آخرین وضعیت کرونا در تربت جام

وضعیت کرونا شهرستان تربت جام یکی از شهرهای خراسان رضوی است که مانند دیگر شهر ها و کشور های جهان دچار ویروس همه گیر کوید ۱۹ شده است و متاسفانه روزانه تعدادی از افراد تست کرونایشان مثبت می شود و باید دوران درمان را در قرنطینه بسر برند که برخی این کار را انجام نمی […]

وضعیت کرونا

شهرستان تربت جام یکی از شهرهای خراسان رضوی است که مانند دیگر شهر ها و کشور های جهان دچار ویروس همه گیر کوید ۱۹ شده است و متاسفانه روزانه تعدادی از افراد تست کرونایشان مثبت می شود و باید دوران درمان را در قرنطینه بسر برند که برخی این کار را انجام نمی دهند که نه تنها تمامی افراد جامعه بلکه خانواده و نزدیکانشان را مورد حمله این ویروس بی رحم قرار می دهند، افرادی زیادی در شهر در حال رفت و آمد هستند که ماسک نمی زنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و گمان می کنند این ویروس هیچ گاه به سراغشان نمی آید غافل از اینکه همان لحظه امکان دارد دچار این ویروس شده و بصورت فرد ناقل مدام از جایی به جایی دیگر می روند و عموم را در معرض خطر قرار می دهند.

آخرین وضعیت کرونا در تربت جام

درباره بسیاری از شهر ها شنیده ایم که بر اثر دور همی ها و جشن های مختلف عقدکنون و عروسی و … تعداد زیادی مبتلا به این ویروس شده اند که باید برای چنین افرادی تاسف خورد که هنوز باور ندارند چنین ویروسی وجود دارد و روزانه تعداد بیشماری قربانی این ویروس بی رحم می گردند که آنان نیز دچار این تصورات غلط شده بودند؛ اما اگر عزیزان و نزدیکانمان را دوست می داریم باید بپذیریم که چنین ویروسی هست و تمام دنیا را درگیر خود کرده است و بدانیم کادر درمان ما خسته است و نیازمند همکاری ما می باشد تا مثل همیشه بار دیگر در کنار هم و بخاطر هم با رعایت کردن پروتکل های بهداشتی و رعایت فواصل اجتماعی به یکدیگر کمک کنیم و جان یکدیگر را نجات دهیم و با تمام نیرو بواسطه همین شرکت نکردن در دور همی ها و استفاده از ماسک و …

خستگی را از تن کادر درمان در کنیم و با قطع زنجیره ویروس تاجدار کرونا به آنان نیز کمک کنیم تا با خیال راحت به آغوش گرم خانواده بازگردند و شاهد قربانی شدن مظلومانه عزیزانمان نباشیم.

آخرین وضعیت کرونا در تربت جام

روابط عمومی و امور بین الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام یک خبر فوری را منتشر نمود که به شرح ذیل است:
اوضاع نگران کننده است، در حال حاضر ۱۹ نفر از همشهریان در بخش عفونی بیمارستان سجادیه بستری هستند که متاسفانه حال ۴ بیمار وخیم است.
باید به این نکته توجه کنیم که این اولین و آخرین وضعیت نیست و شرایط مدام در حال تغییر است اما ما می توانیم در خوب یا بد بودن و به زبانی دیگر در سفید یا قرمز بودن شهرمان کمک کنیم و با رعایت تمامی پروتکل های بهاشتی وضعیت را از قرمز به سفید تغییر دهیم.

