کاتالیست یا کاتالیزور خودرو چیست؟کاربرد و علائم خرابی آن

کاتالیست یا کاتالیزور خودرو مقدمه امروزه موضوع تعمیر کاتالیزور اهمیت زیادی دارد به دلیل اینکه خیلی از انواع خودروها در همه جای دنیا از این قطعه مهم و حساس استفاده می کنند، یکی از عوامل کم شدن آلودگی هوا نیز به حساب می آید و کارکرد نامناسب آن بر اثر کارایی طولانی و ضربه سبب […]

کاتالیست یا کاتالیزور خودرو

مقدمه

امروزه موضوع تعمیر کاتالیزور اهمیت زیادی دارد به دلیل اینکه خیلی از انواع خودروها در همه جای دنیا از این قطعه مهم و حساس استفاده می کنند، یکی از عوامل کم شدن آلودگی هوا نیز به حساب می آید و کارکرد نامناسب آن بر اثر کارایی طولانی و ضربه سبب می‌شود تا گازهایی از آن درست شود که از بدترین و خطرناک ترین انواع گازها برای محیط زیست و انسان به حساب می آید.

علائم خرابی کاتالیست یا کاتالیزور خودرو

کاتالیز یا کاتالیزور یکی از قسمتهای سیستم اگزوز خودرو می باشد و نقش خیلی مهمی دارد و خراب شدن کاتالیزور می تواند مشکلاتی را برای موتور خودرو به وجود آورد .

به همین خاطر خیلی مهم است که علائم خرابی کاتالیزور را بررسی کنید و به موقع برای حل آن مشکل اقدام کنید در این مقاله در در مورد علائم و علت های خراب شدن کاتالیزور و راه های تشخیص آن و خواهیم کرد.

کاربرد کاتالیست یا کاتالیزور خودرو

مبدل کاتالیزور به کم کردن مواد پرخطر در دود خروجی از اگزوز از نمونه مونوکسید کربن و هیدروژن کمک می گیرد.

زمانی که موتور روشن میشود گازهای خارج شده مبدل را گرم نگه می دارند; به همین دلیل دمای کاتالیزور کاملاً افزایش می یابد در نتیجه مواد مضر از بین می‌روند و درصد آنها در دود خروجی کم می‌شود.

بعضی از کاتالیست ها با پایه فلزی یا سرامیکی وجود دارند که روی آن را با آلیاژ ایریدیوم- پلاتین پوشش داده می‌شوند به همین خاطر طرح لاله زنبوریه کاتالیزور

سطح تماس گازهای خارج شده و سطحی که در لایه کاتالیزوری روی آن قرار داده شده است بالا میرود یک عکس العمل اکسید کننده مونوکسید کربن و هیدروکربن در کاتالیز صورت می‌گیرد

و آنها را به موادی تقریباً بدون خطر مانند نیتروژن و دی‌اکسید کربن تجزیه میکند این مواد هستند که در آخر از اگزوز خارج می‌شوند و خطر آنها پایین تر از مونوکسیدکربن و هیدروکربن‌های می‌باشد.

عمر مفید کاتالیست یا کاتالیزور خودرو

تعداد زیادی از شرکت های تولید کننده مدعی هستند که کاتالیست ها می‌توانند ۱۰۰ هزار تا ۱۵۰ هزار کیلومتر طاقت بیاورند.

این در صورتی است که تقریباً در واقعیت اینگونه نیست و کاتالیزورها خیلی سریع تر از آنچه باید از کار می افتند;

به خصوص در شهرهای بزرگ که همیشه پشت ترافیک گیر می کند کاتالیست خودرو در واقع یک نوع فیلتر میباشد و فیلتر باید به طور مرتب عوض شود

یا اینکه تمیز گردد به خصوص اگر سیستم احتراق به درستی عمل نکند عمر کاتالیست کوتاه میشود.

دلایل خرابی کاتالیست یا کاتالیزور خودرو

عملکرد بد سیستم احتراق

اگر سیستم احتراق عملکرد خوبی نداشته باشد کاتالیست مخلوط میشود دلیل این است اعتراف به خوبی صورت نمی گیرد و به نوعی بسوزی رخ می دهد,

در نتیجه مخلوط سوخت به روش ناقصی میسوزد. سوختن ناقص باعث تشکیل شدن مقدار زیادی دو دیده می شود که در مبدل جمع می شوند

در این مرحله می توان آنرا تمیز کرد تا مشکل برطرف شود ولی اگر کار به جایی برسد که سیم پیچ ذوب گردد اگر تمیز کردن آن کفایت نمی‌کند.

کاتالیست بی کیفیت یا تقلبی

اگر کاتالیزور را عوض کرده باشید و مدل بی کیفیت یا تقلبی آن را خریداری کرده باشید به زودی خراب می‌شود یا اینکه خیلی بد عمل می‌کند.

برای نمونه در کاتالیست تقلبی این امکان وجود دارد که قطر سلولهای آن ریز تر از سایز معمول آن باشد به این ترتیب حفره ها خیلی زود مسدود و خراب میشوند.

نکته:

سلولهای کاتالیزور ماشین های آمریکایی تقریباً ریز تر می باشند به این دلیل که سوختی که در آمریکا از آن استفاده می شوند که کیفیت بالاتری دارد و مشکل احتراق پایین تری را به وجود می آورد.

مسدود شدن مبدل با پسماندهای احتراق

اگر موتور بنا بر هر دلیلی خیلی زیاد روغن مصرف کند در طی احتراق دود سیاه خورنده ای تولید خواهد شد که به همراه پس مانده های احتراق وارد مبدل می‌شود و روی آن اثرات منفی به جا می گذارد.

علائم خرابی کاتالیزور

زمانی کاتالیزور دچار مشکل میشود که علائم و نشانه هایی داشته باشد که با تشخیص به موقع و سریع آن می توان از مشکلات دیگر جلوگیری کرد بعضی از علائم خرابی کاتالیسم در زیر بیان شده است :

۱٫ روشن شدن چراغ چک موتور

اگر سیستم رایانه ماشین هر نوع خطایی را در موتور شناسایی کند چراغ چک روشن میشود و آن مشکل را به شما اطلاع میدهد.

همانطور که مشکلات خیلی زیادی موجب روشن شدن چراغ چک می شوند به خاطر اینکه آگاه شوید مشکل از کاتالیز است باید از اسکنر استفاده کنید و کد مربوط به آن را شناسایی کنید.

