مهم ترین اخبار مجتمع آموزش عالی تربت‌ جام

مقدمه دانشگاه  و مجتمع آموزش عالی تربت‌جام را در واژه نامه های معتبر این گونه معرفی نموده اند : اساسی به منظور آموزش عالی که سه خصوصیت اصلی و مهم را دارا است : دانشکده‌هایی در رشته‌های مختلف به منظور کسب علم حقوق و مزایایی به منظور آموزش استادها و دانشجوها مقام های آموزشی که […]

مقدمه

دانشگاه  و مجتمع آموزش عالی تربت‌جام را در واژه نامه های معتبر این گونه معرفی نموده اند : اساسی به منظور آموزش عالی که سه خصوصیت اصلی و مهم را دارا است :

دانشکده‌هایی در رشته‌های مختلف به منظور کسب علم

حقوق و مزایایی به منظور آموزش استادها و دانشجوها

مقام های آموزشی که به دانشجوها و استادها اهداء می گردد.

طبق مواردی که بیان شده است با قدمت ترین محیطی که به دانشگاه‌های کنونی شبیه بودن زیادی دارد. حدود ۶/۵ سده بعد از آغاز شدن آکادمی افلاطون (که در باغ آکادامه و دره آکادموس آتن بازگشایی شد ) کار می‌ نمود. دانشگاه‌ها بر اساس دانشی که در آن‌ها مورد آموزش قرار می گیرند، بر دو مدل جدا سازی می شوند :

دانشگاه‌های کلی و اجتماعی

دانشگاه‌های مخصوص

دانشگاه تربت جام یکی از برجسته ترین معیار های به روز به حساب می آید که به منظور تربیت نسلی ارتقاء یافته در آینده خیلی خیلی دارای اهمیت است.  در سرتاسر کشور دانشگاه های بسیاری موجود است  که به آموزش ، یاد دادن و تربیت جوانان می پردازند  و همیشه تلاش دارند تا امید های آینده این مرز و بوم را به طور احسن پرورش دهند،  در شهر تربت جام نیز تعدادی دانشگاه تربت جام موجود است که همیشه در تلاش می باشند تا به جامعه جوانان و دوست داران  به آموزش خدمت نمایند.

معرفی شهر تربت جام

این شهرستان حاوی فرهنگ و تاریخ سرشار از موفقیت و یکی از با قدمت ترین شهرها در استان خراسان رضوی محسوب می شود. این شهر به معنی شهر آرام و آرامش بخش  شناخته شده و نام دارد. از جهت غرب به فریمان و از پایین به تایباد نزدیک می باشد.

حاوی دو قسمت دشتی و کوهستانی می باشد. کوه های بزد ، شاه نشین و علاوه بر آن ها رودهای هریرود و جام رود از اصلی ترین و با اهمیت ترین  کوه ها و رودهای شهرستان تربت جام می باشند.

آب و هوای شهرستان نیمه دشتی که در تابستان گرم‌ و خشک و در زمستان سرد است. علاوه بر  آن باد هایی مثل : باد های۱۲۰ روز در فصل های گوناگون می وزند.

اقتصاد و مالی: اقتصاد شهرستان تربت جام بر اساس و ستون کشاورزی و دامداری می باشد. آب مورد لازم خود را از رودخانه ها تامین می نمایند.

اصلی ترین و مهم ترین  محصولات کشاورزی شهرستان تربت جام گندم، جو، ذرت می باشد که افزون بر این پرورش دادن  طیور و دام نیز را نیز در بر دارد. علاوه بر این ها حاوی معدن های سنگ نمک، زغال سنگ، طلا و … است. بنابراین قسمت صنعتی آن بیش تر مرتبط به صنعت های دستی می باشد که اصلی ترین و با اهمیت ترین  آن قالی بافی با نقش و نگار های کشمیری، شال می باشد.

فرهنگ ناحیه ای تربت جام: هر ناحیه حاوی فرهنگ گوناگون با بقیه ناحیه ها می باشد. با آموزش می شود آن را به نسل بعدی منتقل نمود. فرهنگ مشتمل بر فکر، هنر، دانش، فلسفه و… است.

فرهنگ شهر تربت جام

فرهنگ ایرانی نیز در امپراطوری های مختلف ایجاد شده  است. چند مثال از عنصرهای فرهنگی ایران عبارت است از: دانش، زبان، جشن های ملیتی، شخصیت های مشهور و سلبریتی و… می باشد.

در ایران هر ناحیه و شهرستانی فرهنگ به خصوص به خود را دارا است که با هم مختلف می باشد. شهرستان تربت جام نیز مثل : هر محیط دیگری فرهنگ ویژه خودش را دارا است. این فرهنگ مشتمل بر : آداب و رسم ها، مراسم های گوناگون، لهجه، مدل پوشش، موسیقی و… است.