راه های پیشگیری از کرونا در تربت جام

۱: استفاده کردن از ماسک
۲: خارج نشدن از منزل جز در مواقع ضروری
۳: شست و شوی مداوم دست ها با آب و صابون و استفاده از ضد عفونی ها
۴: رعایت فاصله اجتماعی بویژه با افرادی که سرفه می کنند یا عطسه میزنند و در مکان هایی که امکان رعایت فاصله اجتماعی وجود ندارد حتما از ماسک چندلایه استفاده کنید
۵: دست هایتان را به چشم و دهان و بینی نمالید چرا که ممکن است در اثر برخورد دست به مکانی آلوده دست ها نیز آلوده شده باشد.
۶: هنگام سرفه یا عطسه حتما جلوی دهانتان را با دستمال بگیرید و در صورت موجود نبودن دستمال از آرنجتان استفاده کنید.
۷: اگر علائمی همچون تب، سرفه و یا مشکل تنفسی دارید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.
۸: به همراه داشتن ماسک اضافی بویژه در روز های بارانی.

۹: به همراه داشتن دستکش یکبار مصرف.
۱۰: از تماس مستقیم با حیوانات اهلی و وحشی بپرهیزید.
۱۱: از روبوسی و بغل کردن و دست دادن به شیوه های مختلف بپرهیزید.
۱۲: گوشت و تخم مرغ را کاملا بپزید.
۱۳: تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنید.
۱۴: فراموش نکنید که بهداشت دست اولین و مهمترین خط دفاع است، پس شت و شوی مکرر دست ها بمدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون فراموش نشود.
۱۵: تمیز کردن و گندزدایی اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می شوند مانند گوشی، خودکار، سوییچ و … بسیار مهم است.

۱۶: در صورت داشتن بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی ـ عروقی و تنفسی و دیابت و فشار خون حتما از رفتن به مهمانی ها و دورهمی ها و مراکز پر تجمع بپرهیزید.

آخرین وضعیت کرونا در تربت جام

گاهی ترس بیش از حد از بیماری کرونا باعث ایجاد استرس می شود که خود این استرس سرمنشا بسیاری از بیماری ها است و همچنین برای در امان ماندن از این بیماری دست به کارهایی میزنیم که حتی از خود این بیماری خطرناک تر است و یا به باورهای غلط بسیاری تن میدهیم تا جانمان را نجات دهیم اما بدون مراجعه به پزشک و حفظ نکردن آرامش خود و در صورت تن دادن به این افکار و باور های اشتباه جان خود و دیگران را به خطر می اندازیم در ادامه به بررسی چندین باور غلط می پردازیم که در حال انتشار در میان اعوام می باشد:

یکی از باور های غلط این است که اسپری کردن محلول الکلی یا کلرین به همه بدن، ویروس کرونا را از بین می برد. اسپری کردن محلول الکلی یا کلرین به همه بدن، نمی تواند ویروس های وارد شده به داخل بدن را از بین ببرد، بلکه این مواد برای مخاط‌ (لایه صورتی داخل دهان یا چشم) ضرر دارد.
برخی براین باورند که استفاده از شیره تریاک برای درمان کرونا مفید است اما این باور کاملا غلط است چرا که

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری می گوید:

شایعه بهبود کرونا با شیره تریاک صحت ندارد. این خود درمانی را در خصوص چند بیمار شاهد بودیم که وضعیت بیماران بدتر هم شد. حتی بیماری داشتیم که علاوه بر اینکه کرونای شدید تری گرفت، درگیر ترک اعتیاد نیز شد. جدای همه مشکلات ممکن است این مواد با داروهای دیگر تداخل ایجاد کند و وضعیت بیمار را وخیم تر کند.
باور غلط دیگری که زبان به زبان چرخیده این است که آنتی بیوتیک ها در پیشگیری و درمان عفونت کرونا مؤثر است؛ باید دقت داشت که آنتی بیوتیک ها روی هیچ ویروسی تاثیر ندارند و فقط علیه باکتری ها کارآمد هستند. ویروس کرونا هم از این قاعده مستثنی نیست و آنتی بیوتیک ها هیچ اثری روی آن ندارند.

ما را دنبال کنید

تبلیغات

لینک تلگرام

لینک اینستا