چرا فروش زعفران در تربت جام از تربت حیدریه بیشتر است؟

مقدمه: توجه داشته باشید که قیمت و شرایط فروش زعفران در تربت جام زمانی که به بازار عرضه می گردد متغیر است؛ چرا که همواره میزان نوسانات بازار در حال تغییر و تحول می باشد از این رو نمی ‌توانیم به منظور فروش زعفران از یک قیمت واحد صحبت کنیم. زعفران تربت جام معمولاً در […]

مقدمه:

توجه داشته باشید که قیمت و شرایط فروش زعفران در تربت جام زمانی که به بازار عرضه می گردد متغیر است؛ چرا که همواره میزان نوسانات بازار در حال تغییر و تحول می باشد از این رو نمی ‌توانیم به منظور فروش زعفران از یک قیمت واحد صحبت کنیم. زعفران تربت جام معمولاً در یک سری رقم های گوناگون تولید شده و توانسته بازار خوبی را در سراسر جهان و همچنین کشور ایران به دست آورد. 

امروزه یکی از بازار های بسیار خوب جهت خرید و فروش زعفران تهران می باشد. هر روزه بسیاری از تولید کنندگان محصولات مرغوب خود را در انواع متعددی روانه بازار های موجود در شهر تهران می کنند تا از این طریق می توانند سهم خود را از بازار این شهر بزرگ کسب نمایند.

آشنایی با زعفران و فروش زعفران

مطمئناً شما هم درباره زعفران چیزهایی شنیده ‌اید، همانگونه که میدانید این گیاه در شمار ادویه های بسیار گران قیمت قرار دارد تا جایی که تحت عنوان طلای سرخ نیز یاد می شود؛ بنابراین بهتر است بدانید در کشور ایران و اکثر نقاط جهان کارایی زیادی دارد. کیرکس کاتیوس نام علمی زعفران می باشد، این گیاه در مجموعه زنبقیان قرار دارد. 

به طور کلی زعفران یکی از ادویه های خوش طعم و خوش رایحه ای است که از کلاله خشک شده گل زعفران تهیه می شود. استفاده از زعفران و ادویه آن تقریباً به ۳۵۰۰ سال پیش برمی ‌گردد بنابراین از همان ابتدا تاکنون در شمار گران قیمت ترین ادویه ها قرار گرفته است. در حال حاضر یکی از تولید کنندگان بسیار بزرگ در سراسر جهان کشور ایران می باشد تا جایی که تقریباً ۹۰ درصد زعفران جهان در این کشور تولید می شود.

 از زمان های بسیار دور تا کنون ملت ایران نسبت به زعفران بسیار تمایل داشتند این علاقه آن ها به حدی بود که گاهی در مهمانی ها و مجالس به بزرگان جمع به عنوان هدیه جواهر و زعفران داده می شد. در دوره هخامنشیان معمولاً به منظور معطر ساختن غذا و تزیین نان زعفران را مورد استفاده قرار می دادند.

 بهتر است بدانید زعفران دارای انواع گوناگونی همچون دخترپیچ، سرگل، نگین و پوشال می باشد. عده زیادی از مردم در رابطه با گیاه زعفران، قیمت آن و نحوه فروش زعفران اطلاعات کافی ندارند بنابراین در زمانی که می خواهند برای خود زعفران خریداری نمایند با یکسری مشکلاتی روبرو می شوند.

خرید و فروش زعفران

به هنگام خرید و فروش زعفران باید دقت داشته باشید که قیمت هر یک از انواع زعفران با یکدیگر فرق دارد در واقع هر چقدر میزان کیفیت زعفران بیشتر باشد بنابراین میزان رنگ دهی آن نیز افزایش می یابد؛ از این رو طعم بهتری را برای غذا به ارمغان می آورد. البته میزان مرغوبیت زعفران به نوع کشت و همچنین محل کشت بستگی دارد. در حال حاضر بهترین زعفران در سراسر جهان در شهر های تربت حیدریه، قائنات و گناباد و شهر تربت جام تولید می شود. بیشترین حجم تولید زعفران ایران در شهر تربت حیدریه تولید شده اما شما شاهد زعفران سرگل در شهر قائنات هستید. 