از رودهای اصلی این ناحیه هریرود در مشرق تربت جام می باشد که مرز ایران و افغانستان را متشکل شده است. رود جام نیز از بالا بند فریمان سرچشمه می گیرد و بعد از آبیاری نمودن جلگه جام وارد هریرود می گردد. تربت جام در بخش ارتفاع های باخرز، باغ کشمیر، کوه شاه نشین و ناحیه استای در صالح آباد حاوی جنگل های پسته است. محصول های  آن غلات، پنبه، کرابیه و چغندر قند می باشد. محصول های  دامی و بافت قالیچه های دست ساز از دیگر منبع های کسب و کار مردم این ناحیه است.

صنایع دستی شهر تربت جام

قالیچه های دست بافت این ناحیه حاوی طراحی بومی و نقش و تصویر های مختلفی است که بیش تر اشخاص بافنده از گذشتگان خود آموزش دیده اند. صنایع دست ساز دیگر مردم این ناحیه، بافتن پارچه های پشمی، نخی، ابریشمی و درست کردن ظرف های سفالین دارای نقش و پارچه های مختلف به منظور چادر شب، چار قد و … می باشد. تربت جام در گذشته زام اسم داشته و در سده چهارم هجری بوزجان (بوزگان ) مرکزیت آن بوده است و به گفته حمدالله مستوفی : نزدیک ۲۰۰ پاره دیه از تابع های آن جا است.

سامانه جامع آزمون آنلاین مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

عالی ترین سامانه برپایی تست و آزمون مجازی مجتمع آموزش عالی تربت‌جام، دانشگاه آزاد، پیام نور غیر انتفاعی و علوم پزشکی و حوزه علمیه( صفحه ویژه دانش آموختگان ) و ارگان ها و اداره های دولتی و مخصوص، تست مجازی استخدامی، تست مجازی وکالت، آزمون مجازی کلی، آزمون مجازی دوره ای،، آزمون مجازی ارگانی، تست مجازی آموزش رانندگی، تست مجازی کنکور سایت وبینار می باشد.

فاقد محدودیت محیط و ترافیک بودن  و میزان تست یا دانشجو با عالی ترین کیفیت روی سرور های ابری حضور داشتن در دانشگاه یا موسسه خویش آزمون مجازی برپا نمایید و تعرفه های دانشگاه را در وضعیت کرونا کم کنید.

مکمل ترین مجموعه نرم افزار مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

ابتدایی ترین و مکمل ترین مجموعه نرم افزار طرح نمودن آزمون مجازی زیر نظارت وب  ناحیه ای با امکانات وسیع و بزرگ در وضعیت دشوار کرونا ویژه دانشگاه ها و مرکز های آموزشی , با سامانه آزمون مجازی تدبر نمودن سیستم ایرانی ها،  دانشجویان به روش مجازی اما شبیه به وضعیت و حالت زنده از راه وب کم و صدای مکان دانشجو و صدای مراقب لحظه ای  کنترل می گردند ( در حالت ملزم بودن به آن و سفارش دانشگاه ویژگی اضافه  شدن را دارا است. )

در حالت و وضعیت مشخص کردن مراقب آزمون دانشجو توانایی دارد  تعلیق داده شود و در حالت بخشیدن  مکرر آزمون دانشجو بازگشایی می شود. ممکن بودن چت نمودن دانشجو با مراقب مورد هدف و پرسیدن سوال ها در باره امتحان که مراقب ها توانایی دارند، به روش صوتی جواب دانشجو را بدهند مراقب ها  این امکانات را دارا هستند، که هر آن از دانشجو خواهان باشند از روش گوشی یا وب کم سیستم خود دور وبر را نشان دهند. افزون بر این که  صدای مکان دور و بر دانشجو قابل شنیدن است و از لحظه آغاز شدن امتحان صفحه نمایش دانشجو ضبط می گردد.

برخی از ویژگی های منحصر به فرد سامانه مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

آزمون مجازی بهبود بخشی به  کیفیت تصویر پاسخ پرسش تشریحی و کم شدن حجم تصویر به روش خودکار به منظور آسانی و راحت بودن دانشجو که لازم نمی باشد. دانشجو از تایم امتحان تایم به منظور هدر دادن کم نمودن عکس ارسالی نماید.

تست مجازی مشخص نمودن گروه بندی به منظور نمایان ساختن سوال ها برای دانشجوها تا پنج گروه با سوال های  مختلف و یا گزینه های در هم و تحلیل خودکار سیستمی مقدار برابری سوال ها در هر قسمت.

آزمون مجازی نمایان کردن نکته به نکته جواب نامه هم به دانشجو ها هم به استاد ها

تست آنلاین مانیتورینگ به صورت لحظه ای  تست به وسیله استاد ها و آموزش

آزمون مجازی کنترل کردن اتومات تایم آزمون و کنترل کردن  وارد شدن دانشجو ها  به امتحان با محدود بودن یا فاقد محدود بودن.

امتحان مجازی ترفند های مدرن و به روز  به منظور احراز هویت دانشجو و پیشگیری از تقلب کردن.