۲. افت کردن قدرت ماشین

اگر کاتالیزور ماشین به درستی عمل نکند ماشین ممکن است دچار تکان ها و لرزش های نابهنگام می‌شود و به آن مقدار که باید کشش نداشته باشد.

این به این خاطر است که توان مبدل کم شده است و به خاطر مخلوط شدن و داغ شدن سلولها و نیز بسته شدن راه عبور گازهای اگزوز موتور نمی تواند به درستی نفس بکشد

در نتیجه ماشین قدرت خیلی زیادی ندارد و این را به آسانی می‌توان حس کرد.

۳‌. شنیدن صداهای غیر طبیعی از زیر ماشین

اگر در دور موتور بالا یا زمانی که استارت زدن صدای ضربه را می شنوید باید به کاتالیزور ماشین خود شک کنید.

این وقتی اتفاق می افتد که سلول های سرامیکی تجزیه شده باشند و ذره های آنها تحت تاثیر جریان گاز و دیگر نیروهای گریز از مرکز به دیواره کاتالیزور برخورد کرده باشند و این صدا آنقدر ای بلند است که قادر به شنیدن آن هستید.

۴. اشکال در خروج گاز هایی که از صدا خفه کن اگزوز می‌آیند

اگر کف دست خودرو در مقابل لوله اگزوز خودرو که کاتالیزور آن سالم است بگذارید حس خواهید کرد که در جریان گاز خروجی حالت لرزشی یا نوسانی دارد.

به این خاطر است که دریچه های خروجی به ترتیب کار می کنند.

اگر حس کردید که جریان خروجی این گازها ضعیف عمل می‌کند یا حالت موجواری ندارند سلولهای کاتالیز از بین رفته‌اند.

اینگونه نیست که کاتالیست ماشین بلافاصله و یک روزه خراب شوند تقریباً بعد از خراب شدن کامل کاتالیزور کار کردن آن دچار مشکل می شود

که با تشخیص به موقع این نشانه ها می توان از خسارت‌های بیشتر جلوگیری کرد.

از کجا بدانیم کاتالیزور خودرویمان سالم است؟

چند نمونه آزمایش وجود دارد که از طریق آن می توان به سالم بودن کاتالیزور یا خرابی جزئی و یا کامل آن پی برد.

شناسایی بخش بیرونی مبدل کاتالیست
بیرون کردن مبدل و شناسایی همه بخش های آن
شدت گازهای خروجی را شناسایی کنید

قیمت ضایعات کاتالیزور خودرو

طول عمر مبدل های کاتالیزوری تقریباً ۴ سال برآورد شده است که بعد از آن باید عوض شود چون که می تواند اثرات خیلی بدی را به دنبال داشته باشد، از سوی دیگر این قطعات می‌تواند به دلایل گوناگونی قبل از رسیدن عمر مفید خود آسیب ببینند و دیگر کارآیی قبلی را نداشته باشد در این صورت هم باید نسبت به عوض کردن آن اقدام نمود.

 با دیدن علایمی مثل به سختی استارت خوردن ماشین، لرزش ماشین، کم شدن شتاب آن، بالا رفتن مصرف سوخت و علایم دیگر می‌توان به خراب شدن کاتالیزور و نیاز به تعمیر کاتالیزور پی برد، در نتیجه می‌توان گفت که حجم کاتالیزورهای استفاده شده و از کار افتاده هر روز در حال زیاد شدن است.

 با توجه به این واقعیت هر ماشین جدید باید به کاتالیزور مجهز باشد و تعداد ثبت‌نام ماشین به طور پیوسته در حال رشد است، تقاضا برای فلزات سازنده کاتالیزور به شکل مداوم رشد می‌کند، از سوی دیگر یک مبدل کاتالیزور تقریباً از ۱ تا ۱۵ گرم فلزات پلاتین است، به همین خاطر است که ما نیاز به جمع آوری و استفاده دوباره از فلزات گران قیمت درون کاتالیزور داریم.

حذف کاتالیزور

حذف کاتالیزور ماشین مضر است یا مفید؟ سوالی که ذهن خیلی از رانندگان ماشین را به خود مشغول کرده است به ویژه زمانی که تعمیرکار ماشین آنها پیشنهاد می‌دهد تا کاتالیزور را حذف کند، در این نوشته با ما همراه باشید تا به شکل کامل پاسخ این سوال را به شما عزیزان بدهیم.

 قبل از پاسخ به این سوال که آیا حذف کاتالیزور مضر است یا مفید؟ باید در رابطه با روش عملکرد این قطعه بیشتر اطلاع پیدا کنید تا قضاوت این که این قطعه برای ماشین مفید است یا نه؟ را به عهده خود بگذارید، این مبدل وظیفه بی اثر نمودن گازهای سمی که از اگزوز خارج میشود را دارد که اجزای سازنده آن شامل چند چیز است:

برداشتن کاتالیزور خودرو

هسته کاتالیست که پوشش سرامیکی است و دارای ساختار لانه زنبوری برای نگهداری از لایه اکسیدی است و قسمت دیگر آن لایه اکسیدی است که جنس آن از آلومینیوم هست، دی اکسید تیتانیوم هم می باشد که علاوه بر اینکه سطح کاتالیست را رشد می‌دهد وظیفه حفاظت از ماده کاتالیست را هم برعهده دارد و همچنین ماده کاتالیست گرانبها ترین و مهمترین ماده در کاتالیزور به حساب می‌آید که به خاطر ساخته شدن این قطعه از فلزات گرانبها پالادیوم و رودیوم سبب بالا رفتن قیمت کاتالیزور شده است.

 نحوه عملکرد کاتالیزور به این شکل است که ۹۰ درصد گازهای خروجی اگزوز را به دی اکسید کربن و آب و همینطور اکسید از تبدیل می نماید که این پروسه سبب کمتر شدن آلودگی ساخته شده توسط ماشین می‌شود و به محیط زیست هم کمک فراوانی خواهد کرد.

 چون که همه گازهایی که از اگزوز ماشین خارج می‌شوند نابود کننده محیط زیست هستند باید بدانید که خودروهایی که کاتالیزور در آنها وجود ندارد یا به درستی کار نمیکند، کاتالیزور آنها بیش از ۵ برابر ماشین های استاندارد به هوا و محیط زیست آسیب می رساند و هوا را آلوده می‌کند.