زعفران تربت حیدریه با توجه به رایحه و رنگ بسیار خوب آن به منظور صادرات آن به کشور های خارجی بسیار مناسب به نظر می ‌آید تا جایی که جدیداً این زعفران در سازمان فائو نیز به ثبت رسیده است.

در صورت کلی می توان زعفران را به ۵ دسته دختر پیچ، نگین، پوشال، سفیدی و سرگل تقسیم بندی نمود؛ بنابراین اگر می ‌خواهید به خرید و فروش زعفران بپردازید حتماً باید آشنایی کامل با انواع زعفران داشته باشید که ما در اینجا انواع آن را برای شما معرفی می کنیم:

انواع زعفران

دختر پیچ:

به هنگام خرید و فروش زعفران دقت داشته باشید که یکی از انواع آن ها ممکن است زعفران دختر پیچ باشد. در حقیقت این نوع زعفران در کنار یکدیگر قرار می ‌گیرند و یک رشته کامل زعفران را تشکیل می دهند. در واقع بر اساس میزان مرغوبیت قسمت کلاله ممکن است از خامه بلند تر و یا کوتاه تر باشد. زعفران دختر پیچ بهترین خواص را در بر دارد.

 این نوع زعفران عطر و بوی بسیار منحصر به فردی را دارا است چرا که یک رشته کامل می باشد. از مهم ترین خصوصیات زعفران دختر پیچ می توان گفت رنگ بسیار خوبی دارد و کاملاً کلاف می باشد؛ همچنین فر خوردگی زیاد داشته و در قسمت انتهای کلاله شاهد سفیدی زیادی هستید.

فروش زعفران نگین:

  بهتر است بدانید در ایران یکی از بهترین انواع زعفران زعفران نگین می باشد. این نوع زعفران انواع گوناگونی را در بر دارد که عبارت است از:

سوپر نگین، نگین و نگین.

میزان رنگ دهی زعفران نگین در مقایسه با سایر زعفران ها بسیار بیشتر است از این رو یکی از گران قیمت ترین و بهترین انواع زعفران به شمار می ‌رود تا جایی که عموماً به منظور صادرات زعفران از نوع نگین استفاده می‌ کنند به ویژه به هنگام صادرات آن به کشور های آسیایی زعفران نگین مورد استفاده قرار می گیرد. البته با توجه به نوع پاک کردن و فرآوری زعفران نگین که کار دشواری به نظر می آید بنابراین میزان تولیدات آن در مقایسه با انواع زعفران کمتر می باشد به همین خاطر نسبت به آن ها گران ‌تر نیز است‌.

 از ویژگی ‌های مهم زعفران نگین می‌ توان بیان کرد که باید هر یک از سه شاخه های کلاله باید از هم جدا شده باشند و اصلاً تکه های آن ها بهم نچسبیده باشند. یکی از انواع زعفران نگین نگین پرسی می باشد. همانگونه که از نامش بر می آید در زمان فرآوری تحت پرس واقع می شود. توجه داشته باشید که نگین پرسی از همه انواع نگین ها مشهور تر می باشد از این رو از نگین پرسی به منظور صادرات به کشور های آسیایی استفاده می کنند.

 چرا که زعفران نگین پرسی با کیفیت و مرغوب یکی از بهترین گزینه ها برای صادرات به نظر می آید. زعفران شبه نگین در مقایسه با دیگر زعفران ها میزان مرغوبیتش کمتر است به همین خاطر قیمت آن نیز کمتر بوده و بیشتر برای بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بهتر است به هنگام خرید و فروش زعفران نکاتی که بیان شد را مد نظر قرار دهید.

فروش زعفران پوشال:

 به طور کلی زعفران پوشال به زعفرانی گفته می شود که در قسمت انتهای کلاله یکسری سفیدی هایی مشاهده می ‌شود همچنین تکه های به هم چسبیده نداشته و فر خوردگی دارد. این نوع زعفران بسیار خوش رنگ نیز می باشد.

فروش زعفران سفیدی:

هنگامی که به جداسازی کلاله زعفران از قسمت خامه می پردازند در واقع بخش سفیدی زعفران و یا همان خامه باقی مانده که معمولاً به آن سفیدی زعفران می گویند. اما برخی از افراد متقلب در صدد هستند تا این بخش را رنگ نموده و آن را جایگزین زعفران نگین ‌کنند و در نهایت قصد فروش زعفران را دارند. در چنین حالتی توصیه می‌ کنیم به جای آن از زعفران پوشال استفاده نمایید.

