عجیب ترین روش درمان خشکی لب در تربت جام

مقدمه درمان خشکی لب با روش های مختلف، تفاوتی ندارد که پوست شما چرب باشد و یا خشک؟ فصل زمستان شرایطی سخت را برای هر مدل از انواع پوست ها به وجود می آورد ، هوای سرد بیرون منزل به همراه گرمای داخل منزل پوست را دچار کم آبی خواهد نمود و سبب ایجاد ترک […]

مقدمه

درمان خشکی لب با روش های مختلف، تفاوتی ندارد که پوست شما چرب باشد و یا خشک؟ فصل زمستان شرایطی سخت را برای هر مدل از انواع پوست ها به وجود می آورد ، هوای سرد بیرون منزل به همراه گرمای داخل منزل پوست را دچار کم آبی خواهد نمود و سبب ایجاد ترک و خونریزی و پوسته شدن لب می گردد.

 در ادامه این نوشته به بررسی علل ترک خوردگی و خشکی لب و چند درمان برای آن خواهیم پرداخت.

درمان فوری خشکی لب

یکی از راه های درمان فوری برای خشکی لب استفاده از وازلین می باشد که خیلی سودمند و موثر خواهد بود، چند مرتبه در روز به لبها وازلین بمالید تا اینکه از لب محافظت گردد.

 قبل از خواب همین کار را انجام داده تا در طول شب لب شما به خوبی تغذیه گردد، همینطور می توانید در آغاز یک لایه نازک از عسل بر روی لب قرار دهید و چند ثانیه اجازه داده تا خشک گردد و بعد از آن با یک لایه نازک از وازلین لب را بپوشانید چند دقیقه صبر نمایید و با یک پنبه که با آب گرم آغشته باشد لب ها را تمیز نمایید؛ این کار را دو مرتبه در روز انجام دهید.

درمان خشکی لب در طب سنتی

داروهای زیادی وجود دارند که در درمان ترک و خشکی لب تاثیرگذار هستند ، اما می توان با چند راه خیلی ساده و راحت در خانه و به سادگی خشکی لب را برطرف کرد.

شکر

سابیدن سلولهای پوست بر روی لب هایی که ترک خورده و پوسته شده است کمک خواهد نمود تا لطافت و نرمی لبها سریع‌تر برگردد، دو قاشق شکر را با یک قاشق اثر ترکیب نمایید و خمیری که به وجود آمده است را به لب بمالید و چند دقیقه در همین حالت صبر نمایید و بعد از آن انگشت های خود این خمیر را به لب ها بسابید تا سلول های مرده از آن جدا گردد.

 همینطور می توانید خمیری که از ترکیب عسل و گلیسیرین به وجود آمده است قبل از اینکه بخوابی از آن استفاده کنید تا اینکه هنگام صبح لب شما لطیف و نرم باشد.

گلبرگ گل سرخ

گل سرخ که در حیاط کاشته می‌شود درمان خوبی برای خشکی لب خواهد بود، این ماسک لب به لب کمک خواهد نمود تا مرطوب بماند و زیبا تر و خوش رنگ تر گردد؛ بنابراین می‌توانید مقداری از گل سرخ را به وسیله آب بشویید و گلبرگ ها را چند ساعت داخل شیر قرار دهید و گلبرگی که له شده است و به شکل خمیر وجود دارد را بر روی لب قرار دهید و این ماسک لب را می‌توانید هر روز دو و یا سه مرتبه و هر شب قبل از رفتن به رختخواب از آن استفاده نمایید.

استفاده از نرم کننده های پوست مانند بالم لب کانسای هم مفید خواهد بود؛ بالم لب کانسای علاوه بر نرم کننده بودن آبرسان فوق العاده عالی نیز می باشد.

بهترین روغن برای خشکی لب

برای درمان خشکی لب استفاده از روغن های گیاهی نیز تاثیر گذار است و قطعاً استفاده کردن از این روغن ها بهترین راه درمان برای ترک خوردگی های لب به حساب می‌آید.

