خرید مرغوبترین عسل آویشن تربت جام

مقدمه تولید عسل توسط زنبور عسل، به تغذیه این حشره بستگی دارد. یعنی عسل تولید شده از شهد و گرده‌ی گل های مختلف به نام همان گل نامگذاری می گردد. به طور مثال؛ عسل آویشن، عسل گون، عسل سیاه دانه، عسل زیره و… در این قسمت از مقاله عسل آویشن مورد بحث است که در تربت جام […]

مقدمه

تولید عسل توسط زنبور عسل، به تغذیه این حشره بستگی دارد. یعنی عسل تولید شده از شهد و گرده‌ی گل های مختلف به نام همان گل نامگذاری می گردد. به طور مثال؛ عسل آویشن، عسل گون، عسل سیاه دانه، عسل زیره و…

در این قسمت از مقاله عسل آویشن مورد بحث است که در تربت جام نیز هم تولید و هم قیمت مناسبی نیز دارد. در واقع Thyme honey، عسلی است که زنبور عسل با مصرف شهد گیاه آویشن به تولید عسل می پردازد. اما با توجه به این نکته که زنبور ها همواره در حال حرکت و پرواز هستند؛ تنها از شهد یک گیاه استفاده نمی کنند، بلکه بخش مهمی از خوراک آنها آویشن و یا سایر گل ها خواهد بود.

خرید مستقیم از زنبوردار

دقت داشته باشید که برای دستیابی به یک محصول با کیفیت از جمله عسل، همواره خرید مستقیم و بدون واسطه می تواند شما را نه تنها در قیمت، بلکه در اصل بودن محصول راهنمایی نماید. توصیه می شودجهت خرید عسل آویشن طبیعی، همواره سعی نمایید این محصول را به صورت مستقیم و با توجه به پوشش گیاهی منطقه ی مورد نظر خریداری کنید،تا در کیفیت و اصل بودن عسل اطمینان حاصل نمایید. با خرید عسل آویشن به صورت مستقیم از خود زنبوردار،در واقع به حذف دلالان پرداخته و از پرداخت هزینه های گزاف و دریافت محصول تقلبی و بی کیفیت در امان خواهید بود. علاوه بر آن زنبورداران نیز می توانند، محصولات خود را با سود مولایم به فروش برسانند.

ظروف بسته بندی انواع عسل

بر اساس مطالعات انجام شده ثابت شده است که عسل، دارای ویژگی اسیدی است؛ بنابراین حفظ و نگهداری آن در مدت زمان طولانی، در بسته بندی های پلاستیکی و فلزی اکیداً توصیه نمی شود. چون سبب سایش و خوردگی این ظروف شده و نهایتاً مواد سمی خطرناکی را وارد عسل می نماید که برای انسان مضر خواهد بود.

در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی در تهیه و تولید ظروف بسته بندی عسل، استفاده از از مواد اولیه ی بسیار عالی، توانسته عوارض جانبی این مسئله را به حداقل ممکن برساند. همواره بسته بندی عسل طبق روش های نوین، و با آزمایشات انجام شده امکانپذیر می باشد. با این حال جهت خرید عسل آویشن، سعی نمایید این محصول را در زمان طولانی در بسته بندیوظروف غیراستاندارد نگهداری نکنید.

اهمیت عسل خام

همگی ما از خواص و مزیت های عسل خام و طبیعی آگاه هستیم و می دانیم که معمولاً عسل های موجود در فروشگاه ها، دارای یک سری ناخالصی هایی هستند که طبیعی بودن عسل را تحت تاثیر خود قرار میدهند. به عنوان مثال؛ گاهی این عسل ها در اثر حرارت، دارای یک زلالی و رنگ شفافی می شوند و همواره مشتری را جذب خود می نمایند.

توجه داشته باشید که این کار آنتی اکسیدان و باکتری های سودمند عسل را نابود کرده و خواص آن را محدود می نماید. چون عسل خام و طبیعی نسبت به عسل حرارت دیده از ترکیبات و آنزیم های بیشتری برخوردار است. بنابراین جهت خرید عسل آویشن و سایر نمونه های عسل، سعی نمایید این محصول را به صورت مستقیم و بدون واسطه از خود زنبوردار خریداری کنید،تا به یک محصول با کیفیت و طبیعی دست یابید.