حذف کاتالیزور خودرو

 بنابراین متوجه باشید که کاتالیزور علاوه بر اینکه به سلامت ماشین کمک می‌کند به حفظ محیط زیست هم اهمیت زیادی دارد پس چرا برخی از رانندگان اقدام به برداشتن این قطعه با ارزش می کنند، اولین و اصلی ترین دلیل آن این که است که قیمت آن بالا است البته برای اینکه کاتالیزور را با قیمت خوب خریداری کنید می توانید به سایت های معتبر و فروشنده این دستگاه مراجعه کنید و آن را خریداری کنید.

اگر کاتالیزور شما می‌تواند کار کند اما نیاز به تعمیر دارد می‌توانید تعمیر کاتالیزور ماشین را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید تا آن را برای شما تعمیر کند.

کاتالیزور سمند

مهمترین عاملی که سبب خراب شدن کاتالیست ماشین می شود مسدود شدن شبکه آن به خاطر کارکرد طولانی مدت است، همینطور استفاده کردن از سوخت های آلوده و غیر استاندارد اثر بدی بر عملکرد آن دارد، پس گرفتگی بیش از اندازه شبکه هم سبب خراب شدن و از کار افتادگی و کاهش کارکرد درست موتور می شود.

 دومین عاملی که سبب به وجود آمدن خرابی در این بخش می شود تغییرات دمایی و ترکیب گازهای خروجی از موتور خواهد بود، این قطعه نسبت به ترکیب گازها خیلی حساس است. پس به خاطر اختلالاتی مثل خراب شدن و فاسد شدن واشر سرسیلندر که سبب وارد شدن روغن و آب به محفظه موتور خواهد شد که به سرعت آسیب میرساند.

کاتالیزور ماشین سمند

 سومین عامل خراب شدن و کارکرد نامرتب این قسمت احتراق ناقص و گرم شدن خیلی زیاد موتور است که سبب بیشتر شدن حرارت و دمای گازهای خروجی خواهد شد.

چهارمین عاملی که سبب آسیب دیدن این مبدل می‌شود اضافه شدن مکمل های انژکتور یا اکتان پوسترها به باک خودرو است.

پنجمین دلیل خراب شدن و از کار افتادگی این قطعه خراب شدن سیستم جرقه زنی ماشین است.

برداشتن کاتالیزور اگزوز

برداشتن کاتالیزور اگزوز مزایا و معایبی دارد که در اینجا بیان می شود:

 در ابتدا با برداشتن این قطعه شتاب خودرو مقدار بیشتر می‌شود، اما با گذر زمان موتور ماشین دچار استهلاک خواهد شد و این بالا رفتن شتاب دوباره به چشم نمی‌آید، معایبی هم بعد از برداشتن کاتالیزور وجود دارد که این معایب بیشتر از مزایای آن است.

 برخی از معایب آن مانند بیشتر شدن آلودگی و آلایندگی ماشین، تا ۲۰ برابر بالا رفتن مصرف سوخت ماشین، و زیاد شدن صدای موتور البته زیاد شدن صدای موتور یکی از دلایلی است که اصطلاحاً می‌گویند ماشین راحت تر نفس می کشد.

حذف کاتالیزور اگزوز

 نکته خیلی مهمی که باید به آن دقت کرد این است که برای گرفتن معاینه فنی ماشین اگر اقدام به برداشتن کاتالیزور نموده باشید یا حتی کاتالیزور ماشین شما به درستی کار نکند دچار مشکل خواهید شد چون که برای کم شدن آلودگی هوا تست صحت کار مبدل کاتالیست از سال ۷۳ در آمریکا و از ۷۷ در اروپا و از ۹۱ در کشور ما اجباری شده است.

 طول عمر مفید این دو قطعه ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار کیلومتر است و بعد از آن کاتالیزور کارایی خود را از دست می دهد که بهتر است برای تعمیر کاتالیزور و تعویض آن اقدام نمایید، اگر به اهمیت این بخش با ارزش پی برده اید مناسب است علایم‌خرابی آن را هم بدانید تا در صورت مواجه شدن با هر یک از این علایم خیلی سریع برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

قیمت کاتالیزور خودرو

کاتالیزور تیبا

۲,۱۴۹,۰۰۰ تومان

کاتالیزور سمند ملی EF7

۲,۱۰۴,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پژو ۲۰۶ تیپ

۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان

کاتالیزور نیسان وانت

۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پژو ۴۰۵ (دو سنسوره)

۲,۵۰۵,۰۰۰ تومان

کاتالیزور رنو ال ۹۰

۲,۰۶۲,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پراید (یورو ۲) ایران دلکو

۱,۳۲۰,۰۰۰ تومان

کاتالیزور بالا ام وی ام X33

۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پایین لیفان X60

۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان

تمیز کننده کاتالیزور خودرو لیکو مولی

۳۵۰,۰۰۰ تومان

کاتالیزور ریو مونتاژ کیا موتورز

۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۲,۴۴۲,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پراید (یورو ۴) ایران دلکو

۳,۴۹۸,۰۰۰ تومان

کاتالیزور رنو مگان ۲۰۰۰ ایران دلکو

۴,۶۵۰,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پژو روآ ایران دلکو

۲,۴۴۲,۰۰۰ تومان

کاتالیزور ام وی ام ۳۱۵

۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کاتالیزور پژو ۴۰۵ (۱۶ سوپاپ)

۲,۴۹۶,۰۰۰ تومان

کاتالیزور سمند R2) TU5)

۲,۸۵۴,۰۰۰ تومان

کاتالیزور رنو ال ۹۰

۲,۱۷۰,۰۰۰ تومان

واشر گلویی اگزوز برلیانس H330

۱۳۰,۸۶۱ تومان

اگر کاتالیزور نباشد چه می شود

مبدل کاتالیستی می‌تواند تا ۹۰ درصد از گازهای آلاینده و سمی خروجی از موتور را بی اثر و تصفیه نماید، این قطعه هیدروکربن هایی که از احتراق ناقص در موتور به وجود می‌آید و به حالت نیمه سوخته هستند را به دی اکسید کربن و آب تبدیل خواهد کرد، این قطعه همینطور می تواند ماده اکسید را به گاز تبدیل نماید و به طور کلی مبدل کاتالیستی در کم کردن گازهای آلاینده ماشین تاثیر خیلی زیادی دارد.

 بنابراین برداشتن این قطعه از روی اگزوز آلودگی هوا را تشدید می‌کند و باعث آلایندگی خواهد شد، کم شدن شتاب ماشین از تاثیرات منفی حذف کاتالیزور از روی اگزوز می باشد، چون کاتالیزور یک سنسور اکسیژن دارد که اکسیژن مورد نیاز برای احتراق را با مغز هوشمند ماشین تنظیم و کنترل می نماید و با تنظیم کردن بچه هوا احتراق سوخت با مقدار دور موتور هماهنگ می‌شود.