فروش زعفران سرگل:

یکی دیگر از انواع زعفران، زعفران سرگل است. به طور کلی زعفران سر قلم، زعفران ممتاز قائنات، زعفران ممتاز، زعفران سر ریشه از دیگر عنوان‌ هایی است که معمولاً به زعفران سرگل می دهند. در واقع به منظور دم کردن زعفران به طور معمول از زعفران سرگل استفاده می کنند. از مهم ترین ویژگی ‌های زعفران سرگل می ‌توان به رنگ قرمز، رشته های ضخیم کلاله، جدا بودن کلاله ها از یکدیگر، کاربرد فراوان در آشپزی، صنایع درمان و مصارف خانگی اشاره نمود.

نحوه فروش زعفران تربت جام

در رابطه با فروش زعفران در تربت جام می توانیم بگوییم که معمولاً این نوع زعفران در انواع گوناگونی با وجود قیمت های مختلفی وارد بازار می شود. زمانی که به بازار زعفران سر بزنید متوجه انواع فروش زعفران پوشال، زعفران سرگل و زعفران نگین در این شهرستان خواهید شد که هر یک از آن ها با قیمت های گوناگونی روانه بازار شده است. 

همانگونه که پیش از این نیز بیان شد زعفران نگین قیمت بیشتری در مقایسه با دیگر انواع زعفران به خود اختصاص داده است؛ زیرا زحمت پاک کردن آن بیشتر است و ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز باعث شده تا قیمت آن بیشتر باشد، اما قیمت نهایی زعفران پوشال در مقایسه با دیگر انواع زعفران کمتر است آن هم به این خاطر که در قسمت پایین کلاله سفیدی و یا زردی وجود دارد بنابراین در زعفران پوشال کلاله به طور کامل قرمز رنگ نمی ‌باشد.

مهم ترین خواص زعفران

زعفران از جمله گیاهان پر خاصیت می باشد که تاکنون توانسته خواص زیاد خود را برای سلامتی جسم و روح به ارمغان آورد. عده زیادی همواره علاقه خاصی به رنگ زعفران و عده‌ ای دیگر عطر آن را بسیار دوست دارند، البته هستند افرادی که نسبت به طعم تلخ زعفران تمایل نشان می دهند و ظاهر زیبای گل زعفران واقعا دوست داشتنی است. تمامی کاربرد ها و خواص زعفران باعث شده تا افراد همواره به دنبال خرید و فروش زعفران باشند در این مطلب می خواهیم تا بیشترین و موثرترین خواص زعفران را برایتان بیان کنیم.

کاهش درد و تسکین درد های موجود در بدن

بهتر است بدانید زعفران یکی از گیاهانی است که به راحتی می تواند به کنترل عملکرد سیستم ایمنی بدن بپردازد. ممکن است در اکثر مواقع احساس درد از جمله واکنش های دفاعی حاصل از انجام فعالیت سیستم ایمنی و سایتوکاین های ایجاد شده به واسطه آن باشد؛ بنابراین زعفران قادر است تا سیستم ایمنی بدن را در یک سمت و سوی مثبت تنظیم نماید. 

به طور کلی مواد معدنی و ویتامین های زیادی درون زعفران وجود دارد که هر یک از آنها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین بهبود یافتن عملکرد آنزیمی در تمامی افرادی که زعفران را مصرف می ‌کنند می شود. شایان ذکر است مواد تاثیر گذاری که درون زعفران وجود دارد کاملاً طبیعی بوده و به راحتی بدن آدمی می ‌تواند آن ها را جذب نماید.

زعفران گیاهی نشاط آور

بهتر است بدانید بر اساس مطالعات و بررسی هایی که صورت گرفته نشان می دهد زعفران از خواص نشاط آوری برخوردار است بنابراین یکی از بهترین گیاهان دارویی به منظور درمان افسردگی به شمار می رود. در واقع مکانیزم خواص زعفران جهت بهبود عوارض افسردگی و کنترل ترشح سروتونین در بدن انسان به کار می رود. 