ویژگی های منحصر به فرد سامانه مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

 

آزمون مجازی کنترل کردن  بدهی بابت شهریه دانشجو زمان وارد شدن در مرکز های دارای شهریه

امتحان آنلاین بررسی سوالات به روش تماما هوشمند و دستگاهی آنی و در یک چشم به هم زدن

تست مجازی ممکن بودن محدود ساختن آی پی برای دانشجوها، استاد ها و آموزش

آزمون غیر حضوری ممکن بودن محدود ساختن دانشجو و استاد به یک سیستم به خصوصی

امتحان غیر حضوری ممکن بودن گرفتن فایل بیرونی به روش اکسل برای استاد ها

آزمون مجازی کنترل کردن  خودکار وارد شدن دانشجو تنها از یک سیستم به منظور پیشگیری از تقلب کردن در امتحان

آزمون غیر حضوری ممکن بودن ثبت تقلب در حالت رعایت نکردن قوانین مورد نظر برای دانشجو

ممکن بودن محروم نمودن دانشجو در حالت نظریه استاد مراقب آن یا آموزش

ثبت کردن حالت معترضی برای دانشجو ها  و صورت دادن تغییر به روش تماما خودکار و دستگاهی

جواب دهی به سوال های تشریحی به روش تایپ کردن و یا پیوست نمودن فایل ضمیمه یا وایت برد دستگاهی

ویژگی های منحصر به فرد سامانه مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

 

صفحه مراقب ها به منظور کنترل کردن لحظه ای  دانشجو ها با فیلم وب کم و صدای مکان دانشجو

فیلم پخش زنده پنل نمایان کردن دانشجو ممکن بودن گرفتن عکس آنی  از دانشجو به وسیله مراقب ها تعیین کردن یک یا چند دانشجو به مراقب یا مراقب ها

حاوی پنج صفحه جداگانه برای دانشجو ها،  استاد های آموزش فناوری و مراقب ها

مقدار امتحان ها و میزان بانک سوال بدون اندازه،  میزان دانشجو ها  فاقد اندازه مشخص، میزان استاد ها بدون اندازه.

شخصی ساختن با دستگاه سما به منظور وارد شدن همه ی کلاس ها و دانشجو ها  و استاد ها با فایل اکسل یک مرتبه

فردی سازی گشته با دستگاه گلستان به منظور ورود یافتن  همه ی کلاس ها و دانشجو ها  و اساتید با فایل اکسل یک مرتبه

ممکن بودن طراح نمودن نوع های مختلف سوال چهار گزینه ای، تشریحی و چند گزینه ای

دستگاه ثبت کردن تقلب خودکار با ممکن بودن فعال و غیر فعال نمودن این خصوصیت

طرح کردن امتحان بهیاری دستگاه پیشنهاد  (recommender system)

ویژگی های منحصر به فرد سامانه مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

طرح کردن تست به یاری تصمیم یار(Decision support system)

بررسی سوالات و کارکرد دانشجویان پس از امتحان به یاری هوش تجاری ( بی آی )

امکان  نوشتن فرمول های دشوار، عکس ، فیلم در نوشته و گزینه های سوال

ممکن بودن منظم نمودن نمایش و یا جلوگیری از نمایش جواب نامه به دانشجو ها  به وسیله استادها

ممکن ساختن طرح کردن سوال ها به وسیله چندین استاد و یا اشتراک گذاشتن سوال ها  میان استادها

حاوی بانک سوال ها و منبع سوال های اشتراکی یا ویژه هر استاد

معرفی و کنترل کردن امتحانات پایان ترم به وسیله آموزش دانشگاه

امکان طرح کردن امتحانات بین ترم و کوییز به وسیله استاد ها به حالت بی اندازه

منظم نمودن تایم امتحان هم به روش تایم کلی آزمون یا تک تک سوال ها جداگانه و یا ترکیبی

ممکن بودن معرفی آزمون دو روندی تستی و چند گزینه ای یا قابل شرح دادن یا ترکیبی

اطلاعاتی درباره دانشگاه کشاورزی تربت جام

مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام در سال  ۱۳۹۰، به ازای دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام آغاز به فعالیت نمود. این مجتمع آموزش عالی تربت‌جام  به منظور به وجود آوردن دانش، زیاد کردن و بومی ساختن مرزهای علم و فناوری برای برطرف کردن مشکل های ناحیه ای و ملی در شهرستان تربت جام درست شده است و از راه کنکور سراسری شروع به پذیرفتن دانشجو می کند.

در عصر حاضر کار های علمی مجتمع آموزش عالی تربت‌جام در ۱۰ شاخه کارشناسی مشتمل بر : علوم و مهندسی باغداری، علوم و مهندسی آب داری، مهندسی علوم دام داری، علوم و مهندسی صنعت های غذایی، مهندسی عمران و شهر سازی، مهندسی مکانیک ریاضی فیزیک، مهندسی کامپیوتر و علم رسانه ای، شیمی محض، مهندسی طبیعت گردی  و مهندسی صنعت های چوب و به دست آ»ده های سلولزی در چارچوب ۳ دانشکده (کشاورزی ، فنی و مهندسی  و علوم اساسی ) متمرکز گشته است.