اگر کاتالیزور برداشته شود چه می شود

 با برداشته شدن مبدل کاتالیستی و نبود ارتباط با سنسور مقدار هوای ورودی به داخل محفظه احتراق از شکل تنظیم خارج خواهد شد و متناسب با دور موتور انجام نمی‌شود و احتراق ناقص پیامدهای دارد که علاوه بر آلایندگی سبب فرسوده شدن قسمت‌های موتور خواهد شد که همین قضیه کاهش توان موتور و افت شتاب آن را به دنبال دارد.

 مبدل کاتالیستی همینطور می تواند سبب مسدود نمودن سر و صداهای خروجی از موتور باشد و به نوعی مسدود کننده صدای موتور هم به حساب می‌آید که برداشتن آن سبب خارج شدن صداهای اضافی و ناهنجار از داخل موتور خواهد شد.

کاتالیزور پراید کجاست

مبدل کاتالیستی یکی از قسمت های مهم و حیاتی ماشین برای کم کردن آلودگی هوا می باشد این قسمت که به نوعی تصفیه کننده گازهای خروجی از ماشین به حساب می‌آیند در صورت برداشته شدن آن پیامدهایی به دنبال خواهد داشت، مانند بالا رفتن خروج گازهای آلاینده و سمی، کم شدن شتاب ماشین و همچنین خروج صدا های بد و نا بهنجار از موتور.

 این در حالی است که بنا به پیشنهاد بعضی از افراد غیر کارشناس، بعضی از رانندگان این قسمت را از روی اگزوز جدا می‌کنند که در اینجا به رانندگان عزیز پیشنهاد می شود اصلا اقدام به برداشتن کاتالیزور از روی اگزوز نکنند و اگر نیاز به تعمیر کاتالیزور بود آن را تعمیر نمایند.

مهم ترین علائم خرابی کاتالیزور

خرابی کاتالیزور یک سری علایم دارد که مهم‌ترین علایم خراب شدن کاتالیزور را در اینجا بیان می کنیم تا در صورت مشاهده هر یک از این علایم برای تعمیر کاتالیزور اقدام نمایید:

 افزایش ناگهانی و غیرمنتظره مصرف سوخت ماشین

 پایین آمدن شتاب آن.

سرعت گیری ماشین در زمان انجام تست آلایندگی

 اندازه زیادی گاز هیدروکربن و کربن مونو اکسید توسط ماشین ساخته می شود

 روشن شدن چراغ چک یا اخطاری که در قسمت پشت آمپر قرار دارد

 لرزش ماشین در هنگام حالت دور آرام

 بوی نامطبوع بلند شدن از ماشین

 کاهش محسوس دمای کاتالیست

به گوش رسیدن صدایی شبیه به هم خوردن سنگریزه ها در داخل آن هنگام تکان دادن کاتالیزور .

قیمت ضایعات کاتالیزور خودرو

 ضایعات کاتالیست

۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

خراسان رضوی

خرید خاک و کاتالیزور

 ضایعات کاتالیست

۱,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

یزد

ضایعات کاتالیست

۷۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

فارس

ضایعات کاتالیست

۵۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

تهران

خرید انواع کاتالیزور و خاکه

 ضایعات کاتالیست

۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

آذربایجان غربی

ضایعات کاتالیست

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

آذربایجان غربی

فروش کاتالیست پلاتین و آلومینایی

 ضایعات کاتالیست

۴,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

خوزستان

ضایعات کاتالیست

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

البرز

خرید انواع کاتالیست ایرانی و خارجی

 ضایعات کاتالیست

۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر عدد

ضایعات کاتالیست

۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

تهران

ضایعات کاتالیست

۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو

خاک کاتالیزور چیست

خاک کاتالیزور بخشی از ضایعات انواع ماشین هایی است که از تعمیر کاتالیزور فرسوده و یا تعویض کردن کاتالیزور به وجود آمده است اما قبل از آنکه در رابطه با خاک کاتالیزور و کاتالیزورهای ضایعاتی انواع ماشین ها بحث کنیم نیاز است با کاتالیزور و کار آن در ماشین آشنا شوید .

کاتالیزور که به آن کاتالیست هم می گوید یک قسمت خیلی مهم از سیستم اگزوز ماشین است که مسئول خروج گازهای خودرو از مبدل کاتالیستی مورد استفاده در اگزوز ماشین کارایی جدیدی از کاتالیزور سطحی می باشد و هیدروکربن هایی که از سوخت نسوخته موجود در دود ماشین می باشد از آلاینده‌های خطرناک برای محیط زیست و هوا می باشد.

 گازهای خارج شده از اگزوز ماشین همراه با مقداری هوا از کاتالیزور که شامل فلز اکسید است عبور داده می‌شود و گازها به هیدروکربن تبدیل می‌شود که نسبتاً خطر کمتری دارد و در هوا رها می شود.

خاک کاتالیزور

 کاتالیست قسمت خیلی مهمی از سیستم کنترل آلایندگی ماشینی است اما گاهی اوقات عملکرد آن دچار اختلال می شود کاتالیزور ماشین ها بسته به نوع ماشین عمر مفید خواهد داشت یعنی به طور کلی این کاتالیست ها بعد از یک مدت کهنه و فرسوده می‌شوند پس نیاز است که تعویض شوند و یا تعمیر کاتالیزور را داشته باشید.

 میانگین عمر کاتالیزور ماشین ها بین ۳ سال تا ۴ سال و یا با کارکرد ۸۰۰۰۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر است تعویض کاتالیست های کهنه به عمر موتور ماشین کمک زیادی خواهد کرد، با این توضیحات کاتالیزورها و اوقات نیاز به تعمیر کاتالیزور و یا تعویض پیدا خواهد کرد.

 در نتیجه تعویض کاتالیزور ضایعاتی به وجود خواهد آمد که یکی از آنها خاک کاتالیزور می باشد، در ادامه این موضوع به تشریح بیشتر کاتالیست خواهیم پرداخت.

قیمت خاک کاتالیزور پژو

بسیاری از افرادی که در حوزه خرید و فروش خاک کاتالیزور کار می‌کنند به شکل روزانه پیگیر این هستند که قیمت خاک کاتالیزور چه اندازه است و به خاطر بالا و پایین رفتن قیمت فلزات نمی‌توان به شکل دقیق گفت که قیمت خاک کاتالیزور چه اندازه است و امکان دارد در هر روز قیمت متفاوتی برای آن گفته شود، البته خرید و فروش خاک کاتالیزور با قیمت توافقی انجام می‌شود و قیمت روز فلزات و آهن هم در محاسبه آن بی تاثیر نخواهد بود.

