تنها دانشگاه معتبر تربت جام از بین دانشگاه های تربت جام

دانشگاه های تربت جام دانشگاه بعنوان یک نهاد برتر آموزشی در میان جامعه بشری بویژه جوانان به شمار می رود که این نهاد آموزشی متولی تربیت انسان ها و اعطای نقش اجتماعی به افراد و گروه های مختلف و همچنین تولید سرمایه اجتماعی کشور می باشد . دانشگاه ها در هر کشوری یک نقش راهبردی […]

دانشگاه های تربت جام
دانشگاه بعنوان یک نهاد برتر آموزشی در میان جامعه بشری بویژه جوانان به شمار می رود که این نهاد آموزشی متولی تربیت انسان ها و اعطای نقش اجتماعی به افراد و گروه های مختلف و همچنین تولید سرمایه اجتماعی کشور می باشد . دانشگاه ها در هر کشوری یک نقش راهبردی مهم جهت آموزش عالی در جوامع مختلف را ایفا می کنند .

دانشگاه یکی از برجسته ترین نهاد های مدرنیته محسوب می شود که برای تربیت نسلی کارآمد در آینده بسیار بسیار حائز اهمیت است ؛ در سراسر کشور دانشگاه های زیادی وجود دارد که به آموزش ، تعلیم و تربیت جوانان پرداخته اند و همواره می کوشند تا امید های آینده این سرزمین را به خوبی پرورش دهند؛ در شهر تربت جام نیز تعدادی دانشگاه وجود دارد که همواره در تلاش است تا به جامعه جوانان و علاقه مندان به آموزش خدمت کند که در زیر به آشنایی با دانشگاه های شهرستان تربت جام می پردازیم :

دانشگاه های تربت جام (دانشکده دولتی علوم پزشکی تربت جام)

این دانشکده زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است که در پی ارتقاء دانشکده پرستاری تربت جام در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد و مسئول ارائه خدمات بهداشتی درمانی به جمعیتی بیش از ۲۵۰ هزار نفری شهرستان های تربت جام و صالح آباد ، در شرق استان خراسان رضوی می باشد . دانشکده دولتی علوم پزشکی تربت جام در اجرای پروژه های عمرانی حوزه بهداشت و درمان رتبه ششم کشوری را دارد .

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام جناب دکتر محمد افکار می باشد . این دانشکده حدود ۵۰۰ دانشجو دارد و اعضای هیئت علمی آن نیز ۱۳ نفر است . دانشکده پرستاری تربت جام در سال ۱۳۹۰ زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار نمود . در سال ۱۳۹۴ شورای گسترش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی موافقت خویش را با تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت جام اعلام نمود. در سال ۱۳۹۸ پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت جام بیشترین مقالات خود را با کلید واژه های ” دیابت بارداری ” و ” شیوع ” منتشر کردند .

دانشگاه های تربت جام (دانشگاه آزاد اسلامی)

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام در کیلومتر ۶ جاده تربت جام به فریمان واقع شده است . تعداد کل دانشجویان این دانشگاه ۲۰۸۷ نفر است که تعداد ۱۲۳۵ نفر آنها پسر و بقیه دانشجویان دختر هستند و ۴۶ نفر عضو هیئت علمی است . دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام دارای ۱۰ رشته کارشناسی ، ۱۵ رشته کاردانی و یک رشته کارشناسی ارشد می باشد . این دانشگاه خوابگاه دخترانه با ظرفیت ۲۰۰ نفر دارد . تشکل های دانشجویی ، انجمن اسلامی و انجمن علمی نیز در این دانشگاه فعال می باشد . در این دانشگاه ۱۰۷ استاد مشغول فعالیت می باشند .

بر اساس تحلیل هایی که انجام شده تاکنون این مرکز ۶۶۸ مقاله علمی در نشریات و همایش های داخلی منتشر نموده است که از این تعداد ۴۳ مقاله ژورنالی و ۶۲۵ مقاله کنفرانسی می باشد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام تاکنون توانسته است ۲ همایش برگزار کند . در سال ۱۳۹۸ پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام بیشترین مقالات خود را با کلید واژه های ” احساس تنهایی ” و ” متقاضی جراحی زیبایی ” منتشر نموده اند .

تاکنون هیچ مجله و ژورنال علمی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام ثبت نشده است . اطلاعات ژورنال ها و مجلات از پایگاه مرجع نشریات ایران استخراج و نمایش داده می شوند . در حال حاضر هیچ داده مربوط به بخش های کار آفرینی این دانشگاه شامل مراکز نو آوری ، پارک علم و فناوری ، شتاب دهنده ، مرکز رشد ، فضای کار اشتراکی و استار تاپ در اکوسیستم کار آفرینی ایران به ثبت نرسیده است .

دانشگاه پیام نور تربت جام :

دانشگاه پیام نور واحد تربت جام فاقد ساختمان اداری و آموزشی ملکی می باشد و در حال حاضر از ساختمان مربوط به آموزش و پرورش استفاده می کند که در انتهای خیابان جامی قرار دارد . بطور کلی ۱۴۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد ۵۶۰ نفر آنها پسر و ۱۰۴۲ نفر آنها دانشجوی دختر می باشد ،

این دانشگاه دارای ۶ رشته دانشگاهی کارشناسی می باشد . دانشگاه پیام نور تحت نظارت علوم تحقیقات و فناوری ، اکثر رشته های تحصیلی خود را به صورت بدون آزمون ارائه می دهد تا از این طریق امکانات لازم برای تحصیل داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را ندارند و می خواهند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه شوند ، را فراهم آورد .

تربت جام(مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرستان تربت جام )

این مرکز آموزشی در کمربندی پاسداران تربت جام واقع شده است که ۲۰۴ دانشجو دارد و از این تعداد ۷۸ نفر آنان دانشجوی پسر و ۱۲۶ نفرشان دانشجوی دختر می باشد و در سه رشته کاردانی با ساختمان ملکی دارای ظرفیت خوابگاهی ۱۰۰ نفری مخصوص دختران فعالیت دارد .

مؤسسه عالی غیر انتفاعی وحدت تربت جام :

این مؤسسه از سال ۱۳۹۰ با ۴۴ دانشجو در دو رشته برق در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشغول به فعالیت گردید که پس از گذشت ۷ سال باتوجه به ظرفیت های منطقه در گروه های برق ، کامپیوتر ، علوم ورزشی ، عمران ، معماری ، طراحی لباس و مکانیک مشغول به انجام فعالیت می باشد .

در حال حاضر این مؤسسه بیش از ۵۰۰ فارغ التحصیل در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد که حدود ۷۰ درصد از این افراد در ادارات ، ارگان ها و کارخانجات منطقه مشغول به کار هستند . از افتخارات این مؤسسه می توان به برگزاری سه دوره همایش ملی ـ بین المللی و استانی برق و کامپیوتر ، کنفرانس های معماری و عمران اشاره کرد که در این کنفرانس ها بیش از ۵۰۰ مقاله توسط اساتید برجسته کشوری و بین المللی از دانشگاه های مختلف ارائه گردید . از دیگر افتخارات این مؤسسه کسب رتبه برتر فرهنگی در استان در سال ۱۳۹۶ و رتبه دوم پژوهش در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در منطقه می باشد ، همچنین رتبه علمی این مؤسسه تاکنون در سایت سیویلیکا ۵۸۵ است.

ما را در تلگرام و اینستا دنبال کنید

تبلیغات

لینک تلگرام

لینک اینستا