در سال ۹۸ پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیشترین مقالات را با کلید واژه های، دیابت بارداری و شیوع منتشر نمودند.

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد تربت جام در موقعیت ۶ کیلومتری جاده تربت جام به طرف فریمان قرار گرفته است. تعداد دانشجویان این دانشگاه ۲۰۸۷ نفر است که ۱۲۳۵ نفر آنها پسر و بقیه دختر است، ۴۶ نفر عضو هیئت علمی دارد. دانشگاه آزاد تربت جام ۱۰ رشته کارشناسی ۱۵ رشته کاردانی و یک رشته هم کارشناسی ارشد دارد.

 این دانشگاه خوابگاه دخترانه ۲۰۰ نفره دارد، تشکل‌های دانشجویی انجمن علمی و اسلامی هم در این دانشگاه فعال است. در این دانشگاه ۱۰۷ استاد مشغول به کار هستند که طبق تحلیل هایی که انجام گردیده است. الان این مرکز ۶۶۸ مقاله علمی در همایش‌ها و نشریات داخلی انتشار داده است، از آن‌ها ۴۳ مقاله ژورنالی و ۶۲۵ مقاله کنفرانسی است.

دانشگاه آزاد تربت جام تا الان توانسته دو همایش برگزار نماید، در سال ۹۸ پژوهشگران دانشگاه آزاد تربت جام مقام اول را با کلید واژه های، متقاضی جراحی زیبایی و احساس تنهایی منتشر کرده اند.

 تا الان هیچ مجله و ژورنال علمی برای دانشگاه آزاد تربت جام ثبت نگردیده است. اطلاعات و داده‌های ژورنال‌ها و مجلات از پایگاه مرجع نشریات ایران نمایش داده خواهد شد. هم اکنون هیچ اطلاعاتی در رابطه با قسمت‌های کارآفرینی این دانشگاه مانند : پارک علم و فناوری، مراکز نوآوری، مرکز رشد و شتاب دهنده و استارت آپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

دانشگاه پیام نور تربت جام

دانشگاه پیام نور تربت جام ساختمان اداری و آموزشی ملکی ندارد، هم اکنون از ساختمان آموزش و پرورش استفاده می نماید. در پایان و انتهای خیابان جامی قرار گرفته است به طور کلی ۱۴۰۰ دانشجو در این دانشگاه است، از میان آن‌ها ۵۶۰ پسر و بقیه دانشجوی دختر است.

این دانشگاه ۶ رشته کارشناسی دارد، دانشگاه پیام نور زیر نظر علوم تحقیقات و فناوری، بیشترین رشته‌های تحصیلی خود را به شکل رشته بدون آزمون ارائه می کند. به وسیله این امکانات کافی برای تحصیل علاقه مندانی که نمی‌خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند، طبق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شوند را فراهم می نماید.

مرکز آموزش علمی و کاربردی

این مجموعه آموزشی در کمربندی پاسداران شهر تربت جام قرار گرفته است که ۲۰۴ دانشجو در آن مشغول به تحصیل است. از این تعداد ۷۸ دانشجوی پسر و ۱۲۶ دانشجوی دختر دارد. در سه رشته کاردانی با یک ساختمان با ظرفیت خوابگاهی ۱۰۰ نفره برای دختران فعالیت میکند.

موسسه عالی دولتی وحدت تربت جام

دانشگاه دولتی تربت جام از سال ۹۰ با ۴۴ دانشجو و در دو رشته برق در مقاطع کارشناسی ناپیوسته مشغول به کار شد، بعد از ۷ سال با توجه به پتانسیل‌های منطقه در گروه‌های کامپیوتر ورزشی، برق، معماری ،عمران، طراحی لباس و مکانیک مشغول به فعالیت است.

 هم اکنون دانشگاه دولتی تربت جام بیش از ۵۰۰ نفر فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد کارشناسی و کاردانی دارد، که تقریباً ۷۰ درصد از آنها در کارخانجات، ارگان‌ها و ادارات منطقه مشغول به فعالیت هستند.