 کاتالیزور ماشین یکی از قسمتهای خیلی مهم به حساب می‌آید که عمر آن به طور متوسط بین ۳ تا ۴ سال است و بعد از این مدت باید کاتالیزور ماشین را تعویض نمود و بی‌توجهی به این قضیه سبب می شود تا مشکلات بیشتری در ماشین به وجود آید.

قیمت خاک کاتالیزور

 کاتالیزور کارکرده ماشین  که با کاتالیزور جدید تعویض می شود غیر قابل استفاده است و از ضایعات به حساب می‌آید، اما کاتالیزورهای ضایعاتی را می‌توان با چرخه بازیافت دوباره مواد اولیه آن را به دست آورد، مهمترین مواد اولیه که در کاتالیزور ماشین استفاده شده است فلز پلاتین است که به خاطر خاصیت ضد آلایندگی در کاتالیزور از آن استفاده می گردد.

 فلز پلاتین یک فلز با ارزش در دنیا است و می‌توان گفت ارزش آن با طلا برابر است اما قیمت کمتری نسبت به طلا دارد، کاتالیزور ضایعاتی اول به خاک کاتالیزور تبدیل می گردد و بعد از آن با استفاده کردن از یک فرایند شیمیایی می توان فلزات پلاتین آن مثل پالادیوم و رودیوم را تولید کرد.

انواع کاتالیزور خودرو

کاتالیزور مرغوب این کاتالیزور از انواع کاتالیزور ماشین است که تنها اجازه تشکیل یک محصول را خواهد داد کاتالیزور نامرغوب اگر با وجود کاتالیزور محصولات گوناگونی بتواند درست شود کاتالیزور نامرغوب به آن می‌گویند.

 تقسیم دیگری که برای انواع کاتالیزور وجود دارد کاتالیزور همگن و ناهمگن است کاتالیزور همگن: این کاتالیزور از انواع کاتالیزور ماشین است، در اینجا ماده کاتالیزور و مواد واکنش دهنده در یک فاز قرار خواهد داشت، نمونه این کاتالیزور در فاز کلر در تجزیه دیترون قرار دارد گاز دی نیتروژن در دمای اتاق گاز بی اثری است اما در دماهای نزدیک به ۱۰۰ درجه تجزیه خواهد شد.

انواع کاتالیزور ماشین

 کاتالیزور همگن امکان دارد در محلول اتفاق افتد بیشترین واکنش ها به خاطر اسیدها و بازها کاتالیزور می‌شود.

 کاتالیزور ناهمگن که آن هم یکی از انواع کاتالیزور ماشین است کاتالیزور سطحی هم به آن می گویند مواد واکنش دهنده در دو فاز جدا و در کنار هم می باشد و واکنش در سطح کاتالیزور انجام می‌شود، این نوع کاتالیزور از راه جذب سطحی شیمیایی مواد واکنش دهنده بر سطح کاتالیزور اتفاق خواهد افتاد.

 جذب سطحی به فرآیندی می‌گویند که در جریان آن مولکولها به سطح جسمی جامد خواهد چسبید به طور مثال در ماسک های گازی زغال یک ماده جذب شونده برای گازهای آسیب‌رسان می‌باشد.

انواع کاتالیزورهای دوگانه

کاتالیزورهای دوگانه برای موتورهای دیزلی بیشتر مورد استفاده است چون این نوع از کاتالیزور ها برای کم کردن آلایندگی ها یی دارد کاتالیزور دوگانه در کم کردن آلاینده های اکسید نیتروژن قدرت ندارد و به همین خاطر الان در موتورهای بنزینی از این مدل کاتالیزور ها استفاده نمی شود و به جای آن از کاتالیزورهای سه‌گانه استفاده می‌شود.

دستگاه تشخیص خاک کاتالیزور

کاتالیست تا ۹۰ درصد گازهای سمی را بدون اثر می‌کند به شکلی که هیدروکربن‌های نسوخته که از موتور بیرون می‌شود را به آب و دی اکسید کربن تبدیل خواهد کرد علاوه‌براین اکسید را به گاز تبدیل می نماید پس کاتالیست در کم کردن آلودگی هوا خیلی موثر است، طول عمر مفید آن هم تا ۶۰ هزار کیلومتر خواهد بود.

 مبدل‌های کاتالیستی که الان بر روی ماشین های تولیدی کشور ایران نصب می‌شود که مقدار آلایندگی آنها را کم کند بعد از ۸۰ هزار کیلومتر پر می‌شود و عملاً کارایی خود را از دست خواهد داد و مقدار آلایندگی ماشین تا ۵ برابر بالا می‌رود متوسط عمر کاتالیست چیزی تقریباً ۴ ساعت می باشد و بعد از مدت زمان یاد شده باید قسمت مورد نظر عوض شود.

فلزات با ارزش کاتالیزور

در این قسمت می خواهیم به فلزات با ارزش خاک کاتالیست بیشتر بپردازیم و اینکه تا چه اندازه می توان از خاک کاتالیزور فلزات آن را درست کرد چنانچه که می دانید کاتالیزور یکی از قسمتهای مهم و پرکاربرد ماشین به حساب می آید که  بالای ۹۰ درصد از آلایندگی کاتالیزور را کاهش می دهد و سبب می‌شود تا گازهای سمی که از احتراق موتور حاصل می‌شود در هوای آزاد پخش نگردد و این قسمت اهمیت به شدت زیادی برای محیط زیست و سلامت انسان دارد.

 کاتالیزور با فلزات با ارزش درست می‌شود که نقش خیلی مهمی در کم نمودن آلایندگی‌های ماشین دارد و هنگامی که عمر کاتالیزور به پایان برسد، باید آن را با یک کاتالیزور جدید جایگزین نمود؛ خیلی از تعمیرکاران کاتالیزور را بر این باور هستند که کاتالیزورها بعد از کامل شدن عمر آنها دوباره ارزشی ندارد اما این یک اشتباه است و کاتالیزور یک قسمت قابل بازیافت است و می توان فلزات با ارزش خاک کاتالیزور را به دست آورد و دوباره در صنایع مختلف از آن بهره برد.