 روغن‌های مانند زیتون نارگیل و روغن کرچک می‌تواند برای درمان نمودن ترک های لب خیلی مفید باشد، روغن زیتون از روغن هایی است که در بسیاری از منازل پیدا می‌شود؛ بنابراین روزانه سه مرتبه لب را به وسیله پنبه ای که با روغن زیتون آغشته شده باشد چرب نمایید.

 با انجام دادن مداوم این کار ترک هایی که بر روی لب وجود دارد، از بین خواهد رفت و اگر ترک بر روی لب وجود ندارد، از آمدن ترک جلوگیری و ممانعت خواهد نمود.

روغن زیتون برای لب ها

بالاتر بیان شد که استفاده نمودن از روغن زیتون می‌تواند تا حد زیادی ترک های که بر روی لب به وجود آمده است.  درمان نماید و از آمدن ترک بر روی لب هم جلوگیری کند. اما امکان دارد این سوال برای شما به وجود بیاید. روغن زیتون چه تاثیری دارد؟

 روغن زیتون چون اسید چرب خیلی زیادی دارد به شدت برای سلامت پوست و مو مفید می باشد. توصیه می گردد چون روغن زیتون سبب این می‌شود. پوست و نبود آب رسانی شود. خشک شدن پوست و لب کم خواهد کرد.

 به صورتی که توصیه می گردد. هر روز چند قطره از روغن زیتون بر پوست لب و صورت مالیده شود. چون سبب نرمی و لطافت پوست خواهد شد.

روغن زیتون علاوه بر این برای برجسته کردن لب هم تاثیرگذار است. انسان می تواند برای برجسته کردن لب از روغن زیتون و دارچین استفاده کند.

درمان خشکی لب 

اگر می‌خواهید خشکی لب را درمان کنید باید به تغذیه خود نیز توجه کنید و از مواد غذایی که تحریک کننده هستند استفاده نکنید. هنگامی که لب ها ترک خورده حساس تر خواهد شد.

 مواد غذایی خاص خواهد توانست سبب به وجود آمدن التهاب بیشتر گردد. برای مدتی استفاده کردن از فلفل قرمز و انواع سس‌ها و خردل و مشروبات الکلی و آب پرتقال را کنار گذاشته.چون تا لب های شما بهبود یابد.

 در پایان استرس را را از خود دور نمایید به غذا و تغذیه خود توجه جدی کنید. بهره گیری از دستگاه‌های بخور فضای خانه را مقداری مرطوب و بهداشتی کنید. پوست همواره شاداب و با طراوت بماند.

علت خشکی لب و دهان 

اگر بیندیشید امکان دارد دلیل خشکی لب چیزی جدی تر از هوای خشک و سرد زمستان باشد. این علامت ها خیلی شایع می باشد. اما هشدار دهنده هستند؛ بنابراین آنها را بررسی نمایید و به فکر درمان آن باشید.

عفونت قارچی

آیا اطلاع دارید که ایجاد ترک و خشکی لب امکان دارد. علامتی از عفونت قارچی باشد به ویژه اگر ترک در قسمت‌های گوشه دهان باشد.احتمال خیلی قوی خواهد بود.

یک متخصص پوست می‌گوید همه ما در پوست خود قارچ داریم. ترک های لب و خشکی لب می تواند نشانه و علامت آن باشد. پوستزیاد قارچ درست کرده است. قارچ ها در اثر گرما و رطوبت که با آن لب های خود را ترمیم نماید رشد خواهد نمود. بهترین راه درمان آب زیادمصرف کنیم و زبانبه لب نزنیم.

واکنش آلرژیک

اگر لب شما به صورت برآمده شده است که میشود گفت الان فیلر تزریق کرده اید.  ترک خوردگی لب را میشود یک واکنش آلرژیک در نظر گرفت. موادی که در مواد آرایشی برای لبها استفاده نموده‌اید حساسیت داشته اید.

 به طور مثال به روغن درخت شی و موم زنبور عسل و یا روغن کرچک حساس هستید. همین طور امکان دارد غذاهای خاصی که استفاده می کنید. نسبت به آنها حساسیت دارید.

 هر ماده غذایی که استفاده می کنید بررسی و یادداشت نمایید تا متوجه گردید چه چیزهایی برای شما مناسب می باشند.