علاوه بر آن این مجتمع آموزش عالی تربت‌جام در بخش برنامه چشم انداز ۱۰ ساله و به وجود آوردن زیر سازه های پیشرفت علمی و پیشرفت موسسه به دانشگاه، در تلاش به منظور به دست آوردن مجوزهای مورد نیاز به منظور درست کردن دانشکده های علوم انسانی و معماری و شهر ساختن است.

اطلاعاتی درباره دانشگاه کشاورزی تربت جام

این مجتمع آموزش عالی تربت‌جام در بهمن ماه ۱۳۹۹ حاوی هزار و هشتاد دانشجو در دوره کارشناسی می باشد که این میزان در افق ۱۰ ساله به اندازه هشت هزار نفر می رسد. مجتمع آموزش عالی تربت‌جام در عصر حاضر حاوی دوازده عضو هیأت علمی مشتمل بر : یازده نفر استاد یار و یک نفر دانش یار است. در عصر کنونی، محیط آموزشی و اداری این دانشکده دو هزار متر مربع و محیط پژوهشی آن نیز هزار و پانصد متر مربع می باشد. افزون بر این ها این مجتمع آموزش عالی تربت‌جام حاوی صد هکتار زمین است ، که الان  مرحله گرفتن مجوزهای مورد نیاز به منظور درست کردن فعالیت ساخت و ساز پردیس مرکزی دانشکده در حال صورت دادن می باشد.

۴ آزمایشگاه مخصوص به منظور رشته های کشاورزی و علوم پایه و یک مزرعه تحلیلی به منظور رشته های کشاورزی، و یک کارگاه یادگیری به منظور رشته های عمران و مکانیک و یک سایت کامپیوتر به منظور رشته کامپیوتر در مجتمع آموزش عالی تربت‌جام در حال ساخت و ساز است. خوابگاهای خود گردان برادر ها و خواهر ها به طور مرتب حاوی سطح زیر ساختی هزار و هزار و پانصد متر مربع است. در قسمت دانشجویی این قسمت آموزشی حاوی سه انتشاریه فعال دانشجوی، چهار انجمن علمی ( کامپیوتر، عمران و شهر سازی، مکانیک و کشاورزی کردن ) و چهار کانون فرهنگی ( قرآن و شناخت عترت، نگرش در محیط زیست، سلامت و ورزش کردن، و موسیقی بومی ) است.

رشته های دانشگاه کشاورزی تربت جام

هرساله اشخاص زیادی به منظور به دست آوردن پذیرش در دانشگاه تربت جام به صورت روزانه و نوبت دوم در کنکور سراسری شرکت می نمایند. چون که همان گونه که می فهمید این دانشگاه‌ها از لحاظ سطح دانشی و معتبر بودن مدرک در رتبه بالاتری در برابر  بقیه دانشگاه‌ها و موسسه های آموزش عالی جای دارند.

ولی آیا فقط با شرکت کردن در کنکور سراسری می شود وارد این دانشگاه‌ها شد ؟ در جواب بایستی بیان کنم که خیر! مطابق قانون های وجود داشته هشتاد و پنج درصد رشته های همه ی دانشگاه‌ها لازمیتی به شرکت کردن در کنکور سراسری را دارا نیستند و پذیرفته شدن  در آن‌ها بر حسب سابقه های تحصیلی داوطلب‌ها  انجام می شود و در این بین بعضی از رشته های دانشگاه های سراسری نیز از این بحث بی سود نمی مانند.

همان گونه که اشاره گشت، بر عکس آن چه که خیلی از اشخاص تصور می نمایند، در ثبت نام کردن  بی کنکور دانشگاه سراسری افزون بر دانشگاه‌ها و موسسه های غیرانتفاعی و پیام نور ، توانایی دارید در کد رشته مکان های بی آزمون مقطع های روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه تربت جام دولتی نیز ثبت نام کنید. بنابراین ثبت نام کردن بی آزمون دانشگاه تربت جام  نیز وضعیت ویژه خود را دارا است. در این نوشته هدف داریم توضیح هایی را در مورد وضعیت و چگونه بودن ثبت نام کردن رشته های بی کنکور دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام عرضه نماییم.

زمان ثبت نام بی کنکور مجتمع آموزش عالی تربت‌جام (کشاورزی و دامپروری تربت جام)  ۹۹ – ۱۴۰۰

زمان ثبت نام کردن  نیمه ابتدایی اول سال تحصیلی ۹۹ – ۱۴۰۰

دانشجو هایی که هدف دارند نسبت به ثبت نام کردن خود در رشته مکان های بی کنکور اقدام کنند. بایستی  اول از وضعیت نام نویسی  کردن بی کنکور دانشگاه سراسری اطلاعات کسب کنند و بعد از آن نسبت به ثنام نویسی  کردن و انتخاب کردن  رشته خود اقدام کنند. وضعیت عمومی و ویژه نام نویسی بی آزمون این دانشگاه ها در لیست ثبت نام کردن  بی کنکور دانشگاه سراسری به روش کامل نوشته شده است.