 استخراج فلزات کاتالیزور یک کار حساس و تخصصی است و برای همین بیشتر تعمیرکاران کاتالیزور کاتالیزورهای ضایعاتی خود را با قیمت توافقی به افراد خاصی که خریداران کاتالیزور هستند می‌فروشند و این افراد به وسیله بازیافت کاتالیزور و تبدیل کردن آن به خاک کاتالیزور فلزات با ارزش را به دست می آورند و با به فروش رساندن آن درآمدهای خیلی خوبی کسب می‌کنند.

عمر کاتالیزور

مهمترین ویژگی تعمیر کاتالیزور این است که از به وجود آمدن مشکلات خیلی جدی در موتور ماشین جلوگیری می شود چون در صورتیکه این مبدل با یک مشکل روبه‌رو شود گازهای به وجود آمده از احتراق موتور از اگزوز بیرون می شود، همین قضیه سبب می‌شود تا هوا به داخل موتور وارد نشود و گازهای درست شده دو مرتبه داخل موتور برگردد و این سبب کارکرد نامناسب و خرابی موتور ماشین می‌شود.

 همینطور برطرف کردن عیب های این مبدل سبب می‌شود که گازهای خروجی از ماشین تا ۹۰ درصد بدون خطر باشند و هیچ گونه مشکلی برای محیط زیست نداشته باشند، کاتالیست مرغوب می تواند تا ۹۰ درصد گازهای آلاینده های که از اجرا خارج می شود را به گازهای بی خطر تبدیل نماید اما کم‌کم که به عمر کاتالیزور اضافه می گردد این درصد هم کم می‌شود.

عمر مفید کاتالیزور

 پس باید بدانید هر کاتالیست یک عمر مفید خواهد داشت و بعد از اتمام آن باید تعمیر و یا تعویض شود، تعویض کاتالیست در اگزوز سازی ها انجام خواهد شد و کاتالیزور قدیمی با یک کاتالیست جدید عوض می‌شود.

 به طور متوسط عمر مفید کارکرد هر کاتالیست ماشین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر می باشد و از این رقم تجاوز نخواهد کرد به طور متوسط هر کاتالیست عمر مفید بین ۳ سال تا ۴ سال خواهد داشت و بعد از آن کارایی خود را به طور کامل از دست دست خواهد داد و به این ترتیب ماشین به یک موجود آلاینده برای محیط زیست تبدیل می گردد.

استخراج طلا از کاتالیزور

متاسفانه یک با من اشتباه در این موضوع وجود دارد و آن این است که خیلی ها بر این باورند که داخل کاتالیزور طلا به کار رفته و برای همین برای استخراج کردن طلا از کاتالیزور تلاش می‌کنند، در کاتالیزور ماشین فلزات خیلی زیادی به کار رفته است اما از هیچ کاتالیزوری نمی‌توان طلا استخراج نمود چون که اصلاً در کاتالیست طلا نیست .

در کاتالیزور ماشین فلزاتی استفاده شده است که می‌توان گفت در حد و اندازه طلا ارزش دارد و با استخراج کردن درست می توان آنها را به دست آورد، پلاتین یک فلز دارای ارزش در دنیا است و خیلی ها ارزش آن را با طلا مساوی می دانند و پلاتین با توجه به ویژگی هایی که دارد در صنایع مختلف مانند ساخت کاتالیزور از آن استفاده می گردد.

استخراج طلا از کاتالیست

 عناصر پلاتین شامل فلزات پالادیوم رودیوم و روتنیوم است و فلزات گران بها در حوزه های دندانپزشکی، اتومبیل سازی، الکترونیکی و الکتریکی، جواهر سازی، صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی کارایی دارد.

 فلزات پلاتین دارای ویژگی‌های خاصی هستند که گازهای سمی به آنها جذب گردد و به همین جهت در کاتالیزور ماشین از پلاتین استفاده می شود، قیمت و ارزش فلز پلاتین در دنیا خیلی بالا است و خیلی ها ارزش آن را برابر با طلا می دانند و در صنایع گوناگون از آن استفاده می گردد.

فلزات گرانبها در کاتالیست

اندازه فلزات استفاده شده در کاتالیزورها بسته به نوع کاتالیزور شرکت تولید کننده آن و نوع کاتالیزور ماشین دارد و به طور معمول می توان گفت که از یک کاتالیزور ماشینی با کیفیت می توان یک تا ۲ گرم فلز پلاتین با ارزش استخراج کرد یک گرم فلز پلاتین شاید ارزش خیلی زیادی ندارد اما اگر کاتالیزورهای فراوانی داشته باشید این کار برای شما سود زیادی به دنبال خواهد داشت و می‌توانید فلزات با ارزش خاک کاتالیزور را به مقدار بیشتری استخراج نمایید.

 برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با خرید خاک کاتالیزور و فلزات گرانبها در کاتالیست حاصل کنید می توانید با کارشناسان کاتالیست ما ارتباط برقرار کنید.

استخراج رودیوم از کاتالیزور

رودیم فلزی نقره ای رنگ و سخت است که خیلی پایدار است و از نقطه ذوب زیاد و بالایی برخوردار است فلز رودیم در برابر ضربه و خوردگی مقاومت دارد و دارای خصوصیات کاتالیزوری استثنایی این گروه می باشد، رودیم در سال ۱۸۰۳ توسط ویلیام یک شیمیدان انگلیسی بعد از کشف عنصر پالادیوم کشف شد و از تکه سنگ معدن پلاتین که در آمریکای جنوبی دیده شده بود رودیم استخراج شد.

 رودیم عموماً در سنگ های حاوی پلاتین نیکل با بقیه فلزات گروه پلاتین پیدا می شود کاربرد اصلی رودیم در مبدل های کاتالیستی است که برای پاک نمودن انتشارات ماشین طراحی شده است با پالادیوم و پلاتین در تولید کاتالیزورهای ماشین استفاده می گردد.

استخراج فلزات گران بها از کاتالیزور

 از آنجا که رودیم کاملا مقاوم و درخشان در برابر لکه است از آن به عنوان روکش برای جواهرات هم استفاده می‌کنند تولید سالانه این فلز ها تقریبا ۳۰ تن است در مقایسه با ۴ هزار تن تولید سالانه طلا و ۲۰۰ تن پلاتین معادن رودیم خیلی محدود است و فرآیند استحصال آن هم دشوار و پیچیده است.

 سازنده اصلی این فلز آفریقای جنوبی می باشد در سال ۲۰۱۰ تقریبا ۸۰ درصد صادرات بین المللی این فلز از این کشور انجام شده است، روسیه دومین سازنده مهم رودیم می‌باشد اما صادرات روسیه به خاطر دلایل سیاسی هیچ وقت استمرار نداشته و یکی از عوامل نوسانات خیلی زیاد قیمت این فلز به همین موضوع برمی گردد.