همانگونه که میدانید سروتونین از جمله انتقال دهنده های عصبی در بدن انسان به شمار می رود که نقش بسزایی را در تنظیم و کنترل و همچنین درمان افسردگی ایفا می ‌کند تا جایی که شمار زیادی از دارو های تجویز شده برای درمان افسردگی که به صورت شیمیایی در بازار وجود دارد و بر اساس همین مکانیزم به کنترل سروتونین می ‌پردازد. دقت داشته باشید تفاوت عمده ‌ای که زعفران با این ‌گونه از دارو ها دارد مربوط به عوارض جانبی آن ها می باشد.

فروش زعفران و خواص آن

زعفران یکی از گیاهان پر خواصی است که برای درمان افسردگی بسیار موثر واقع می شود بنابراین بر اساس بررسی هایی که بر روی این گیاه صورت گرفته نشان داده شده است که عوارض خاصی برای افرادی که همواره از آن جهت درمان افسردگی استفاده می‌ کنند به دنبال ندارد.

از این راحتی می توان از زعفران جهت جبران عوارض حاصل از دارو های شیمیایی که همواره در بازار وجود دارد به کار گرفت. از جمله این عوارض می‌ توان اختلالات جنسی که پس از مصرف دارو های ضد افسردگی ایجاد می ‌شود اشاره کرد. در واقع زعفران کمک می ‌کند تا اختلالات ایجاد شده را تا حد زیادی درمان نماید.

بهبود عملکرد گردش خون

به خاطر داشته باشید زعفران آهن بسیاری را در ترکیبات خود دارا است بنابراین قادر است با استفاده از آن ها تعداد گلبول های قرمز زیادی را تولید نماید و در نتیجه باعث افزایش هموگلوبین خون و هماتوکریت می ‌گردد. به طور کلی افزایش میزان سلول خونی همچنین باعث افزایش قدرت اکسیژن رسانی بافتی و در نهایت منجر به تقویت و بهبود عملکرد گردش خون خواهد شد. بهتر است بدانید هر ۱۰۰ گرم زعفران معادل تقریبا ۱۲ میلی گرم آهن می باشد.

کاهش استرس و اضطراب

یکی از عواملی که باعث می شود افراد دچار اضطراب شوند وجود آنتی اکسیدان می باشد، همچنین استرس هایی که یک محیط به انسان وارد می کند موجب اضطراب شدیدی در فرد می گردد. در حقیقت با توجه به آنچه متخصصان بیان کرده ‌اند استفاده از زعفران تا حد زیادی می‌ تواند منجر به ایجاد آرامش در بدن افراد گردد. از آنجایی که زعفران طبیعی زنده و بسیار گرم دارد بنابراین قادر است به تنظیم و کنترل مکانیزم عصبی بپردازد در نهایت عملکرد اعصاب را بهبود خواهد بخشید.

استفاده از زعفران برابر است با داشتن پوستی شفاف

 با توجه به اینکه زعفران مقادیر فراوانی آنتی اکسیدان، کاروتنوئیدها و فلاونوئیدها را دارا است به خوبی قادر است تا پوست را احیا سازد و همچنین کلاژن های پوستی را نیز حفظ نماید. ممکن است شما هم در جریان باشید که از جمله عوامل اصلی درخشندگی پوست کلاژن های پوستی است که می ‌توانید آن را با استفاده از زعفران به دست آورید.

 در حقیقت کلاژن پوست ممکن است زمانی که تحت تاثیر برخی از عوامل محیطی آسیب زا همچون نور خورشید قرار گیرد دچار آسیب گردد؛ بنابراین با گذشت مدت زمانی این کلاژن از بین رفته و دچار مشکل می شود. پس در چنین مواقعی بهتر است مصرف زعفران را جهت احیای مجدد کلاژن پوست مورد مصرف قرار دهید.

افزایش میزان انرژی در بدن

از بررسی ‌ها و مطالعاتی که از سوی محققان صورت گرفته می توان نتیجه گرفت استفاده از زعفران باعث بهبود عملکرد متابولیسم در بدن در رابطه با قند و چربی خواهد شد. دقت داشته باشید که زعفران توانایی کاهش میزان سوخت و ساز چربی را که از طریق غذا دریافت می شود دارا است و همچنین می ‌تواند فرآیند سوخت و ساز گلوکز در بدن انسان را بهبود بخشد.

