رزرو هتل در تربت جام

رزرو هتل در تربت جام صنعت گردشگری منافع بسیار فراوانی را هم چون ارز آوری و درآمد زایی و اشتغال برای یک کشور به ارمغان می آورد . کشور های زیادی هست که بر صنعت گردشگری جهت رشد اقتصادی شان تاکید دارند چون از جمله فواید این صنعت می توان به رشد و توسعه اقتصادی […]

رزرو هتل در تربت جام

صنعت گردشگری منافع بسیار فراوانی را هم چون ارز آوری و درآمد زایی و اشتغال برای یک کشور به ارمغان می آورد .
کشور های زیادی هست که بر صنعت گردشگری جهت رشد اقتصادی شان تاکید دارند چون از جمله فواید این صنعت می توان به رشد و توسعه اقتصادی و چرخش چرخ صنایع دیگر اشاره نمود هم چنین در بخش های خرد و کلان یک جامعه می توانیم شاهد تغییرات مثبت و سازنده ای از لحاظ فرهنگی و اجتماعی باشیم که نتیجه ی این امر افزایش روابط میان سایر فرهنگ ها و تمدن های مختلف و در نهایت ایجاد یک دهکده جهانی است.

ولی باید این اصل را مد نظر قرار دهیم که در جهان رقابتی امروز ، وجود صرف مناطق گردشگری و آثار تاریخی سبب جذب توریست نمی شود زیرا یک توریست در کنار تماشای مناطق گردشگری به دنبال آرامش و حداکثر رفاه ممکن است بنابراین موضوع ماندگاری و دوام گردشگری یک امر مهم در این صنعت است .

رزرو هتل در تربت جام

یک کشور گردشگر پذیر باید زیر ساخت های مطلوب و استانداردی را جهت رفاه گردشگران حاصل نماید . اسن زیر ساخت شامل مواردی هم چون خطوط هواپیمایی و رستوران ها و پذیرایی ها و مراکز تفریحی و اقامتی و هتل ها می شود .
هرچه خدمات رسانی (جا به جایی و اقامت و پذیرایی) جهت رفاه گردشگران به حداکثر رسد ، گردشگران افزون تری جذب آن خواهند شد .

جامعه ایران نیز به دلیل آثار تاریخی و طبیعی و ارگانیک و بخش های متنوع و بی شماری در حیطه صنایع دستی همچون فرت بافی و هنر های اصیل سنتی مشاهده اتحاد با وجود فرهنگ های متفاوت نمونه ای مطلوب در صنعت گردشگری می باشد و اگر زیر ساخت های خدماتی و رفاهی برای جذب گردشگران مهیا گردد درآمد های ارزی از در آمد های متغییر و نا پایدار نفت رهایی پیدا می کند .

رزرو هتل در تربت جام

امروزه به علت وجود بحران آب و مشکلاتی در شهر تربت جام ، مردم عامه مبنای اصلی اشتغال خود را (کشاورزی و دامپروری) در معرض آسیب می بینند ؛ بنابراین صنعت گردشگری می تواند جایگزین مناسبی برای رفع این مسئله باشد .
آثار فرهنگی و ابنیه تاریخی بسیاری در سطح این شهرستان می باشدکه قدرت بالایی در جذب گردشگران دارد .
صنعت هتل داری نخستین بخشی است که یک گردشگر در حین ورود به یک منطقه گردشگری با طبیعت زیبا مثل ابدال آباد نام دارد به آن برخورد می کند .

هتل ها

مکانی ک احتیاجات اساسی یک گردشگر یا مسافر را متناسب با هزینه ی او در اختیارش قرار می دهد .
این مراکز خدماتی و رفاهی یعنی همان هتل ها به مرور زمان تحول های چشم گیری را در خود ایجاد کردند ؛ تا حدی که امروزه به عنوان یک صنعت سود ده درآمد است و مخاطب های زیادی آن را دنبال می کنند .

