بهترین غذاهای محلی تربت جام

تربت جام: شهرستان تربت جام دارای فرهنگ و تاریخ غنی و یکی از کهن ترین شهرها در استان خراسان رضوی است. به معنای شهر آرام می باشد. و به نام های مختلفی در گذشته نامیده می شده است. فاصله آن با شهر مشهد ۱۶۵ کیلومتر می باشد. این شهرستان بناهای تاریخی زیادی دارد. و همچنین […]

تربت جام:

شهرستان تربت جام دارای فرهنگ و تاریخ غنی و یکی از کهن ترین شهرها در استان خراسان رضوی است. به معنای شهر آرام می باشد. و به نام های مختلفی در گذشته نامیده می شده است. فاصله آن با شهر مشهد ۱۶۵ کیلومتر می باشد. این شهرستان بناهای تاریخی زیادی دارد. و همچنین اقوام مختلفی در این شهرستان زندگی می کنند. علاوه بر موسیقی، لباس محلی، صنایع دستی ، غذاهای محلی مختلفی نیز دارد.

غذاهای محلی

 خوردن غذاهای محلی فواید زیادی مانند سلامتی، زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی است‌.غذاهای محلی و هر منطقه و شهری غذاهای محلی مخصوص به خود را دارد. شهرستان تربت جام دارای انواع غذاهای محلی است که به نان، پلو، آش و اِشکنه  تقسیم می شوند.

انواع آش

 از جمله غذاهایی که برای تامین رطوبت بدن مناسب می باشد. که در مراسم های مذهبی، افطاری، نهار، شام آن را درست می کنند. از مواد مختلفی تهیه می شود، که هر یک ارزش غذایی خاص خود را دارند. و در هر شهری با توجه به سلیقه های مختلف طبخ می شود.غذاهای محلی دارای انواع مختلفی از جمله: آش اَماچ، آش لخشک، آش رشته، آش بلغور و… می باشد.

غذاهای محلی(آش اَماچ):

مواد لازم نخود، سبزی های بهاری و آرد است. از سبزی های دشتی نظیر نان کلاغ، پیچک، بلقیس، ترشک، بومادران، گندمک و سلمه استفاده می کنند. برای لعاب دار شدن هم کمی آرد به آن اضافه می کنند.

غذاهای محلی(آش لخشک):

مواد سبزی، کشک، لوبیا قرمز، تخم مرغ، نخود و ادویه ها می باشد. برای خوشمزه شدن به آن کشک اضافه و با سیاه دانه آن را تزئین می کنند.

غذاهای محلی(آش بلغور خراسانی):

بلغور ، شیر، عدس، سیب زمینی، آب ، روغن، ادویه ها مواد آن است. بعضی از افراد گوشت به جای عدس داخل آن می ریزند. و شلغم در زمستان به آن اضافه می کنند.

غذاهای محلی(آش بلغور برنج):

از برنج نیم دانه، بلغور گندم، کشک یا ماست و سبزی استفاده می شود. به علاوه می توانید هم از بلغور گندم و هم  بلغور جو استفاده می شود.

آش رشته:

حبوبات، سبزی آش، رشته آش، آرد و ادویه ها مواد لازم آن است. برای جلوگیری از چسبندگی رشته های آش از قابلمه بزرگ استفاده کنید. همچنین سبزی آن را درشت و بدون ساقه خرد کنید.

غذاهای محلی(اِشکنه)

اِشکنه: از غذاهای اصیل در ایران است. و تقریباً همه مردم آن را سرو کرده اند. با سلیقه های مختلف تهیه می شود. این غذاها سرشار از ویتامین ها هستند. دارای انواعی مانند اِشکنه قرمه، اِشکنه تخم مرغ، کمه جوش، گورماست و… نیز می باشد. 

اِشکنه قرمه:

از قرمه گوسفندی، روغن، گوجه فرنگی،  پیاز، رب گوجه فرنگی، تخم مرغ و ادویه ها تهیه می شود. برای خوشمزه تر شدن می توانید از دیگ سنگی استفاده می کنید. همچنین هنگامی که غذا روی شعله است آن را هم نزنید چرا که تخم مرغ ها از هم باز می شوند.

اِشکنه تخم مرغ:

این غذا را می توانید به سه روش تهیه کنید. مواد روش اول: پیاز، تخم مرغ، شنبلیله خشک، ارد و ادویه ها می باشد. شنبلیله را آسیاب و بعد به غذا اضافه کنید. استفاده از زردچوبه دلخواه است. ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای پخت آن زمان لازم است.

روش دوم: از پیاز، تخم مرغ، سیب زمینی، آرد گندم، زردچوبه و شنبلیله خشک تهیه می شود. زمان پخت آن ۴۵ دقیقه است.