 زمانی که در بدن یک فرد فرایند متابولیسم انرژی بهبود می یابد در واقع این عمل باعث خواهد شد تا انرژی مورد مصرفی بدن با استفاده از یکسری هورمون هایی همچون گلوکاگون افزایش یابد، در نهایت منجر به پیشگیری از ایجاد بیماری دیابت خواهد شد. همه مواردی که بیان شد موجب کاهش توده های چربی در بدن انسان می گردد و در نهایت با مصرف زعفران به راحتی می توانید وزن خود را پایین بیاورید.

تحکیم بافت های استخوانی بدن

در حقیقت زعفران از یک سری مواد معدنی زیادی برخوردار است که باعث افزایش میزان جذب کلسیم در قسمت دستگاه گوارش بدن انسان خواهد شد. از جمله شیوه های درمان مشکلات استخوانی و جلوگیری از برخی مشکلاتی همچون نرمی و پوکی استخوان بهتر است به دنبال افزایش میزان جذب کلسیم در بدن باشید. علاوه بر آن از جمله ترکیبات اصلی که در زعفران موجود است می توان کلسیم را معرفی نمود. در واقع کلسیم موجود در زعفران به سرعت جذب خواهد شد و توانایی تامین نمودن میزان کلسیم زیادی در بدن را دارا است.

درمان سرماخوردگی با استفاده از زعفران

 بر اساس این که زعفران حاوی ویتامین ث است بنابراین کاربرد فراوانی به منظور تقویت نمودن سیستم ایمنی بدن دارد؛ لذا از مبتلا شدن افراد به سرماخوردگی تا حد زیادی جلوگیری می کند. لازم به ذکر است که تقریباً هر ۱۰۰ گرم زعفران برابر است با حدود ۸۰ میلی گرم ویتامین ث به صورت طبیعی که در واقع به سرعت می تواند جذب گردد.

تقویت نمودن توانایی های ذهنی

بر اساس مطالعات بالینی می توان دریافت که زعفران گیاهی است که با مصرف آن شما میتوانید. بر میزان توانایی های ذهنی و افزایش سطح هوشیاری بیفزایید. افزون بر آن مصرف زعفران به شما کمک خواهد کرد تا از مغز خود محافظت نمایید.  مسافران آن که راستین و کروسین که در زعفران یافت می شود به خوبی قادر است. تا از مغز در مقابل برخی از رادیکال‌های آزاد که ممکن است آسیب جدی به مغز وارد کند محافظت نماید.

کاهش عوارض قاعدگی

 بهتر است بدانید از جمله موارد بسیار مهمی که تاثیر زیادی بر روی کیفیت زندگی بانوان دارد مسئله قاعدگی می باشد. به طور کلی بی نظمی هایی که ممکن است در دوران قاعدگی و یا سندروم پیش از قاعدگی ایجاد شود می تواند یکی از عوامل مهم به منظور ایجاد استرس در بانوان باشد و این مسئله می‌ تواند تا حد زیادی زندگی آن ها را تحت تاثیر خود قرار دهد. 

از بهترین خواص زعفران برای خانم ها می توان به تحریک کنندگی قاعدگی اشاره نمود. به طور کلی مصرف زعفران قبل از ایجاد قاعدگی ممکن است باعث تحریک شدن قاعدگی و تنظیم آن گردد. بر اساس تحقیقات می توان دریافت که مصرف مناسب زعفران در چندین دوره قادر است تا حدود ۵۰ درصد از عوارض احتمالی سندروم پیش از قاعدگی را کاهش دهد.

بهبود مشکلات معده و گوارش

یکی از شیوه های معروف استفاده از زعفران که از دیرباز تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. به منظور کاهش دردهای ناشی از اختلالات و مشکلات معده و همچنین نفخ بیش از خط می باشد. با توجه به اینکه زعفران از خاصیت ضد التهابی و آرام بخش برخوردار است.

 باعث می شود تا معده آرام گردد و همچنین التهابات آن تا حد زیادی کاهش یابد. افزون بر آن زعفران قادر است خیلی راحت مشکلاتی از قبیل نفخ یبوست و گرفتگی. همچنین مشکلات جدی همانند زخم معده را رفع کند.

