باربری و آشنایی با اصطلاحات آن

باربری باربری چیست؟   اصطلاح باربری اصطلاح اشنایی است و از دیرباز از مشاغل سطح پایین محسوب می شود. در مکان های مختلفی کارکرد داشته در ایستگاه های قطار هر جا مسافری با چمدان باشد باربران برای ارائه ی خدمات حاضر باشند در فصل های مختلف سال که ها محصولی در زمین به عمل می […]

باربری

باربری چیست؟

 

اصطلاح باربری اصطلاح اشنایی است و از دیرباز از مشاغل سطح پایین محسوب می شود.

در مکان های مختلفی کارکرد داشته در ایستگاه های قطار هر جا مسافری با چمدان باشد باربران برای ارائه ی خدمات حاضر باشند در فصل های مختلف سال که ها محصولی در زمین به عمل می آید.

به باربران برای جا به جایی محصولات احتیاج پیدا می کنید در زمان هایی که فصل جابجایی اسباب کشی مستاجران فرا می رسد.

شرکت های باربری هستند که به کمک مردم می آیند در مجموع می‌توان گفت باربری شاخه های مختلفی دارد و در زمینه های متنوع و گوناگونی فعالیت دارد.

باربری نیز دارای لغات تخصصی در اینجا می باشد که در اینجا با برخی از آن اصطلاحات آشنا می شویم :

ماشین حمل بار در باربری

به ماشینی اطلاق می‌شود که برای هم کردن و جابجا کردن کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

خاور,نیسان, وانت, کامیون از نمونه های ماشین های حمل بار محسوب می شود.

انتخاب نوع ماشین برای جابجایی بستگی به مقدار بر نوع کالا دارد.

یکی از اصطلاحات معمول این حرفه می باشد سند مالکیت کالا گفته می شود که فروشنده بابت حمل و جابجایی کالا ها و شرکت های باربری واگذار میکند.

کارگر حمل بار

فردی که از سمت شرکت های باربری بابت انجام بسته بندی و جابجایی بار اعزام می شود , تا امور از جمله بسته بندی و اسباب کشی را انجام دهد.

کارگر حمل بار باید توانایی کالایی هایی که بابت انجام جابجایی کالاها را داشته باشد همچنین باید تجربه کافی را داشته باشد تا بتواند بدون آسیب رساندن لوازم آنها به به مقصد برسانند.

کارگر در صورت ارسال کالا به خارج از مرزهای کشور در این روش استفاده می‌شود که معمولاً به صورت دریایی و هوایی انجام می شود.

وضعیت با استفاده از این خدمات برای افرادی است که تصمیم به مسافرت خارج از کشور را دارند برای بردن لوازم زندگی خود اقدام به بسته بندی و ارسال اسباب و لوازم خود به فرودگاه برای حمل و جابجایی آنها به خارج از کشور می نمایند.

بار متحرک

به اقلامی مانند دام و طیور گوشت و مایعات و برخی از قطعاتی که قابلیت جابجایی در هنگام باربری را دارند بار متحرک می گویند.

بار های محاط

به بار هایی گفته می شود که باید توسط طناب دور پیچ و بسته بندی شده و به بارهایی گفته می شود که باید توسط طناب با پارچه های برزنتی پوشانده شده و معمولاً در قسمت عقب ماشین حمل بار جاگذاری میشود.

باندل

به بعضی از محموله های چوبی و فلزی همانند لوله های کم عمق تر و نازک اتصالات و صفحه های آهنی و انواع چوبی مشابه آن گفته می‌شود.

بار عام

شامل انواع و اقسام بار می‌شود که شکل و حجم خاص و استانداری نداشته و ممکن است متغیر هم باشد جعبه کارتون لوله چوب میلگرد و غیره از آن دسته می باشد.

ادا طول

یکی از اصطلاحات باربری باشد که دارای حجم زیاد برای تراکم بالا بوده و مانند شکر و غیره کامیون یکی از انواع خودرو می باشد که صرفا جهت انتقال و جابجایی بارها و اثاثیه ها طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت کامیون با سایر ماشین های حمل بار بزرگ بودن قسمت باران بوده و برای جابجایی لوازم و کالاهایی با حجم و فضای زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

آمنیونیت میکسر اتاق دار لبه دار مسقف کمپرسی از انواع کامیون محسوب می شود.

وانت بار وسیله نقلیه تلقی می‌شود که کابین جلوی آن مانند خودروهای معمولی و عادی می باشد اما عقب آن برای جابجایی و حمل بار می‌باشد.

اسباب کشی منظور از اسباب کشی جابجایی لوازم می باشد لوازم بسته بندی به لوازمی که برای بسته بندی لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این لوازم کمک می‌کند که لوازم به سلامت و کمترین میزان آسیب دیدگی به مقصد برسد, مانند کارتون فومن پلاستیک حبابدار و غیره جعبه کارتن های چند لایه ای گفته می‌شود که برای بسته بندی و مراقبت

از لوازم اسباب کشی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه چسب زن در باربری

این وسیله در اکثر فروشگاه های فروش ابزار یافت می‌شود که برای چسب زدن و بسته بندی لوازم مورد استفاده قرار می گیرد. کانتینر به وسیله ای بسیار بزرگ فلزی گفته می‌شود و در قطار کشتی کامیون مورد استفاده قرار می گیرد

و ابعاد مخصوص به خود را دارد.

در صورت استفاده از این وسیله میزان امنیت کالاها را بالا برده مخصوصاً در بنادر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با اصطلاحات باربری آشنا شدید و به تمام لوازم  آن آگاه شدید.

قطعا می توانید به اهمیت موضوع باربری پی ببرید در همه کشورهای دنیا باربری در ابعاد مختلف به مردم خدمت می رساند و با گذر زمان و افزایش اهمیت راه‌ها نیاز مردم نیز به باربری افزایش یافته.

تصور کنید یک روز تمامی باربران اعتصاب کنند تقریبا از زندگی همه ما سخت می شود.

اگر برای یک روز ارائه خدمات خود را متوقف کند خیلی از نیازهای ما را برآورده نمی‌شود; چرا که تمامی لوازمی که نیازهای ضروری را برطرف می‌کند از طریق باربری به دست ما می‌رسد و در صورتی که این بار بری مختل شود

ما چگونه می‌توانیم به زندگی خود ادامه دهیم ; تمامی مشاغل هرچند ابزار ساده اما در زندگی ما نقش انسان ایفا می‌کند.

افراد زیادی در زمینه باربری فعالیت می‌کنند و از این طریق اشتغالزایی بالای ایجاد شده کسانی که خود باربر هستند کامیونداران راننده های ماشین های حمله با شرکت های باربری متعددی از این طریق تاسیس شده

و اقدام به استخدام افراد زیادی کرده اند.

جهت کسب اطلاعات جامع در این خصوص به سایت فرهنگی و خبری تربت جام مراجعه نمایید.