روش سوم: مواد لازم تخم مرغ، پیاز، گوجه فرنگی، سیب زمینی، روغن، رب گوجه فرنگی، نمک، فلفل و زردچوبه است. و ۴۵ دقیقه زمان برای پخت نیاز دارد.

ضمناً می توانید در هر سه روش تخم مرغ را آبپز و بعد به اِشکنه اضافه کنید. همچنین هنگام سرو می توانید همراه نان و سبزیجات میل کنید.

غذاهای محلی(کمه جوش):

نوعی ماست چکیده است. مواد لازم آن: کمه، گوجه فرنگی، تخم مرغ، پیاز، روغن و نعناع خشک است. زمان پخت آن ۱۵ دقیقه می باشد. اگر کمه نبود می توان از ماست به جای آن استفاده کرد.

کشک زرد:

مواد لازم ، آرد، ماست ، سیر و زردچوبه است. مواد را باهم مخلوط کرده تا یک خمیر یک دست به دست آید. و چند روز آن را  در یک محیط مناسب بگذارید تا ترش شود. بعد آنها را روی یک پارچه تمیز پهن و با کف دست نرم و الک کنید. طرز تهیه: چند قاشق از کشک زرد را در روغن و پیاز تفت دهید و بعد کمی آب اضافه کرده و هم زده تا بجوشد. هر کسی با توجه به سلیقه خود می تواند قلیه و سیب زمینی به آن اضافه کنید.

بلغور شیر:

از مقوی ترین غذاهای تربت جام است. و طرفداران زیادی دارد. از بلغور گندم و شیر به دست می آید، بدین گونه که شیر و بلغور گندم را با هم مخلوط کرده و آنقدر هم زده تا سفت شود.و تا صبح می گذاریم و بعد آن را تکه تکه کرده و با کف دست نرم کنید. برای تهیه آن کمی بلغور شیر را در روغن و پیاز ریخته و آب  و ادویه ها را اضافه کنید. تا مانند سوپ شود.

قروت:

شیر بدون چربی را ماست کرده و داخل کیسه ریخته تا آب آن گرفته شود. بعد آن را با کف دست شکل دهید و در آفتاب بگذارید تا خشک شود. طرز تهیه : قروت را در کاسه سفالی ساییده و با روغن، پیاز و نعناع گرم کرده و طبق سلیقه به آن تخم خربزه، مغز گردو، بادام و… اضافه کنید.

نان

یکی از اصلی ترین مواد غذایی در مصرف روزانه انسان است. دارای خواص زیادی از جمله: کنترل وزن، دفع حرارت، مفید برای مغز و عملکرد آن، به دلیل داشتن سبوس خطر بیماری های قلبی و سرطان را کم می کند، تامین کننده انرژی بدن، پیشگیری از ابتلا به بیماری، تنظیم قند خون و…‌ است. و انواع مختلفی نظیر نان فطیر معمولی، نان قلفتی، نان تافتون مخصوص، نان معمولی و… می باشد.

نان فطیر معمولی:

مواد لازم برای آن آرد، آب، کره، خمیرمایه، تخم مرغ، زردچوبه، کشمش، گردو و شیره انگور است. زمان آماده شدن ا ساعت و پخت ۳۰ دقیقه می باشد. برای پختن به شکل سنتی از تنور یا دیگ مسی استفاده کنید.

نان قلفتی:

مواد تشکیل دهنده آن: آرد، تخم مرغ، جزغاله، کنجد، زیره کوهی، زعفران، زردچوبه، نمک و کره است. این نان را بدون فر و در قابلمه نچسب می توان پخت.

نان تافتون مخصوص:

از آرد، آب، پودر خمیر، روغن مایع، شکر ، نمک و آب ولرم تهیه می شود. مانند نان لواش است که خوشمزه و پر طرفدار می باشد.

نان معمولی:

  مواد لازم : مخمر، آب گرم، آرد می باشد. زمان پخت آن را در طبقه وسط فر قرار دهید و در سینی زیرین کمی آب ریخته تا با این کار رطوبت نان حفظ شود. زمان پخت آن ۳۰ دقیقه با دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد است.

پلوها

پلوها مانند سایر غذاها دارای انواع مختلف است که عبارتند از: ۱-  استانبولی مخصوص که از بلغور گندم و برنج  و قرمه تهیه می شود. ۲- رشته پلو با گوشت یا ساده که از برنج ، رشته و گوشت قرمه درست می شود.۳- قورمه سبزی که از گوشت خورشتی، سبزی خورشتی، لوبیا قرمز، لیمو عمانی و ادویه ها تهیه می شود. سبزی آن باید ریز خرد شود.۴- قیمه: مواد آن گوشت گوسفندی، پیاز، رب گوجه فرنگی، لیمو ترش، لپه  و اودیه ها درست می شود. و … می باشند.