این فهرست نام نویسی بیش تر از یک ماه گذشته از شروع شدن ثبت نام انتشار داده می شود. طبق آن چه در لیست ثبت نام کردن  سال ۱۴۰۰ انتشار داده شده است.  اساس بر این است که نام نوشتن اینترنتی به منظور پذیرفته شدن  بی آزمون، از تاریخ بیست اسفند ماه ۹۹ شروع شود و تا سی ویک شهریور ماه ۹۹ نیز ادامه خواهد داشت. ولی با دقت به اطلاعیه انتشار یافته به وسیله  سازمان سنجش آموزش کشور، تایم ثبت نام کردن به تاخیر افتاده و تایم دقیق آن نیز طی بیانیه ای که در تاریخ هجده فروردین ماه ۹۹ انتشار داده خواهد شد به تقاضا کنندگان می رسد.

زمان ثبت نام کردن  نیمه دوم سال تحصیلی ۹۹ – ۱۴۰۰

ثبت نام کردن بی آزمون دانشگاه های سراسری افزون بر نیمه ابتدایی تحصیلی اول ، عموما یک بار دیگر نیز به ازای  مرحله مکمل شدن اندازه رشته های تنها بر حسب سابقه های تحصیلی در نیمه دوم سال صورت می دهد.

ثبت نام کردن روند کامل شدن میزان پذیرش رشته های بر حسب سابقه های تحصیلی سال ۱۴۰۰ ، از پایان آبان ماه شروع شد و تا پایان دی ماه نیز ادامه خواهد داشت. پیش بینی می گردد که برای سال ۱۴۰۰ نیز این فرصت حدودا دو ماهه در دسترس داوطلب ها  جای داده شود.

البته داوطلب هایی  که به هر علتی در ثبت نام کردن بی کنکور وارد شدن مهر ماه مجتمع آموزش عالی تربت‌جا (کشاورزی و دامپروری تربت جام)  اقدام ننموده اند و یا در رشته مورد نظر خود پذیرفته نگشته اند نیز دغدغه نداشته نباشند.  جون که عموما یک مرتبه دیگر تایمی در دسترس داوطلبان قرار داده می شود تا با شرکت کردن شانس خود را در پذیرفته شدن  رشته یا رشته محیطی های مورد هدف شان آزمایش نمایند.

اطلاعاتی در مورد دانشگاه آزاد تربت جام

دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام، یکی از دانشگاه هایی می باشد که قسمت دوست داشتنی  در این شهرستان  محسوب می شود. در این دانشگاه تا به امروز هفتصد و یک نوشته علمی در نشریه‌ها  و همایش‌ های درونی منتشر شده است و علاوه بر این‌ها ۲ همایش به وسیله این دانشگاه تربت جام بر پا شده است. در سال ۱۴۰۰ مقداری از پزوهشگر های دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام توانایی کسب کرده اند، که زیاد ترین نوشته های خویش را زیر نظر تبلیغات دهان به دهان و مشتری انتشار داده است.

دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام توانایی پیدا کرده است با دقت به مشخصه تولید نوشته های علمی در سال های گوناگون رتبه رانک را از آن خود نماید. رتبه یک به مرکز دانشی از زیاد ترین میزان درست کردن نوشته علمی یعنی تولید مقاله های کنفرانسی و نوشته های ژورنالی برخوردار است.  البته مطابق این داده ها، دیگر مرکز‌ها در رتبه های کم تر از این  جای گرفته اند.

هر مجموعه ای حاوی دو مقام می باشد که در قیاس نمودن با مرکز هم سان و در قیاس نمودن با کل مرکز علمی فعالیت داشته در سطح کشور مورد سنجش قرار داده می‌ شود. بر حسب این که میزان نمایه ساختن نوشته‌ها در طی سال ۱۳۹۸ به طور پایانی اعلام نمی گردد، رتبه بندی تا یک سال قبل مشخص می شود. در دانشگاه آزاد اسلامی هر نوشته ی که چاپ می‌ گردد، بی شک بر رتبه دانشگاه نیز افزوده می شود.

درباره رشته های بدون کنکور دانشگاه تربت جام

حدودا می شود بیان نمود که تمامی رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد تربت جام بی کنکور هستند. افراد دیپلم دار که در بخش نظری قرار دارند، توانایی دارند  در تمام رشته‌ها ثبت نام کنند. اما اشخاص دیپلم دار  که در بخش فنی و حرفه ای و کاردانش درس خوانده اند، فقط بایستی در رشته های مربوط خود ثبت نام نمایند.