تدارک زیر ساخت های خدماتی و رفاهی هم چون هتل ها از اساسی ترین شروط در جهت جذب گردشگر به سوی یک ناحیه است به همین خاطر می باشد که کشور های توسعه یافته جهانی به مجهز کردن زیر ساخت های اقامتی و هتل ها اهمیت می دهند و در نتیجه صنعت هتل داری نقطه عطفی در دستیابی سود و درآمد در بخش گردشگری می باشد .
تمامی این مطالب اهمیت و لزوم توجه به صنعت گردشگری و صنعت هتل داری و زیر ساخت های رفاهی اشاره می کنند در نتیجه وظیفه مسئولین در این امر غیر قابل کتمان می باشد .

امر تغذیه و غذای گردشگران داخلی و خارجی در کترینگ ها و سالن های غذا خوری موضوعی حائز اهمیت است که با خود صندوقی مملوء از اشتغال زایی و سود دهی به همراه دارد .
امروزه گردشگران بسیار زیادی به علت احیا کردن خاطراتی که از طعم غذاهای بومی و اصیل یک منطقه دارند به آن جا مسافرت می کنند .

شهرستان تربت جام نیز هتل ها و مجتمع های اقامتی بسیاری را برای گردشگران برای رفتن به طبیعت در خود جای داده است از جمله :

رزرو هتل در تربت جام (هتل پردیسان)

شهر تربت جام در سال ۸۹ افتتاح گردید .
هتل پردیسان مجهز به سه طبقه می باشد که طبقه اول و دوم آن مختص مراسمات عروسی است اما آخرین طبقه آن ۱۲ واحد اقامتی و رفاهی جهت اسکان گردشگران مختلف دارد .
شعبه دوم این هتل که در فاصله ۲ کیلومتر از آرامگاه شیخ احمد جامی واقع شده است و از مزیت های آن سهولت دسترسی به نقاط مختلف سطح شهر و بازار های آن شهر می باشد .

رزرو هتل در تربت جام (هتل عصمتی)

اتاق های این هتل هر کدام تراس های اختصاصی دارند که به مسافر ها و گردشگر ها این امکان را می دهد که از دیدنی های شهر تربت جام نهایت استفاده و لذت را ببرند .

۴ عامل موثر بر آینده هتل ها

۱: تحول های موجود در قدرت بازار (این عامل پیرو ۲ نظریه می باشد :

الف) ترکیب هتل ها و زنجیره های اقامتی و رفاهی بزرگ .
ب) خرد شدن زنجیره های اقامتی و رفاهی به هتل های جزئی تر و انفرادی
در صنعت گردشگری یکی از عوامل مهم و موثر بر حضور در بازار های جهانی جهت کسب موفقیت در رقابت های همیشگی ، عرضه محوری می باشد .

۲: افزایش تخریب پذیر بودن

صنعت هتل داری تا سال ۲۰۳۰ متاثر از تحدید های ملی و بین المللی خواهد شد بنابراین درصد تخریب پذیری آن افزایش می یابد .
یکی از نابود کننده ترین تحدید های مربوط به بخش هتل داری تحول های آب و هوایی و موضوعات امنیتی و ایجاد بحران ها و اتفاق های غیر ممکن می باشد .

تخریب پذیری صنعت هتل داری به دو بخش تقسیم می شود :

۱: تخریب های مستقیم مانند : تخریب های موجود در ساختمان و زیر ساخت های آن
۲: تخریب های غیر مستقیم مانند : ضرر های ناشی از حضور در بازار های نا امن رقابتی و منهدم شدن اعتبار های مربوط به کسب و سود .

۳: ایجاد حس و شرایط مطلوب : نیروی انسانی اساسی ترین عامل جهت گسترش صنعت هتل داری می باشد هم چنین این صنعت باید قدرت پاسخ گویی به احتیاجات افراد متقاضی را داشته باشد .
برای ایجاد شرایطی مطلوب و خوشایند جهت رفاه گردشگر ها باید به آن ها حق انتخاب دهیم و سلیقه های آن ها را محترم شماریم .
۴: هتل ها و مراکز رفاهی پیشرفته : طبق شواهد موجود در سال ۲۰۳۰ ، پنج میلیارد نفر از جمعیت ساکن بر سطح کره زمین در شهر های مختلفی خواهند زیست و این شهر ها روندی سریع را جهت هوشمند شدن خود اتخاذ می کنند .

ما را دنبال کنید

تبلیغات

لینک تلگرام

لینک اینستا