آموزش نصب ردیاب خودرو

ردیاب خودرو آموزش نصب ردیاب خودرو ردیاب هایی که برای خودرو ها وجود دارد انواع مختلفی است که در اینجا سعی می کنیم برخی از آن ها را بررسی کنیم و نحوه نصب آن بر روی خودرو را به شما عزیزان آموزش دهیم . پیش از اینکه بخواهیم ردیاب را بر روی خودرو نصب کنیم […]

ردیاب خودرو

آموزش نصب ردیاب خودرو

ردیاب هایی که برای خودرو ها وجود دارد انواع مختلفی است که در اینجا سعی می کنیم برخی از آن ها را بررسی کنیم و نحوه نصب آن بر روی خودرو را به شما عزیزان آموزش دهیم .
پیش از اینکه بخواهیم ردیاب را بر روی خودرو نصب کنیم باید آن را آماده سازیم که به این روند آماده سازی قبل از نصب می گویند . هنگامی که بسته را خریداری می کنید

درون بسته دستگاه شما یک سری محتویاتی وجود دارد ، پس از مشاهده محتویات داخل بسته باید یک عدد سیم را درون ردیاب خود قرار دهید و باید توجه نمود که قرار گیری سیم کارت در ردیاب های متفاوت فرق می کند

اما این کار بسیار ساده است . پیش از اینکه سیم کارت را درون ردیاب قرار دهید حتماً از فعال بودن gprs و سیستم پیامکی ردیاب اطمینان حاصل کنید .

پس از انجام این کارها ردیاب را روشن کنید و دقت داشته باشید که در ردیاب های متنوع نحوه روشن شدن نیز متفاوت است و برخی اصلاً سوکتی جهت روشن شدن ندارند و با استفاده از منبع برق خودرو روشن می شوند .

برای فعال سازی به ردیاب‌خودرو پیامک دهید و سرور مورد نظر را بر روی آن تنظیم کنید سپس apn را تنظیم کنید . پس از انجام این کار با استفاده از یک نرم‌افزار ردیابی خودرو از آنلاین بودن ردیاب اطمینان حاصل کنید .

سیم برق ردیاب خودرو

سیم برق ردیاب خودرو را به برق مثبت وصل کنید که برق مثبت معمولاً به رنگ قرمز است ، اکنون سیم مثبت دسته سیم ردیاب خودرو را به سیم مثبت باتری خودرو وصل نمایید .

معمولاً رله چهار سیم دارد که در این مدل دستگاه باید یکی از سیم های رله به مثبت وصل کنید که یکی زرد ، دو تا سبز و یکی سفید است . اگر می‌خواهید از راه دور خودرو را با استفاده از ردیاب خودرو خاموش کنید باید از رله استفاده کنید . سیم مثبت را به سیم سفید رله وصل کنید البته لازم به ذکر است که شما باید پیش از شروع این کار راهنمای نصب ردیاب خودرو خود را مطالعه کرده باشید .

برای محکم کاری حتما محلی را که سیم ها را به هم متصل نموده اید از چسب برق استفاده کنید . سیم نارنجی سوئیچ خودرو را به سیم سفید ردیاب‌ خودرو وصل کنید تا از این طریق بتوانید از روشن‌شدن خودرو مطلع شوید .

محل اتصال این دو سیم را نیز با چسب برق بپوشانید . اکنون باید سیم های سبز رله را در دو طرف سیم زرد پمپ قرار دهید.

آموزش نصب ردیاب خودرو

 

دقت داشته باشید که پس از اتصال هر سیمی با هم دیگر حتماً از چسب برق استفاده نمایید تا دچار مشکل نشود .

سیم زرد ردیاب خودرو را به پایه ۸۶ رله قطع کن ، وصل کنید . شماره sos را بر روی دستگاه تنظیم کنید . هنگامی که تنظیمات به صورت صحیح انجام شود می توانید با پیامک یا نرم ‌افزار خودرو را خاموش کنید .

حالا نوبت این است که سیم منفی باتری خودرو را به سیم منفی ردیاب خودرو متصل کنید . پس از اتصال سیم ها به یکدیگر باید سیم برق خودرو را به ردیاب متصل نموده و سیم شماره اضطراری را نیز متصل کنید .

سپس چراغ های ردیاب را بررسی کنید که آیا به درستی کار می کنند ؟

کاربران محترم لطفاً دقت داشته باشید که رفتار چراغ ها در ردیاب های متنوع متفاوت است در نتیجه حتماً باید دفترچه راهنمای آن ها را مطالعه کنید . به عنوان مثال اگر جی پی اس در این دستگاه فیکس شود چراغ آبی ثابت می شود .
اکنون می خواهیم بگوییم که بهترین قسمت ها برای قرار گیری ردیاب خودرو کدام است : بهترین محل برای نصب ردیاب جلوی فرمان ماشین ، داخل ماشین کنار ضبط و … می باشد .

