میوه های شگفت انگیز که زنان باردار باید بخورند

میوه های شگفت انگیز همه ی ما میدانیم که یکی از حساس ترین دورانی که یک خانم آن را در زندگی خود تجربه میکند دوران بارداری است.زنان باردار باید در دوران بارداری به ان توجه بسیاری داشته باشند چون مسئولیت سلامت جنینی که درون آنها رشد میکند بر عهده ی آنهاست. میوه های شگفت انگیز […]

میوه های شگفت انگیز

همه ی ما میدانیم که یکی از حساس ترین دورانی که یک خانم آن را در زندگی خود تجربه میکند دوران بارداری است.زنان باردار باید در دوران بارداری به ان توجه بسیاری داشته باشند چون مسئولیت سلامت جنینی که درون آنها رشد میکند بر عهده ی آنهاست.

میوه های شگفت انگیز

یکی از موارد مهمی که بر سلامت جنین تاثیر میگذارد،تغذیه سالم میباشد زیرا تمام مواد مورد نیاز جنین از تغذیه ی سالم مادر دریافت می شود.
اکنون شما میتوانید با مطالعه کردن این مقاله موارد مهمی را در رابطه با میوه های مفید و مضر در دوران بارداری دریافت کنید.

میوه های شگفت انگیز که زنان باردار باید بخورند:

زنان باردار در دوران بارداری باید از میوه هایی استفاده کنند که برای خودشان و جنین مفید باشد و از تاثیراتی که آن میوه بر جنین دارد آگاه باشند.
میوه هایی که در دوران بارداری مفید هستند عبارت اند از:
انبه: این میوه سرشار از ویتامین ث و ویتامین آ می باشد.این ویتامین ها باعث جلو گیری از عفونت های تنفسی هنگام تولد می شوند

پرتقال:

این میوه سرشار از فولات است و فولات از خانواده ویتامین ب می باشد و از بوجود آمدن نقص در مغز نوزاد جلوگیری میکند.پرتقال دارای ویتامین ث نیز می باشد که برای جذب آهن بسیار مفید است.

موز:

این میوه ی مفید منبعی از ویتامین ث،ویتامین ب ۶،فیبر و پتاسیم می باشد.تقریبا نیمی از زنان باردار در دوران بارداری به دلیل فشار رحم بر روده دچار یبوست می شوند.این میوه به دلیل داشتن فیبر فراوان باعث رفع یبوست و به دلیل داشتن ویتامین ب ۶ باعث رفع تهوع و استفراغ می شود.

لیمو:

تعداد زیادی از زنان باردار می گویند که با خوردن لیمو در دوران بارداری تهوعشان بر طرف می شود.لیمو نیز منبعی از ویتامین ث می باشد.این میوه به تحریک دستگاه گوارش کمک می کند تا یبوست را از بین ببرد.ضمناً بعد از خوردن این میوه ی مفید توصیه شده است دهان شست و شو داده شود زیرا لیمو باعث می شود که مینای دندان از بین برود.

سیب:

این میوه ی بسیار مغذی،سرشار از ویتامین آ و منبعی از فیبر،پتاسیم و ویتامین ث می باشد.سیب میتواند از ابتلا به آسم در دوران بعدی زندگی کودک نیز جلوگیری کند.

آووکادو:

این میوه در میان میوه های دیگر بیشترین فولات را دارا می باشد و علاوه بر این سر شار از ویتامین هایی از قبیل:
ویتامین کا، ویتامین ث، ویتامین ب، منیزیم، کولین، پتاسیم و فیبر می باشد.
به دلیل داشتن آهن زیاد باعث رفع تهوع در بارداری می شود و به دلیل داشتن کولین باعث رشد مغز و اعصاب کودک می شود و از به وجود آمدن نقص و اختلال در لوله ی عصبی و حافظه ی کودک در سال های بعد پیشگیری می کند

توت:

همه ی توت ها منبعی از ویتامین ث، فولات، فیبر و کربوهیدرات ها و علاوه بر این سرشار از مواد مغذی گیاهی مثل آنتوسیانین و فلاونوئید ها هستند.
این میوه به دلیل داشتن کربوهیدرات های مفید، برای زنان بارداری که دچار دیابت حاملگی هستند بسیار موثر است.

گیلاس:

این میوه یکی از بهترین میوه هایی است که باعث تامین خون کافی برای جفت و نوزاد می شود و علاوه بر این به علت دارا بودن ملاتونین استرس را کاهش می دهد و خواب راحت شبانه را برای مادر فراهم می سازد.

کیوی:

این میوه ی خوش طعم شامل ویتامین هایی از جمله ویتامین های ث،آ و ای می باشد و مواد معدنی زیادی همانند فسفر،فیبر،پتاسیم و منیزیم می باشد.
این میوه به دلیل فسفر فراوانی که دارا است از لخته شدن خون پیش گیری می کند و علاوه بر این میوه ی مناسبی برای جذب آهن می باشد.