شستشو کاتالیزور

شستشوی یکی از راه‌های مناسب و مفید برای تعمیر کاتالیزور است چون هزینه خرید آن نسبتاً زیاد است آنجا که این قطعه مصرفی است و بعد از مدتی اشخاص به دنبال راهی برای برطرف نمودن مشکلات و معایب آن با صرف کردن کمترین هزینه هستند.

 یکی از کم هزینه‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها شستشوی این قطعه است شستشوی کاتالیزور نقش خیلی مهمی در بالا رفتن طول عمر آن دارد در انجام این کار باید یکسری نکات را رعایت کرد تا به یک نتیجه نهایی خوب رسید، شستن این قطعه نیاز به مراجعه کردند به تعمیرگاه و همینطور داشتن دانش و مهارت خاصی ندارد برای اینکار فقط کافی است که محلول شستشوی خوب و مخصوص کاتالیزور را تهیه نمایید و آن را داخل باک بریزید بعد از آن خودرو را به حرکت درآورید.

شستشوی کاتالیزور خودرو

 با این شیوه سنسور اکسیژن و موردنظر از همه آلودگی ها و ناپاکی ها  می‌شود مهم‌ترین ویژگی شستشوی کاتالیزور این است که محلول مورد استفاده در کنار تمیز کردن ۱۰۰ درصدی این قطعه هیچ صدمه ای به آن نمی زند برای تهیه کردن بهترین نوع محلول شستشو به مراکز معتبر مراجعه نمایید چون همه برندها و مارک ها این ویژگی منحصر به فرد را ندارند.

 برای شستشوی کاتالیست هرگز و تحت هیچ گونه شرایطی از جوهر نمک استفاده ننمایید، چون موجب خراب شدن ساختار این قطعه می گردد.

مبدل کاتالیزوری چگونه کار می کند؟

نمودار پایه نشان می‌دهد که چطور یک مبدل کاتالیزوری کار می‌کند منطقه قرمز نمودار گازهای خام است که به مبدل کاتالیستی وارد می گردد نشان می‌دهد سوزاندن سوخت های فسیلی گازهای ضرر رسان برای محیط زیست و انسان تولید می‌کند که خیلی از دانشمندان بر این باورند که به طور کلی به گرم شدن کره زمین کمک خواهد کرد.

 بعضی از گازهای مضر ساخته شده توسط موتورهای ماشین عبارتند از مونو اکسید کربن، هیدروکربن چنانچه که موتور سوخت را می‌سوزاند گازهای خروجی به وسیله سیستم اگزوز و از طریق انبار و با لوله انتهایی از ماشین خارج می گردد.

 سیستم اگزوز قبلا تنها به عنوان وسیله ای برای منتقل کردن گاز های دود و موتور از پشت ماشین برای جلوگیری از وارد شدن گاز به داخل کابین و همینطور کم کردن سر و صدای موتور با بهره‌گیری از صدا خفه کن یا مخزن هایی با پره و همینطور لوله های مشبک قسمت هایی از اگزوز بود، اما امروزه همه ی وسایل نقلیه جدید هم شامل یک مبدل کاتالیزوری با سیستم اگزوز می باشد.

عوامل مخرب کاتالیست

کاتالیست ها به خاطر ساختار خود، شکننده و حساس هستند؛ بنابراین می‌تواند در صورت رعایت نکردن بعضی از نکات به سرعت صدمه ببیند، رایج ترین عوامل خراب شدن کاتالیست ها به گرفتگی منافذ آن برمی‌گردد چون که در صورت گرفتگی سبب می‌شود دود خروجی از سیلندر به سادگی از کاتالیست نگذرد و این فشار بیش از حد سبب خراب شدن این قطعه می‌شود.

 از دلایل دیگر خراب شدن کاتالیست ها به ضربه های فیزیکی به این قسمت برمی گردد چنانچه که بیان شد ساختار کاتالیز خیلی شکننده است و در صورت وارد شدن ضربه به محفظه خارجی آن سبب می‌شود کاتالیست خرد شود کاتالیست همینطور به دمای زیاد خیلی حساس است بنابراین اگر دمای این قطعه بیش از حد مجاز باشد سبب از دست دادن و خرابی خاصیتش می شود.

عوامل خراب کننده کاتالیست

 این مشکل زمانی به وجود می‌آید که دمای موتور به دلایل گوناگونی بیش از حد افزایش پیدا کند، مقدار خروج گازهای خروجی از سیلندر برای سالم ماندن کاتالیست خیلی مهم است چون اگر گازهای خروجی به مواد دیگری آغشته نگردد به مرور زمان اثر خود را از دست می دهد.

 به طور مثال زمانی که واشر سر سیلندر ماشین دچار مشکل شود و روغن و آب با هم ترکیب شوند به ناچار گازهای خروجی هم به موادی که بیان شد آغشته می شود و داخل کاتالیز شده به آن آسیب وارد می‌کند خرابی سیستم جرقه زنی ماشین از عوامل خراب شدن کاتالیست است چونکه در صورت احتراق بدهوا و بنزین به صورت ناقص می سوزد و با هم مخلوط می شوند.

گازهایی که از این احتراق ناقص به وجود می‌آید سبب خراب شدن کاتالیز می‌شود، به خاطر وجود سرب در بنزین های نامناسب و همینطور مکمل‌های انژکتور در باک استفاده کردن از این مواد به کاتالیست صدمه خواهد زد.

ویژگی‌های یک کاتالیزور خوب

فعالیت بالایی داشته باشد

مساحت سطح بالایی داشته باشد.

گرمای جذب سطحی آن متوسط باشد.

مقاومت مکانیکی بالایی داشته باشد

پودر نشود

ساییده نشود

تغییر آرایش ندهد

عملکرد مناسب در دماهای عملیاتی

خاصیت گزینش پذیری

محصولات جانبی کم باشد

عمر مفید بالایی داشته باشد

عناصر تشکیل دهنده

عناصر اصلی که تشکیل دهنده کاتالیست هستند بسته به مدل فرآیندی که انجام می‌شود یا استانداردهای آلایندگی مورد استفاده عبارت است از فلزهای گران قیمت مثل پلاتین، پالادیوم رودیم و همچنین فلزات با قیمت کم مثل آهن و مس، نیکل همینطور عنصر سریم در کاتالیزور های سه گانه به عنوان ذخیره کننده و آزاد کننده اکسیژن استفاده می‌شود تا مخلوط گاز را همیشه در حد نقطه استوکیومتری نگه دارد چون در این حال این نقطه کاتالیست‌های سه‌گانه بالاترین کارایی را خواهد داشت.