تولید عسل آویشن

عسل آویشن به دو حالت تولید می شود. یعنی با توجه به ناحیه ای که زنبوردار، کندو های خود را در آن محل پرورش می دهد، عسل مورد نظر به دست خواهد آمد.

به عنوان مثال:

عسل به دست آمده از آویشن خودرو یا وحشی. معمولاً عسل تولید شده در دامنه های البرز، زاگرس و سبلان که پوشش گیاهی آن آویشن خودرو می‌باشد؛ به عسل آویشن مشهور است. به طور کلی می توان گفت گیاه آویشن در کشور ایران، بیشتر به عنوان داروی گیاهی و اسانس گیری کشت شده و به مصرف می‌رسد. پس پرورش کندوهای عسل در این نواحی، سبب تولید Thyme honey از شهد این گیاه خواهد شد. اساساً انواع عسل ها،با توجه به خوراک زنبور ها از شهد و گرده ی گل های مختلف، متفاوت خواهد بود. در صورتی که تغذیه زنبور ها،بیشتراز گیاه آویشن و یا سایر گیاهان و گلها باشد.

بنابراین عسل تولید شده با نام همان گیاه نامگذاری می گردد. با این حال طبع انواع عسل، به دو گونه ی گرم و سرد تقسیم خواهد شد. معمولاً عسل آویشن از آن دسته عسل هایی است که دارای طبع گرم معرفی شده است. بنابراین توصیه می شود کسانی که دارای طبع سرد هستند، با خرید عسل آویشن به سلامت و سیستم ایمنی بدن خود کمک نمایند.

ویژگی‌ها و مشخصات عسل آویشن

یکی از کاملترین و سودمندترین نمونه های انواع عسل، از لحاظ خاصیت آنتی اکسیدانی عسل آویشن شناخته شده است. جهت حفظ و نگهداری این محصول، سعی نمایید آن را در دمای داخلی منزل و به دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری نمایید. چون تابش نور خورشید، سبب نابودی آنزیم ها در عسل خواهد شد. با توجه به این نگهداری عسل آویشن در کابینت های آشپزخانه یک پیشنهاد مناسب است. در صورتی که شرایط فوق رعایت گردد، کیفیت و خاصیت عسل تا دو سال حفظ خواهد شد. البته شکرک زدن Thyme honey بعد از مدتی طبیعی است. چون؛ عسل خام به طور معمول شکرک میزند.

خواص عسل آویشن

عسل آویشن به عنوان یکی از غنی ترین و پرخاصیت ترین نمونه های عسل عنوان شده است. به طوری که خواص و مزیت های آن بیشمار است‌‌. بنابراین با توجه به آنچه گفته شد، این محصول می‌تواند، به عنوان یک تسکین دهنده‌ی طبیعی بسیارمفید برای انواع گوناگون بیماری ها و بهبود خستگی سودمند واقع شود. اما مهمترین خاصیت Thyme honey، تقویت سیستم تنفسی و گوارشی می باشد. لذا با خرید عسل آویشن طبیعی، به صورت مستقیم از زنبوردار، می توانیدبه یک محصول با کیفیت و بسیار سودمند دست یابید و با مصرف معتدل آن سیستم ایمنی بدن خود را بهبود بخشید.

معمولاً عسل آویشن طبیعی،حاوی یکسری ویژگی های خاصی است که متمایزکننده ی آن از سایر انواع عسل می باشد. Thyme honey طعم و مزه‌ی تند و تلخی دارد که باعث بهبود التهابات در همه بدن می گردد.

مثلاً

در صورتی که درحنجره و گلویتان احساس درد و ناخوشایندی دارید، میتوانید با خرید عسل آویشن و تناول کردن آن درد خود را تسکین دهید.