سیب:

زنان باردار با خوردن این میوه ی بهشتی می توانند سیستم ایمنی جنین خود را بالا ببرند.اگر مادر در هر روز از این میوه مصرف کند،احتمال ابتلا به آسم و آلرژی و خس خس کردن را برای نوزاد هم در دوران کودکی و هم در دوران بعد از آن کاهش می دهد.

پرتقال:

این میوه به دلیل فراوانی ویتامین ث تاثیر زیادی بر تقویت و کلاژن سازی پوست جنین دارد توصیه می شود زنان باردار حتما از این میوه در دوران بارداری استفاده کنند.

انار:

زنان باردار با مصرف رب انار میتوانند نوزادان بسیار زیبایی را داشته باشند

آناناس:

خوردن آب این میوه به همراه عسل در زیبایی و شادابی پوست مادر و جنین بسیار تاثیر گذار است.

به:

میوه ی به یکی از میوه هایی می باشد که احتمال سقط جنین را کاهش می دهد، از ویار زنان باردار جلو گیری می کند و باعث خوش آب و رنگ شدن نوزاد می شود.

خربزه:

این میوه نیز یکی از میوه هایی است که باعث زیبایی جنین می شود.

میوه به در ماه چندم بارداری بخوریم:

میوه ی به منبعی از فیبر غذایی،قند،پتاسیم و ویتامین ث می باشد و میوه ای بدون چربی است.بیشترین املاحی که در این میوه یافت می شود پتاسیم و فسفر می باشد و کمترین آنها روی است.بیشترین ویتامین ها در این میوه ویتامین ث و بعد از آن ویتامین آ است.

این میوه دارای خواص زیادی می باشد و توصیه می شود زنان باردار در همه ی ماه های بارداری از آن استفاده کنند ولی کسانی که می خواهند به طور طبیعی زایمان کنند در هفته های پایانی بارداری از خوردن این میوه خود داری کنند زیرا این میوه منقبض کننده می باشد.
اگر می خواهید فرزند زیبا و خوش آب و رنگی داشته باشید حتما در دوران بارداری از این میوه به طور فراوان مصرف کنید.
این میوه به دلیل داشتن آنتی اکسیدان و ویتامین ها باعث حفظ سلامت و جوان سازی پوست می شود و مصرف این میوه از ماه پنجم بارداری به بعد باعث زیبا تر شدن جنین می شود.

خواصی که این میوه های شگفت انگیز دارد عبارت اند از:

کاهش تهوع در بارداری،جلوگیری از سقط جنین و تقویت رحم
تا جایی که می توانید به را به صورت پخته مصرف کنید زیرا خوردن به به صورت خام باعث مسدود شدن رگ های خونی می شود و زنانی که گرم مزاج هستند از مصرف خام این میوه خود داری کنند چون برای آنها مضر می باشد و اگر این میوه به صورت خام مصرف شود هضم آن برای معده بسیار سخت است و باعث مشکلات گوارشی برای مادر می شود پس بهترین راه خوردن این میوه این است که آن رابپزید و یا به شکل کمپوت مصرف کنید.

خواص خوردن میوه به در بارداری:

۱٫یکی از مهمترین خواص این میوه این است که بسیار آرام بخش است.این میوه را به صورت دمنوش بنوشید تا اعصابی راحت داشته باشید
۲٫این میوه باعث می شود دستگاه گوارش بهتر عمل کند زیرا دارای فیبر فراوان است و استفاده از آن باعث کاهش وزن و چربی سوزی در بدن می شود.

۳٫میوه به،به کاهش فشار خون کمک می کند و برای بیماران قلبی و عروقی بسیار مناسب است.
۴٫این میوه اسهال و ورم روده بزرگ را درمان می کند و برای کاهش حالت تهوع و استفراغ نیز مفید است.
۵٫به در افزایش ادرار نقش مهمی دارد و از این رو باعث دفع سموم بدن می شود
۶٫یکی دیگر از خواص به این است که آلرژی را درمان می کند زیرا میوه ای است که خاصیت ضد آلرژیک دارد.

در ماه پنجم بارداری چه میوه هایی را بخوریم:

زنان باردار وقتی به ماه پنجم بارداری خود می رسند دچار تغییراتی در بدن خود می شوند که دلیل این تغییرات رشد جنینی می باشد که در داخل شکم دارند.تغییرات هورمونی در بدن زنان باردار باعث افزایش میل مادران برای خوردن مواد غذایی می شود.

در این ماه تغییرات دیگری نیز ایجاد می شود که عبارت اند از: تپش قلب،بزرگ شدن سینه و نرم شدن نوک سینه ها،بزرگ شدن شکم و احساس خستگی در بدن مادر.
توصیه های فراوانی شده است که زنان باردار در این ماه از غذا های غنی از پروتئین،سبزیجات تازه و مقدار زیادی آب و به ویژه از انواع میوه ها بسیار استفاده کنند.