 از افتخارات دانشگاه دولتی تربت جام می‌توان به برگزاری سه همایش بین المللی و ملی و استانی در زمینه‌های کامپیوتر و برق، همچنین کنفرانس‌های عمرانی و معماری اشاره نمود. در این کنفرانس‌ها بیش از ۵۰۰ مقاله به وسیله اساتید برجسته از دانشگاه‌های گوناگون ارائه شد.

 از افتخارات دیگر دانشگاه دولتی تربت جام رتبه برتر فرهنگی در استان در سال ۹۶ و رتبه دوم پژوهش در منطقه در سال ۹۶ و ۹۷ است. همین طور رتبه علمی دانشگاه دولتی تربت جام تا الان در سایت سیویلیکا ۵۸۵ است.

رشته‌های دانشگاه دولتی تربت جام

دانشگاه دولتی تربت جام مثل بقیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی در مهر و بهمن بدون آزمون و طبق سوابق تحصیلی متقاضیان، اقدام به ثبت نام بدون کنکور می نماید. توصیه می‌کنیم علاقه مندان علاوه بر این که رشته‌های بدون کنکور دانشگاه دولتی تربت جام را بررسی می نماید. در دفترچه رسمی پذیرش و سوابق تحصیلی را مورد بررسی قرار داده چون ممکن است، بعد از اصلاحیه‌های متفاوت لیست هم تغییر نماید.

 با توجه به این که رشته‌هایی که کنکور ندارند و در دانشگاه‌های دولتی ارائه می‌شود محدود است. ممکن است که یکی از این رشته‌های مدنظر و مورد علاقه شما قرار نگیرد، رشته مورد علاقه شما در دانشگاه آزاد یا دانشگاه‌های دیگر که شهریه پرداز است. به دلیل این که شهریه‌های زیادی دارد مقرون به صرفه نخواهد بود.

 برای این که این مشکل برطرف شود باید گفت دانشگاه‌هایی که شهریه پرداز هستند، به وسیله دادن وام‌های دانشجویی یک سری تسهیلات برای دانشجویان علاقه‌ مند به تحصیل فراهم می کنند. بتوانند با این تسهیلات هزینه تحصیل خود را ساده تر پرداخت کنند، پس نگران پرداخت کردن شهریه نباشید و رشته مورد علاقه خود را پیدا کنید.

شرایط ثبت نام رشته‌های بدون کنکور

سازمان سنجش کشور همه ساله در یک اطلاعیه شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام. در رشته‌های بدون کنکور را طبق سوابق تحصیلی منتشر می‌نماید. متقاضیان عزیز باید ضمن آشنا شدن با شرایط و مطالعه کردن ضوابط و مدارک مورد نیاز. برای هر یک از رشته‌های دانشگاهی و دوره‌های تحصیلی بدون آزمون. دولتی را ارائه نماید و برای ثبت نام کردن اقدام کنند.

 در این اطلاعیه‌ها دفترچه راهنمای ثبت نام و شرایط عمومی و اختصاصی لازم،  برای ورودی به دوره‌های بدون آزمون دانشگاه دولتی کشور قرار گرفته است.

 لازم به یادآوری است که رعایت نمودن این قوانین و شرایط لازم است و در صورتی که شخص دارای این شرایط نباشد. در هر مرحله از تحصیل که قرار گیرد از ادامه دادن تحصیل ممنوع خواهد شد.

 برای اینکه با روش ثبت نام دانشگاه دولتی تربت جام آشنا گردید، می توانید به مقالاتی که در در این زمینه وجود دارد. شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور مراجعه نمایید.

سخن پایانی

دانشگاه دولتی تربت جام یکی از دانشگاه‌های خوب و با رتبه علمی عالی است. چندین سال است در شهر تربت جام مشغول به فعالیت و خدمات رسانی است. بیش از ۱۰۰ استاد و سه هزار دانشجو در این مجموعه مشغول به تحصیل هستند.

 این دانشگاه ضمن پذیرش دانشجو بعد از کنکور و آزمون به پذیرش دانشجوی بدون کنکور. در بعضی از رشته‌ها هم پرداخته است و متقاضیان می‌توانند در این رشته‌ها نیز ثبت نام نمایند. از کیفیت و خدمات خوب این دانشگاه بهره ببرند، ثبت نام به وسیله سایت دانشگاه دولتی تربت جام انجام می گیرد. نیاز به مراجعه حضوری شما نیست.