رفع آفتاب سوختگی

ممکن است شما نیز همانند بسیاری از افراد در معرض نور مستقیم خورشید قرار داشته باشید. و این تابش مستقیم نور خورشید باعث آسیب رساندن به پوست شما خواهد شد. بنابراین برای پیشگیری از عوارض آن بهتر است اندکی از زعفران را به مدت زمان یک شب در شیر پر چرب قرار دهید. پس از انجام این کار می توانید با استفاده از انگشت خود مواد ترکیبی را بر روی سطح پوست بمالید. با انجام این کار شاهد معجزه رفع آفتاب سوختگی ایجاد شده خواهید شد. هم چنین درخشندگی و شفافیت به پوست شما بر خواهد گشت.

بهبود تنگی نفس

با توجه به بررسی ‌های صورت گرفته می توان نتیجه گرفت خواص زعفران بسیار زیاد است. می ‌توان از آن جهت درمان برخی از بیماری ها و همچنین کاهش اختلالات پیش آمده در بدن شد. زعفران در شمار گیاهانی قرار دارد که مواد آلرژن اندکی در آن وجود دارد. از این رو باعث تقویت سیستم تنفسی در بدن انسان خواهد شد. بنابراین می توان از زعفران به منظور بهبود آسم استفاده نمود.

تقویت سیستم قلب

وجود رادیکال های آزاد و افزایش پی در پی آن ها از جمله مواردی است.که باعث به خطر انداختن سلامت قلب و عروق انسان خواهد شد. به طور کلی وجود اینگونه از رادیکال‌ های آزاد توسط شیوه نادرست زندگی انسان باعث ایجاد مقادیر فراوانی از رادیکال ‌های آزاد خواهد شد. همچنین موجب اکسید شدن چربی در بخش عروق کرونر قلبی می گردد. 

از جمله خواص بسیار خوب زعفران می توان گفت زعفران مقادیر فراوانی را از آنتی اکسیدان دارا است. به عنوان مثال سافرانال، کروسین و کروسین از آنتی اکسیدان های موجود در زعفران به شمار می رود. نقش اصلی این آنتی اکسیدان ها خنثی سازی رادیکال های آزاد موجود و ضمانت سلامت قلب و عروق می باشد.

احساس خواب راحت با استفاده از زعفران

بر اساس بررسی‌ هایی که در مطالعات بالینی بر افرادی که همواره به منظور دستیابی به یک خواب راحت. از قرص خواب کمک می گرفتند صورت گرفته می ‌توان نتیجه گرفت. مصرف حداقل ۱۴ میلی گرم زعفران به صورت روزانه برای یک بازه. زمانی مشخص تا حد زیادی قادر است  باعث تنظیم خواب گردد. از آنجایی که زعفران از خواص ضد افسردگی و نشاط آوری برخوردار است. بنابراین می ‌توان به منظور تنظیم ساعت خواب از خواص زعفران بهره‌مند شد.

محققان با توجه به پژوهش ها و تحقیقاتی که انجام داده‌ اند بر این باورند. زمانی که سرطان در بدن انسان ایجاد می شود علت آن ممکن است وجود رادیکال های آزاد باشد.

بهتر است بدانید زمانی که رادیکال ‌های آزاد به شکل کاملاً طبیعی در بدن انسان ایجاد می شوند. در صورتی که بدن انسان قادر به خنثی سازی آن ها نباشد. مطمئنا یکسری اختلالات جدی به وجود می آید. رادیکال ‌های آزاد به راحتی توانایی اکسید نمودن و آسیب رساندن همه چیز را دارند. رادیکال های آزاد پیرامون هسته سلول ها قادر هستند از طریق صدمه رساندن به ماده ژنتیک به ویژه توالی های تنظیمی آن. موجب ایجاد سرطان های مختلفی در بدن انسان می شوند.

 روش های مشخص نمودن فروش زعفران اصل از زعفران تقلبی

به طور کلی زمانی که نسبت به خصوصیات زعفران اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است هر آن از طرف افراد سودجو و متقلب گول بخورید.

بنابراین به هنگام خرید و فروش زعفران پیش از اینکه هزینه خود را برای یک محصول قلابی صرف نمایید. بهتر است در رابطه با شیوه های تشخیص زعفران اصل از زعفران تقلبی اطلاعاتی را به دست آورید.

