کاربرد انواع ردیاب را شرح دهید؟

کاربرد انواع ردیاب کاربرد انواع ردیاب کاربرد ردیاب در کوهنوردی در کوهنوردی معمولاً مسیرهای کمپین مخصوص کوهنوردی وجود دارد که افراد جهت پیشگیری از گم شدن اعضای گروه و یا مشخص نمودن مسیر از این گونه ردیاب استفاده می کنند . خوشبختانه استفاده از ردیاب در مسیر های کوهنوردی افراد کمک می‌کند تا به راحتی […]

کاربرد انواع ردیاب

کاربرد انواع ردیاب

کاربرد ردیاب در کوهنوردی

در کوهنوردی معمولاً مسیرهای کمپین مخصوص کوهنوردی وجود دارد که افراد جهت پیشگیری از گم شدن اعضای گروه و یا مشخص نمودن مسیر از این گونه ردیاب استفاده می کنند .

خوشبختانه استفاده از ردیاب در مسیر های کوهنوردی افراد کمک می‌کند تا به راحتی مسیر های مورد نظر خود را پیدا کنند و یا در صورت دور افتادن از گروه به آنان ملحق شوند .

✿ مشخص نمودن مسیر پرواز هواپیما ها و بالگرد ها :

امروزه یکی از مهمترین اختراعات بشر که هواپیما بوده است به راحتی با استفاده از ردیاب می توانند به مسیریابی بپردازند ، همچنین ایستگاه های مربوط به هواپیما ها و انواع بالگرد ها مسیر حرکت آنها را به خوبی می بینند

و آنها را دنبال می کنند ؛ اگر هواپیمایی مسیر خود را اشتباه برود و یا اینکه دچاره نقص شود ، افراد واقع در ایستگاه به سرعت به مشکل فنی ایجاد شده پی می برند .

✿ ردیاب های شخصی

در ارتباط با ردیاب های شخصی که یکی از مهم‌ترین ردیاب ها به شمار می ‌رود تا حد زیادی در فوق توضیح داده شده است. بطور کلی ردیاب های شخصی برای استفاده افراد به صورت مخفی و پوشیده در اندازه ‌ای کوچک ساخته شده است که قابلیت حمل دارد .

این ردیاب ها معمولاً برای موقعیت ‌یابی بیماران آلزایمری ، کودکان ، افراد ناتوان و یا سالمندان به کار می رود .

نکته جالب این است که این گونه ردیاب ها برای افراد بازاری که ساعت حرکت آنها جهت حقوق گرفتن مهم است ، بسیار کارآمد می باشد .

✿ ردیاب های مخصوص خودرو ها :

ردیاب های مخصوص خودروها یکی از پرفروش ترین انواع ردیاب می ‌باشد و به صورت پنهانی می‌توان آن را در هر کجای خودرو قرار داد .

این ردیاب ها جهت تعیین موقعیت های مختلف در انواع خودروها طراحی شده است که به دو شکل سیم کشی و آهنربایی موجودند به طوری که با تغییر مسیر در حرکت خودرو و یا موتور افراد می توانند

موقعیت دقیق آن را با استفاده از جی پی اس مشخص کنند . برای مدیران شرکت‌ها بهترین گزینه جهت مسیریابی کارکنان می باشد ، همچنین جهت جلوگیری از سرقت نیز کارایی زیادی دارد .

✿ ردیاب های مخصوص موتورسیکلت ها :

ردیاب هایی که برای موتور سیکلت به کار می روند شکل است که افراد با نصب دستگاه‌های مسیریابی می‌توانند انواع سیستم موقعیت یاب را بر روی آن فعال کنند.

در نتیجه با استفاده از این گونه ردیاب می‌توانند از سقط جلوگیری نموده و تا حد زیادی امنیت و حفظ آن را تامین کنند . یکی از بهترین ابزارها برای اطلاع رسانی از وضعیت تردد در سطح شهر می باشد.

✿ ردیاب مخصوص انواع موبایل و تبلت و لپ تاپ :

ردیاب های مخصوص موبایل و تبلت و لپ تاپ یکی از پرکاربردترین انواع ردیاب های جی پی اس که بر روی موبایل و یا سیستم نصب می شوند و در صورتی که گوشی همراه ، تبلت و لپ تاپ گم شوند یا به سرقت بروند

به راحتی می توان آن ها را پیدا کرد .

✿ جی پی اس در نقشه برداری

افراد برای اینکه وقت بیشتری برای خود و شرکتشان جمع آوری کنند می توانند از جی پی اس های مخصوص در نقشه برداری در انواع پروژه ها استفاده کنند ؛

اینگونه از جی پی اس ها مقرون به صرفه بوده و یکی از بهترین شیوه ها برای تعیین موقعیت نیز می باشد .

✿ اجرایی نمودن احکام و قانون با استفاده از ردیاب :

پلیس ها جزو افرادی هستند که برای برقراری امنیت تلاش می‌کنند و همواره به دنبال این هستند که از ابزاری که برای به دام انداختن مجرمان و خلافکاران مناسب است ، استفاده کنند ؛

در نتیجه جی پی اس های مخصوص این کار بهترین گزینه می باشد که افراد قانونی به یاری این گونه ابزار ها می توانند خلافکاران را دنبال کنند ، بدین صورت که یک دستگاه کوچک ردیاب را در خودروی متهم جاساز می کنند و از این طریق می‌توانند مدارک خوبی را علیه آنان جمع‌آوری کنند .

✿ استخراج معدن با کمک ردیاب(کاربرد انواع ردیاب)

یکی دیگر از کاربرد های ردیاب ، استخراج معدن است بدین شکل که کارگران معدن می‌توانند با استفاده از انواع ردیاب ها در قسمت های مختلف زمین به ردیابی بپردازند و آنچه که مد نظرشان است را به راحتی بیابند .

✿ردیاب های کاربردی در تحقیقات :

ردیاب های کاربردی در تحقیقات یکی دیگر از انواع ردیاب است که از مهم‌ترین مزایای آن این است که شارژ زیادی را در خود نگه می دارند و بطور قابل توجهی برای کار های تحقیقاتی استفاده می شوند .

ردیاب های کارآمد نظامی :

در خودروهای نظامی معمولاً از ردیاب های نظامی استفاده میشود و کاربرد زیادی نیز در این زمینه دارند و جالب است بدانید که اینگونه از ردیاب ها معمولاً تا یکسال شارژ نگه می‌دارند .

ردیاب مخصوص حیوانات :

حیوانات خانگی معمولاً طرفداران زیادی دارد در نتیجه افراد برای حفظ و نگهداری آنها از ردیاب ها استفاده می کنند ،

بدین صورت که این ردیاب های سبک و کوچک را به قلاده حیوان خود وصل کرده و از طریق موبایل آن را پیگیری می کنند .

جهت کسب اطلاعات جامع به سایت فرهنگی و خبری تربت جام مراجعه نمایید.