تمامی میوه ها منبع فراوانی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند و کسی نمیتواند میوه ها را از نظر مفید بودن طبقه بندی کند زیرا همه ی آنها به نوعی دارای ویتامین هستند.از این رو مادران باردار میتوانند میوه هایی مانند کیوی، پرتقال، سیب، گلابی، انواع توت ها و موز که بسیار مفید و بی دانه هستند را در برنامه غذایی خود قرار دهند

میوه هایی که در برخی شرایط زنان باردار نباید بخورند:

تمامی زنان در دوران بارداری ۹ ماه حساس را به سختی طی می کنند که باید در این ۹ ماه به خورد و خوراک مادر توجه بسیاری شده باشد.
ما میخواهیم شما را از میوه هایی که در دوران بارداری باید در مصرف آنها دقت بسیاری داشته باشید آگاه سازیم.
توجه داشته باشید که گاهی اوقات پزشک با توجه به شرایط جسمانی مادر او را از مصرف برخی از میوه ها منع می کند وگرنه مصرف هر میوه ای در دوران بارداری با رعایت اصول کافی بلا مانع است

موز:

بعضی مواقع پزشک شما را از خوردن موز منع می کند با اینکه موز میوه ای بسیار مفید و با خاصیت است، باید در دوران بارداری قبل از خوردن آن به نکاتی توجه فرمائید.
موز یکی از میوه های شگفت انگیز آلرژی زا است. اگر مادر نسبت به این میوه آلرژی داشته باشد، خوردن این میوه برای بچه خطرناک است.
زنان بارداری که دچار دیابت هستند، از خوردن موز اجتناب کنند.
موز به دلیل داشتن کیتیناز که نوعی شیره ی گیاهی است، باعث افزایش دمای بدن می شود و نوعی آلرژن است پس قبل از خوردن آن به نکات لازم توجه فرمائید.

آناناس:

در نُه ماه بارداری، سه ماه اول و سه ماه آخر از اهمیت زیادی برخوردار است.در سه ماه آغازین بارداری نطفه کم کم به جنین تبدیل می شود و بسیار ضعیف و بی دفاع می باشد.آناناس باعث انقباض رگ های رحم می شود که این انقباضات بسیار خطرناک اند و موجب سقط بچه و رسیدن آسیب های جدی به آن می شوند.

در سه ماه آخر بارداری هم آناناس از میوه های پر خطر به حساب می آید که به دلیل داشتن نوعی آنزیم تجزیه کننده پروتئین باعث میشود که رحم نرم شود و زایمان زود رس انجام شود پس توصیه می شود در این دوران بارداری از صرف این نوع میوه پرهیز کنید و در صورت تمایل حتما با پزشک خود مشورت کنید.

هندوانه:

هندوانه خاصیت سم زدایی داردکه در حالت عادی میوه ای بسیار مفید است اما در دوران بارداری با مصرف این میوه،مواد آن شروع به هیدراته کردن می کنند که میتواند به جنین آسیب برساند اما اگر به اندازه کافی مصرف شود مشکلی پیش نمی آید.
علت دیگری که باید در خوردن هندوانه دقت کنیم این است که به خاطر داشتن مقدار زیاد گلوکز و قند باعث افزایش قند خون می شود که برایب جنین خطرناک است.

میوه های خشک و یخ زده:

همیشه سعی کنید هر چیزی را به طور تازه مصرف کنید.با یخ زدن و خشک شدن میوه ها خواص خود را از دست می دهند که این تغییرات موادی برای جنین خطرناک است پس به خاطر داشته باشیدکه میوه های یخ زده و خشک شده کیفیت بسیار کمتری نسبت به میوه های تازه دارند و می توانند برای مصرف کننده مشکلاتی را بوجود آورند، خصئصا در زنان باردار که خوراکی هایی که میخورند باید دارای اهمیت زیادی باشد

آلو:

آلو یکی از میوه های شگفت انگیز است که منبع زیادی از ویتامین آ می باشد که به همین دلیل باعث گرم شدن بدن می شود و از آنجا که زنان باردار باید همیشه مواظب گرم شدن زیاد یا سرد شدن بیش از اندازه بدن باشند، باید در هنگام خوردن این میوه اطلاعات کافی را داشته باشند.

میوه های شگفت انگیز کنسروی:

میوه های کنسروی از میوه های ممنوعه ای است که در دوران بارداری به آن اشاره شده است.چون این کنسرو ها دارای مواد نگه دارنده هستند و این مواد برای مادر و جنین همانند سم عمل می کنند. حتی رب های گوجه فرنگی که دارای مواد نگه دارنده می باشند نباید در دوران بارداری مصرف شوند.