مزیت های عسل آویشن

۱.تسکین گلو درد

خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتریایی عسل آویشن، سبب برطرف نمودن عفونت در دهان و گلو می شود. اما توجه داشته باشید که عسل آویشن، در صورتی می تواندموثر واقع شود که به شکل خام و حرارت ندیده باشد. بنابراین جهت تسکین گلو درد، می توانید با خرید Thyme honey و مصرف روزانه حداقل ۲ تا ۳ بار در روز به بهبود سلامت خود کمک نمایید.

۲.درمان ورم معده

بر اساس مطالعات اخیر، ثابت شده است که عسل آویشن برای افرادی که دارای ورم معده هستند می تواند مفید واقع شود. در واقع این محصول با انجام یک عملکرد تسکین دهنده بر روی معده و بهبود آن، توانسته به درمان این عارضه کمک نماید. بنابراین این افراد می توانند با خرید عسل آویشن و مصرف آن با معده خالی به بهبود ورم معده در خود کمک نمایند.

۳.تسکین سرفه

در صورتی که دارای سرفه های آزار دهنده و خلط‌آور هستید؛ توصیه می شود از ترکیب Thyme honey و چای گرم استفاده نمایید، تا به بهبود سرفه های شما کمک نماید. در واقع عسل آویشن،به عنوان یک تسکین دهنده و آرامش بخش معرفی می گردد.

۴.بهبود سیستم ایمنی

مصرف عسل آویشن طبیعی، می تواند با بالا بردن تعدادگلبول های سفید در بدن، به تقویت سیستم ایمنی بپردازد. البته پیش از خرید عسل آویشن و مصرف آن، باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچگونه آلرژی وحساسیتی نسبت به این محصول در شما دیده نشده باشد.

۵.ضد آلرژی

برخی از افراد هستند که دارای آلرژی و حساسیت های گوناگون فصلی هستند. Thyme honey با این خاصیت عجیب و متناقض نمای خود، توانسته به عنوان یک ضد حساسیت فصلی مورد استفاده قرار گیردوسودمند واقع شود. چرا که دارای نمونه های گوناگونی از عناصر ضد حساسیت مانند کوئرستین می باشد.

۶.منبع ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی

عسل آویشن، حاوی مقداری قند طبیعی و شامل برخی ویتامین ها،مواد معدنی و اسیدهای آمینه می باشد.  بنابراین این ماده‌ی بسیار مقوی و مفید، به منظور یک ماده قضایی سالم در رژیم غذایی افراد گنجانده می گردد. با خرید Thyme honey، می توانیدبدن خود را نسبت به ویتامین سی، آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیوم و… بیمه نمایید.

۷.انرژی بخش

در صورتی که احساس خستگی و کسالت دارید، می توانید با خوردن یک قاشق غذاخوری از عسل آویشن به سطح بالایی از انرژی و شادابی دست یابید. چرا که این محصول از افت قند خون ممانعت به عمل می آورد. به طور کلی می توان گفت Thyme honey، تقریباً ۱۵ تا ۲۰ دقیقه سطح انرژی شما را بسیار بالا خواهد برد.

۸.آنتی اکسیدان‌های قوی

یکی دیگر از خاصیت های Thyme honey، محافظت از بدن در برابر بیماری های قلبی،عروقی و التهابی است.  در واقع این محصول به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها مقابله نماید. در هنگام خرید عسل آویشن طبیعی، به این نکته توجه داشته باشید که هر چه رنگ عسل تیره تر باشد؛ آنتی اکسیدان آن نیز بیشتر خواهد بود.

سخن پایانی:

Thyme honey، یکی از غنی ترین و سودمندترین نمونه های عسل می باشد؛ که به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی،دارای ویژگی های منحصر به فردی است. برای خرید عسل آویشن طبیعی، توصیه می‌شود خرید این محصول به صورت مستقیم وبدون واسطه از زنبوردار انجام شود، تا Thyme honey طبیعی خام و اصل به دسته شما برسد. معمولاً Thyme honey در بهبود و درمان اکثر بیماری های گوارشی و ریوی موثر واقع شده است.