در سال های کنونی اشخاص بسیاری تقاضا کننده ادامه تحصیل در  رشته های دانشگاه آزاد تربت جام اقدام نموده اند  و هر سال میزان این اشخاص به منظور شرکت کردن  در مقطع های بی کنکور دانشگاه آزاد افزوده می گردد و دانشگاه آزاد تربت جام از دانشگاه هایی می باشد که بی آزمون دانشجو را مورد پذیرش قرار می دهد و حاوی رشته های مختلف در دوره های مختلف تحصیلی می باشد. شما در کدام رشته دانشگاه تحصیل می نمایید؟

ثبت نام کردن در رشته های دانشگاه آزاد تربت جام در ماه های مهر و بهمن که لازم به شرکت نمودن در هیچ یک از آزمون‌ها هم نیاز نیست، در چند سال پایانی دانشجو های  بسیاری را به منظور ادامه تحصیل در این دانشگاه مشوق و ترغیب کرده است. به منظور ثبت نام نمودن بی کنکور دانشگاه آزاد تربت جام حتی سابقه های تحصیلی شخص هم مهم نمی باشد و فقط داشتن  مدرک تحصیلی کفایت می کند.

رشته های کاردانی که به طور پیوسته در  دانشگاه تربت جام در ماه های مهر و بهمن است،  بیش تر مشتمل بر رشته های فنی و مهندسی و همین صورت هنری و انسانی می باشد که در به برخی از این رشته‌ها اشاره شد. شما  کدام رشته دانشگاه تربت جام  را پیشنهاد می نمایید؟

در مورد دانشگاه وحدت تربت جام

مجتمع آموزش عالی وحدت تربت جام به ازای یک مجتمع آموزش عالی تربت‌جام  در این شهرستان اشتغال به فعالیت می باشد که در سال ۱۳۸۹ درست شده و در عصر حاضر حاوی هشتاد و پنج استاد و پانصد و شصت دانشجو در این مجتمع اشتغال به تحصیل هستند.

با دقت به بررسی هایی که در این قسمت صورت گرفته مجتمع آموزشی عالی وحدت  این شهرستان حاوی بیستو هفت مقاله دانشی است که در همایش‌ها و نشریات درونی انتشار داده شده است.

آگاهی‌ها و داده‌ها نشان دهنده این است که مجتمع آموزش عالی وحدت  در سال ۱۳۹۹ زیاد ترین مقاله های نگارش شده از سمت پژوهشگر‌ها با کلمه کلیدی گیاه دارویی و پتانسیل تغذیه‌ای منتشر نموده است ، که از این مقدار پانزده مقاله مرتبط به مقاله های ژورنالی و ۱۲ مقاله مرتبط به مقاله های کنفرانسی است.

دانشگاه علمی کاربردی تربت جام از سال ۱۳۹۰ حاوی چهل و چهار دانشجو در رشته برق در دوره کارشناسی ناپیوسته اشتغال به کار شده است که بعد از گذشتن هفت سال بر حسب گنجایش های این شهرستان در گروه های کامپیوتر، دانش  ورزشی، برق ، معماری ، مکانیک ، عمران و طراحی لباس کار خود را شروع نموده ‌اند. دقت داشته باشید.

موسسه آموزش عالی  دانشگاه تربت‌جام

موسسه آموزش عالی  دانشگاه تربت جام به نام وحدت  تنها موسسه غیرانتفاعی شرق خراسان می باشد. با دقت به اندازه های بومی و موجود بودن هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش، لازمیت به وجود آوردن رشته طرح نمودن لباس در مقطع های گوناگون از گذشته احساس می شود.

با ایجاد شدن این رشته و شروع به کار دانشگاه تربت جام در طراحی لباس از مهرماه ۱۳۹۸ لازمیت آشنا شدن و شناسایی زیاد تر رشته به تیم های مخاطبین به خصوص به منظور جذب کردن  دانشجو و زیاد کردن اندازه فعالیت این رشته مورد تحلیل قرار گرفت. بنابراین با توصیه مدیریت مجموع و به مناسبت هفته تحقیق و به تلاش مسئولین و دقت ایشان، شروع به بر پا نمودن نمایشگاه به خصوصی و کارگاه های آموزشی مخصوص افراد طراح لباس شد.

عقیده و فکر نمایشگاه، زیاد کردن مقدار شناخت گروه های مخاطبین مخصوص از گروه کار و درس‌ها و مهارت های عرضه شده. در ۴ سال تحصیلی در دوره کارشناسی طرح کردن لباس است.

داتش آموختگان مجتمع عالی تربت جام

این مجموعه‌ها مشتمل بر دانش آموختگان مدرسه های فنی و حرفه ای و کار و دانش. تقاضا کننده های آموزشگاه های آزاد، دارای مزون  و دوزندگان حرفه ای پوشاک زنانه و مردانه. درست کنندگان پوشاک و حتی دانشجویان بقیه رشته‌ها هستند.