یکی از شیوه های خاصی که با استفاده از آن قادر هستید. تا زعفران اصل را از زعفران تقلبی تشخیص دهید شناسایی طعم زعفران اصیل می باشد. دقت داشته باشید زعفران هایی که دارای یک طعم شیرین هستند. به طور معمول در شمار زعفران های تقلبی قرار دارند. بنابراین در صورتی که اندکی از زعفران را بر روی سطح زبان قرار دادید و بلافاصله طعم شیرینی را حس کردید بهتر است. بدانید محصول پیشرو تقلبی است. در واقع یک زعفران واقعی دارای طعم خاصی نیست. و هیچگاه زعفران واقعی طعم شیرینی ندارد. 

 جایی که حتی به هنگام مزه کردن آن ممکن است احساس کنید طعم آن اندکی تلخ است. یکی از شیوه ‌های تشخیص این است که می‌ توانید مقدار اندکی از زعفران را استشمام کنید. در واقع بویی که به مشام شما می رسد بایستی بوی شیرین مشابه با عسل داشته باشد اما طعم زعفران هیچگاه نباید شیرین باشد.

ممکن است شیوه هایی که افراد سودجو با استفاده از آن ها به رنگ کردن زعفران و افزایش رنگ دهی. آن می ‌پردازند آگاهی کافی نداشته باشید. دقت داشته باشید که زعفران اصل به سرعت از خود رنگی پس نخواهد داد. بنابراین ممکن است زمانی که یک زعفران را در دست خود قرار میدهید. شاهد رنگ دهی سریع آن شده باشید در چنین حالتی مطمئناً افراد متقلب تلاش کرده ‌اند. تا بخش زرد رنگ قسمت پایین زعفران را رنگ بزنند و آن را جایگزین زعفران اصلی کنند.

 فروش زعفران

در واقع به هنگام خرید و فروش زعفران توجه داشته باشید که قیمت این قسمت از زعفران ارزان تر می باشد. بنابراین نباید هزینه زیادی را در مقابل آن صرف کنید. به طور کلی رنگ هایی که مورد استفاده قرار می دهند به سرعت رنگ پس می دهند. لذا گول این مسئله را نخورید و در صورتی که زعفرانی را خریداری نموده اید و سرعت رنگ دهی آن زیاد است. نسبت به اصالت زعفران اندکی دچار شک و تردید شوید. توصیه می ‌کنیم به منظور تشخیص زعفران اصل از تقلبی حتماً به سرعت رنگ دهی آن توجه کافی داشته باشید.

یکی از شیوه هایی که با استفاده از آن می توانید نسبت به اصالت زعفران مطمئن شوید. استفاده از شیوه آب سرد می باشد. برای انجام چنین کاری بایستی چندین رشته را درون آب سرد قرار دهید. در چنین حالتی متوجه رنگ دهی زعفران تقلبی و رنگ دهی زعفران اصل می‌ شوید. با این تفاوت که زعفران تقلبی خیلی سریع آب را رنگ می اندازد.

 اما زعفران اصل خیلی آهسته به رنگ دهی آب می پردازد. به عنوان مثال یک فنجان آب تقریباً ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نیاز به زمان دارد تا به خاطر وجود زعفران اصل رنگ داشته باشد. یکی از نکات دیگری که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که زعفران اصل دارای رنگ درخشانی نیست. بنابراین در صورتی که زعفران خریداری شده دارای شفافیت خاصی بود نسبت به اصل بودن. آن اندکی شک و تردید به خود راه دهید.

سخن پایانی:

در حال حاضر مسئله خرید و فروش زعفران در میان همگان بسیار حائز اهمیت می باشد. و به طور کلی تجربه عالی در زمان خرید زعفران اصل شما را یاری خواهد کرد. تا به هنگام انجام فرایند خرید به طور صحیح به انتخاب یک زعفران با کیفیت و مرغوب بپردازید. از جمله شیوه های بسیار خوب به منظور خرید زعفران اصل می توان گفت. شما می توانید محصول خود را از برند های معتبر خریداری نمایید. زیرا برند های معتبر هیچگاه به دنبال سودی نیستند که به خاطر آن اعتبارشان زیر سوال برود. بنابراین گواهینامه بین المللی و استاندارد ایزو را دارا هستند. که شما می توانید خرید خود را با خاطری آسوده انجام دهید.