یکی از انواع ردیاب ها ، ردیاب آهنربایی است که در ادامه برای آموزش نصب و راه اندازی آن با ما همراه باشید :

از قابلیت‌های این ردیاب می‌توان گفت که حدود ۳۰ تا ۳۵ روز شارژ نگه میدارد و میکروفون نیز دارد و همچنین دارای اپلیکیشن نیز می باشد . این نوع ردیاب آهن ربای قوی دارد .

برای راه‌اندازی این دستگاه شما ابتدا باید درپوش ردیاب ماشین را باز کنید که جایگاه سوکت شارژ و درگاه سیم کارت می باشد .

دقت داشته باشید که برای شارژ کردن آن حتما از سیم کابل خودش استفاده کنید و با آداپتور دو آمپر حدود ۱۲ الی ۱۳ ساعت اجازه دهید که دستگاه شارژ شود .

برای سیم کارتی که در این دستگاه استفاده می‌شود توصیه می‌کنیم که سیم کارت همراه اول ۴g در سایز متوسط باشد و سیم کارت حدود ۲۰ هزار تومان شارژ داشته باشد و دقت داشته باشید که سیم کارت مورد استفاده پین کد نداشته باشد . این نوع از ردیاب دکمه ‌ای برای خاموش و روشن کردن ندارد در نتیجه هنگامی که سیم کارت وارد دستگاه شود دستگاه به طور خودکار روشن و هنگامی که سیم کارت خارج گردد به طور خودکار دستگاه خاموش می شود .

هنگامی که سیم کارت به درستی وارد دستگاه شود دو تا از چراغ های آن به حالت چشمک زن در می آید که چراغ زرد هنگامی که چشمک میزند در حال بررسی سیم کارت بوده و چراغ آبی در حالت چشمک زن مربوط به جی پی اس آن

می شود که همان ردیاب ماهواره ای است که در حال کانکت شدن با ماهواره می باشد .

راه اندازی ردیاب آهنربایی

پس از اینکه سیم کارت در دستگاه جواب داد چراغ زرد رنگ ثابت شده و پس از آن چراغ آبی نیز به حالت ثابت در می آید دقت داشته باشید

که هنگامی که می خواهید از این دستگاه استفاده کنید به مدت نیم ساعت دستگاه را در فضای آزاد قرار دهید چرا که این ردیاب نوعی ردیاب ماهواره ای است و مخصوص خودرو می باشد که در بیرون قرار دارد .

برای رفتن داخل نرم‌افزار حتماً باید چراغ آبی ثابت شده باشد که این نیازمند قرار دادن آن در فضای آزاد به مدت تقریباً نیم ساعت می باشد .

ردیاب آهنربایی

 

برای فعال کردن آن باید شماره سیم کارت را از فروشنده ای که دستگاه را خریداری کرده‌اید بفرستید تا آن را برای شما فعال کند . نرم افزار AIKA جی پی اس را بر روی گوشی نصب کنید .

پس از اینکه وارد نرم‌افزار می شوید از شما آیدی و پسورد می خواهد که آی دی بر روی دستگاه نوشته شده و شما می توانید آن را وارد کنید و پسورد هم به صورت خودکار معمولاً از ۱ تا ۶ می باشد .

پس از این کار می‌توانید آیدی و پسورد را ذخیره کنید که پس از هر بار وارد شدن نیاز به وارد کردن دوباره آن نباشد و این دستگاه قابلیت های زیادی دارد که می توان پس از ورود به نرم افزار از آنها استفاده نمود .

مثلاً یکی از قابلیت‌ هایی که درآمده بخش هیستوری است که در آن مکان هایی را که خودرو با این ردیاب طی نموده است را به شخص نشان می دهد .

البته باید دقت نمود که در بخش هیستوریکال حتماً باید اعدادی که وارد می شود به زبان انگلیسی باشد و در کل زبان گوشی نیز انگلیسی باشد و حدود یک روز زمان می‌برد تا ردیاب راه اندازی شود و اطلاعات را ذخیره کند .
یکی از مزایای خوب دیگری که این ردیاب دارد این است که شما می توانید برایش محدوده تعیین کنید یعنی اینکه هر گاه از محدوده تعیین شده شما خارج شود این دستگاه آلارم داده و شما متوجه خروج آن از محدوده تعیین شده می شوید .

ردیاب آهنربایی

در بخش تنظیمات نرم افزار قسمتی وجود دارد که شما می توانید شماره ای را بعنوان شماره ادمین ذخیره کنید و در صورتی که هر اتفاقی بیفتد دستگاه به طور خودکار برای ادمین نیز اتفاقات را خواهد فرستاد

و می توانید تعیین کنید که در مواقع اضطراری دستگاه با این شماره هایی که وارد می کنید تماس بگیرد .
یکی از بخش‌های مهم دیگری که این دستگاه دارد بخش آلارم ها است که در این بخش شما می توانید تمامی قابلیت های آن را فعال کنید تا در صورت نیاز به شما آلارم دهد ، مثلاً هر کجا که خودرو ایستاد یا اینکه تکان خورد

و یا اینکه دستگاه حرکت کند ، به شما هشدار می دهد .

جهت کسب اطلاعات جامع در این خصوص به سایت فرهنگی و خبری تربت جام مراجعه نمایید .