در این نمایشگاه گروه کار‌ها و درس های علمی و همه ی مهارت های یاد داده شده. به دانشجو در کل ۴ سال( مشتمل بر  هشت ترم تحصیلی ) به صورت عملی در برابر دید مشاهده کنندگان جای گرفت. مشاهده کنندگان با دقت به مقدار دوست داشتن و حتی لازمیت حرفه ای خود در برابر  ثبت نام در دانشگاه تربت جام اقدام کنند.

البته ما امید داریم در مرحله ارتقاء بخشی و جذب کردن  رشته های فنی که بی تردید. گروه طراحی لباس یکی از اصلی ترین رشته های این دانشگاه است.  موفق شدن به شناخت و جذب نمودن  به طور آگاهی دانشجو گردیم. از دیگر کار های مجموع طراحی لباس و در یک زمان با بر پا شدن نمایشگاه به وجود آوردن کارگاه های آموزشی و تخصصی است.

در این قسمت  نیز به منظور به وجود آوردن انگیزه و شناخت زیاد تر دوست داران.رشته طراحی لباس، کارگاه یاد دادن طراحی کردن و دوختن ( دکلته لباس های مجلسی و عروس) در تاریخ بیست و هشت آذرماه. در محیط موسسه بر پا و با استقبال کردن  مناسب مجموع های گوناگون روبرو گشت. این کارگاه به وسیله استاد های گرامی و محترم  سرکار خانم‌ها حمیده توکلی و سمیه توکلی از مشهد درست. منظم بودن و به تایم هشت ساعت در دو قسمت صبح و عصر در سالن همایش‌ های  موسسه به دوست داران عرضه شد. در آخر گواهی نامه آخر دوره به حاضران داده شد.

ظرفیت مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

با دقت به استقبال نمودن  و ظرفیت های شهر تربت جام تیم طراحی لباس منظور دارد.  برنامه عرضه کردن کارگاه های آموزشی خود را به طور تماما تخصص داشته و در قسمت های آموزشی به خصوص. در سطح های گوناگون و با مخاطب جای دادن تیم های گوناگون در هر سطح مهارتی  و فنی به صورت سلسله وار ادامه دار کند. بی شک با ایده عالی و نگاه مثبت مسئولین امید داریم این توانایی را کسب کنیم. این کارگاه‌ها را به وجود آورده و بر مقدار قدرت فنی و مهارتی دوست داران به هنر زیبا و خلق کننده طراحی لباس اضافه کنیم.

ما افتخار داریم که در یک حرفه قشنگ و تماما مورد استفاده مشغول به آموزش و کار هستیم. وظیفه خود تلقی می کنیم  که در این کار بزرگ همیشه دارای انگیزه،  خلاقیت ، فعال بودن  و پویا قرار بگیریم.

فارغ التحصیلان مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

این دانشگاه تا به امروز بیشتر از پانصد فارغ التحصیل در مقطع های گوناگون. همانند : کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی در پی دارد که در اصل هفتاد درصد. از این اشخاص در کارخانه ها، اداره جات‌ها و ارگان های مختلف فعالیت خود را شروع نموده اند. اشخاصی که در این شهرستان اسکان دارند پیشنهاد می نماییم که به منظور ادامه تحصیل به دنبال یکی از این دانشگاه تربت جام بروند. هر یک از این دانشگاه‌ها در خود توانایی دارد  دانشجو های  مناسبی در قسمت علمی فارغ التحصیل نماید.

علاوه بر آن دانشگاه‌ های این شهرستان از استاد های با تجربه ای برخوردار می باشد. هر روزه  بر دانشی، مدرنیت و تکنولوژی این دانشگاه‌‌ها و علاوه بر آن دانشگاه‌ های کشور اضافه می‌ شود.

اطلاعاتی در مورد مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

یکی از رکن ها و اساس های پیشرفت و ترقی کردن در هر جامعه ای دانشگاه است و شهرستان تربت جام. با دارا بودن شش دانشگاه عالی و مناسب  با عملکرد های مختلف و موثر توانایی پیدا کرده است. اندکی از راه ترقی و پیشرفت را برای ناحیه به وجود بیاورد. یکی از دانشگاه هایی که مسئولیت با تاثیری در پیشرفت و ارتقاء پتانسیل های ناحیه با حاضر شدن شش ساله خود دارا بوده است. فقطمجتمع آموزش عالی تربت‌جام ( مجتمع عالی کشاورزی و دامپروری) می باشد.

مجتمع آموزش عالی تربت‌جام( مجتمع عالی کشاورزی و دامپروری). به ازای تنها مجتمع آموزش عالی تربت‌جام  در عصر حاضر شش سال از درست شدن آن طی شده است. ولی علاوه بر مرحله صعودی به منظور جذب کردن  دانشجو در میان دانشگاه های تربت جام توانایی پیدا کرده است. به ازای یک دانشگاه مختلف به منظور پرورش اساس علمی قدم بردارد. ولی مشکل های  ایجاد شده همانند : استیجاری قرار داشتن در مسیر این دانشگاه سبب شده است. از نظر مکانی و محیطی پیشرفت قابل توجهی نداشته باشد.

