گوشه ای از فعالیت ‌های کانون مفتاح

بسم الله الرحمن الرحیم بنده گوشه ای از فعالیت ‌های کانون مفتاح را خدمت شما عرض می کنم. کانون مفتاح در سال ۸۴ تاسیس شد و با مشکلات و مرارت هایی همراه بود. اما خوشبختانه با همکاری دوستان و سعی و تلاش و خیرین محترم کانون توانست پیشرفت هایی را در زمینه های مختلف انجام […]

بسم الله الرحمن الرحیم
بنده گوشه ای از فعالیت ‌های کانون مفتاح را خدمت شما عرض می کنم. کانون مفتاح در سال ۸۴ تاسیس شد و با مشکلات و مرارت هایی همراه بود. اما خوشبختانه با همکاری دوستان و سعی و تلاش و خیرین محترم کانون توانست پیشرفت هایی را در زمینه های مختلف انجام دهد.

به طوری که سال ها به عنوان کانون برتر استان اعلام شد و مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.
در آغاز، کانون به صورت این بود که ویژه نامه هایی را برای تبلیغات تنظیم میکرد و بروشورهایی برای جذب گردشگر و کارت پستال هایی رو تنظیم می کرد.
حتی ما در این زمینه تقویم هایی رو همه ساله خدمت دوستان عزیز ارائه می دهیم.
تا اینکه کانون یک مقدار پیشرفت کرد و در مراسم ها، فعالیت های چشمگیری داشت.

گوشه ای از فعالیت ‌های کانون مفتاح

کلیه مراسم ها ، چه در مراسم دهه فجر ،چه مراسمی به عنوان هفته وحدت و ۱۲ ربیع‌ الاول داشتیم، مراسم قرآنی بود و مراسم شب شعر ،مسابقات فراوانی هم در این زمینه ها و مسابقه های شعر ،مسابقه های مقاله نویسی و مسابقه های عکس و نقاشی و نمایشگاه این موارد نیز در محل کانون مفتاح تشکیل می شد .
کانون بعد از اینکه مدتی در آب انبار مزار شیخ الاسلام فائز الانوار بود، به قسمت حوزه علمیه قدیم منتقل شد و باز چون این مکان قدیمی بود، نیاز به نوسازی داشت که با کمک جناب آقای مهندس بدری احمدی این قسمت ترمیم شد و مدتی در محل حوزه جدید یا همین مدرسه فیروزشاهی کلاس ها برگزار می شد.

کلاسهای ما در زمینه آموزشی برای افرادی بود که استعداد داشتند، اما هزینه آن را نداشتند که در کلاس‌ های آزاد شرکت کنند ، با هزینه‌ های اندک دایر میشد و دبیران ما هم دبیران با تجربه و فعال شهرستان بودند، که لطف داشتند و حق الزحمه ناچیزی دریافت می‌کردند و آن حق الزحمه ناچیز هم نیز به همت خیرین تأمین می‌ شد و ما از این نظر مشکلی نداشتیم.
در قسمت کارآفرینی نیز ما با کامپیوترها آموزش‌ هایی را داشتیم ، به طوری که این آموزش ها حتی آموزش و پرورش به خاطر کامپیوترهای مجهز ما و دبیران مجهز از این قسمت استفاده می‌ کردند.

گوشه ای از فعالیت ‌های کانون مفتاح

در قسمت خیاطی هم با کمک خانم هایی که در کانون فعالیت داشتند ، بسیار شایان توجه بود و خیلی از مدارس را تحت پوشش قرار داده بود، که لباس فرم آنها را تامین کنیم.
در زمینه های مختلف و مراسم شب شعر که همه ساله برگزار میشد.

مراسم ختم قرآن که داشتیم در ماه رمضان اینها هم با همت دوستان در کانون برنامه ریزی و اجرا می شد.
از دیگر فعالیت‌ هایی که کانون داشت میتوان به بخشی اشاره کرد که منجر به تاسیس همیاران جام گردید، که این نیز منشاء آن از کانون سرچشمه می گرفت، که دوستان خیرین را دعوت می‌کردند و به نیازمندان کمک می‌کردند. خوب در همین اندازه فکر می کنم کافی باشه اگر با هم نیاز به توضیحات بیشتر بود، من در خدمت شما خواهم بود.
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان و دست اندرکاران و ضمن تشکر از تمام شما که به عرایض بنده گوش فرا دادید . متشکرم .

ما را دنبال کنید

تبلیغات

لینک تلگرام

لینک اینستا