مجتمع آموزش عالی تربت‌جام چه منظوری را دنبال می نماید و از چه سالی این دانشگاه درست شده است ؟

از  سال ۱۳۹۰این دانشگاه به منظور تربیت نیروی انسانی و بکار بردن  درست  پتانسیل های کشاورزی در تربت جام درست شده است. خوشبختانه توانایی پیدا کرده است، مجتمع آموزش عالی تربت‌جام قدم های با اهمیتی به منظور پیشرفت کشاورزی بنهاند. هرچند این دانشگاه نوپا می باشد، ولی آینده آموزش عالی ناحیه می شود.

حالت دانشجو در این مجتمع عالی به چه صورت است؟

این مجتمع عالی در ابتدایی ترین سال آغاز با ۲ دانشجو در سه رشته آغاز به فعالیت نمود. در عصر کنونی در نه رشته و هفتصد و هفتاد دانشجو در رشته های گوناگون کشاورزی، علوم دامی و زراعی دانشجو تربیت می نماید. پیشبرد روبه ارتقائی تا به امروز داشته است. با این که دانشگاه موفقیت هایی هم در بخش های پژوهشی به دست آورده است.

امکانات دانشگاه در برابر بقیه دانشگاه ها ناحیه به چه صورت است ؟

کتاب خانه تجهیز یافته، سلف سرویس، کلاس های خودکار و آزمایشگاه تجهیز یافته قوی داریم. ولی توانایی نداریم خودمان را با دانشگاه های مادر همانند : فردوسی مورد قیاس قرار دهیم. هرچند دانشگاه از لحاظ محیط و بعضی امکانات آزمایشگاهی از بقیه مرکز های عالی شهرستان جلوتر می باشد. ما حتی یک وجب مستغلات  را دارا نیستیم، بیشتر امکانات فیزیکی دانشگاه به روش استیجاری اداره می گردد. این نقض توانایی دارد در طولانی مدت به مرحله مناسب آموزشی موثر باشد.

تعرفه های استیجاری دانشگاه در چه حالت جای گرفته است ؟

در ماه اندازه ۲۴۰میلیون تومان خرج تعرفه های استیجاری دانشگاه می گردد و در اصل خود دانشگاه مستغلات ملکی را دارا نیست. همین مورد آینده دانشگاه را تحت موثر بودن خود جای داده است و سبب شده توانایی نداشته باشیم موافقت اصولی دانشگاه را قطعی نماییم.

معرفی اصلی ترین چالش پیش روی مجتمع آموزش عالی تربت‌جام

استیجاری قرار داشتن این دانشگاه است  و علاوه بر آن تعهدات دولتی بر اساس  واگذار کردن. سایت نود و هفت هکتاری زمین از سمت منبع های طبیعی الان این واگذار کردن. از سمت دفتر حقوقی ریاست جمهوری  و لازمیت نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی رایزنی های مرتبط را صورت دهد. با منتقل کردن سند دانشگاه و همکاری کردن خیرین این سایت دانشگاهی با به خصوص بودن بودجه عمرانی در کم ترین به پایان برسد.

آیا در عصر کنونی  دانشجویان با کم بودن محیط  روبرو نمی باشد ؟

کم بودن محیط فیزیکی در دانشگاه قابل شهود است و در حال حاضر این دانشگاه.  از همه ی امکانات را برای دانشجو ها مهیا نموده است. از نقطه های ضعف دانشگاه کم بودن زمین و استیجاری قرار داشتن آن است و با تاسف می شود. گفت که زیاد ترین تعرفه های خرج املاک استیجاری می گردد. نیاز به همت مسئولین این دانشگاه که حالت مناسبی در منطقه را دار است، با چالش های ذکر شده مواجه نگردد.

 اعتبار های سالیانه دانشگاه به چه میزان می باشد؟

به اندازه چهار میلیارد و پانصد میلیون تومان و با دقت به این که هدف های دانشگاه عوض کردن کشاورزی در ناحیه است. هر سال همایش استفاده ای با موضوع متنوع خربزه و آب  و کشاورزی برگزار می گردد تا توانای داشته باشیم. با تلاش کشاورزان یک (( کشاورزی آینده )) را برای ناحیه به وجود بیاوریم.

سخن پایانی

ابتدای ترین دانشگاه اروپایی قرن های وسطی دانشگاه ماگنورا در قسطنطنیه است ( که در حال حاضر در استانبول ترکیه جای گرفته است.) این دانشگاه در سال هشتصد و چهل و نه در هنگام سیطره امپراتوری بارداس و میخائیل سوم درست گشت. بعد از آن در قرن ۹ دانشگاه سالرنو، در سال هزار و هشتاد دانشگاه بولونیا (ایتالیا) و در سال. هزار و صد دانشگاه پاریس در فرانسه. ( بعدا  با دانشگاه سوربن یکی شد) درست شده است. خیلی از دانشگاه‌های قرون وسطی زیر نظر کامل کلیسای کاتولیک و پاپ‌ها هستند.