غیرفعال شدن کاتالیزور

کاتالیزورها عمر مفید و مشخصی دارند و با گذر زمان از تأثیر و فعالیت آن در واکنش کم می‌شود در این نقاط فعالی بر روی کاتالیزور وجود دارد که این نقاط کم کم مسموم می‌شود مسمومیت می‌تواند به وجود آمدن لایه ضخیم از ماده واکنش دهنده بر روی کاتالیزور باشد سبب تغییر آرایش کاتالیزور گردد سبب جذب ناخالصی ها .

در نقاط فعال گردد طول عمر کاتالیست

کاتالیست خوب می‌تواند تا ۹۰ درصد گازهای سمی را به گازهای بی خطر تبدیل نماید اما رفته رفته که عمر کاتالیزور اضافه شود این درصد هم کم می‌شود پس باید به عمر مفید کاتالیز توجه کرد و بعد از اینکه عمر آن توجه تمام شده آن را عوض نمود، عوض کردن آنها توسط اگزوز ساز ها انجام می شود و کاتالیزور کهنه با کاتالیست جدید عوض می‌شود و عمر مفید آن تقریباً ۱۰۰ هزار کیلومتر خواهد بود و بعد از این که این رقم به پایان برسد.

 این کاتالیست دیگر نمی تواند برای شما کاتالیزور مفید باشد و موتور ماشین شما را دچار آسیب خواهد کرد و هوا را نیز آلوده می کند.

اجزاء کاتالیزور خودرو

مبدل های کاتالیستی از سه قسمت مهم هسته کاتالیست ماده کاتالیست و لایه اکسیدی تشکیل می شود که هر یک را در ادامه به طور خلاصه توضیح میدهیم.

 بستر کاتالیست در مبدل های مخصوص ماشین از بسترهای سرامیکی با شکل لانه زنبوری استفاده می گردد، لایه اکسیدی از این لایه به عنوان حفاظت کننده ماده کاتالیست استفاده خواهد شد که سطح مخصوص کاتالیست را بالا می‌برد، این لایه عموماً از جنس اکسید آلومینیوم و دی اکسید سیلیکون و یا ترکیبی از آلومینا و سیلیکا انتخاب می گردد.

 ماده کاتالیست : در حقیقت ماده اصلی برای تبدیل کاتالیستی از فلزات گران قیمت مثل پلاتین، طلا، رادیوم و پالادیوم انتخاب می گردد اما از نقطه نظر مقرون به صرفه بودن تقریباً از رادیوم و پالادیوم بیشتر استفاده می شود.

 قسمت های مختلف کاتالیزور خودرو

شایان ذکر است علاوه بر واکنش های اصلی مبدل کاتالیستی که سبب تولید محصولات غیر سمی می گردد یکسری واکنش های ناخواسته هم انجام می‌شود که سبب به وجود آمدن مقادیر خیلی کم از محصولات سمی مثل آمونیاک خواهد شد، این نوع واکنش های ناخواسته عموماً در مبدل های کاتالیستی مبتنی بر واکنش های سه مرحله ای ظاهر می شود.

 اگرچه حذف این واکنش ها به طور کامل امکان ندارد اما به اعمال یک سری تغییرات در ماهیت آن ماده می توان از به وجود آمدن این واکنش‌ها تا حد زیادی جلوگیری نمود، به طور مثال برای جلوگیری از ساخت سولفید هیدروژن می‌توان به لایه اکسید فلزی نیکل اضافه نمود چون این فلزات نسبت به جذب گوگرد حساس می باشد مانع از جذب شدن آن توسط لایه خواهد شد.

 به عبارت ساده‌تر سولفید هیدروژن زمانی ساخته می‌شود که گوگرد در دمای کمتر توسط لایه جذب شود بعد از جذب گوگرد در دمای کم در مرحله بعد در دمای زیاد آزاد خواهد شد و بعد از ترکیب شدن با هیدروژن گاز سولفید هیدروژن درست میشود.

 کاتالیزور چیست و اهمیت استفاده از آن؟

امروزه کارخانجات زیادی هستند که در زمینه تولید ماشین کشتی دیزلی کار می کند و موظف به استفاده از کاتالیزور در راه خروجی موتور یعنی اگزوز هستند کاتالیزور به وسیله دو نقطه به اسم سنسور اکسیژن که قبل از کاتالیست و بعد از کاتالیز قرار دارد کنترل خواهد شد.

 سنسور اول گازهای خروجی از موتور را کنترل می نماید و سنسور دوم که بعد از کاتالیز گذاشته شده کارایی کاتالیست را نسبت به خنثی نمودن گازهای خروجی اگزوز مورد بررسی قرار می‌دهد و طبق یک سری محاسبات به شکل اطلاعات به قسمت کامپیوتر ماشین می دهد که کامپیوتر ماشین با تنظیم کردن و هوا مقدار احتراق را کنترل خواهد کرد.

تعمیر کاتالیزور خودرو

کاتالیزورها طول عمر مفیدی دارد مثل همه قطعات دیگر ماشین عواملی که سبب خراب شدن کاتالیزور میگردد. مثل ضعیف شدن کاتالیزور نسبت به گازهای خروجی ورود ضربه به کاتالیست بر اثر تصادف آسیب رساندن. روغن و یا آب به کاتالیزور بر اثر خراب شدن بقیه قسمت‌های موتور و یا ورود سوخت. به داخل کاتالیست بر اثر کار نمودن موتور.

 چنانکه گفتیم این‌ها عواملی هستند که سبب خراب شدن کاتالیزور خواهد شد. که نشان می‌دهد این قطعه باید عوض شود بیشتر تعمیرکاران ماشین قسمت را با نمونه های اورجینال آن عوض می کنند. در غیر این صورت آن را تعمیر خواهد کرد، البته با تخلیه و برداشتن کاتالیزور سبب روشن شدن چراغ چک ماشین می شود. یا ارور ها و خطا هایی از این دست دریافت می کند .

به دلیل این که وجود این قسمت برای ماشین اهمیت خیلی زیادی دارد. چون هر دو کاتالیزور که در راه خروجی اگزوز ماشین می باشند به یک مقدار خراب می‌شود.  یعنی در هنگام خرابی کاتالیست ها یک ماشین اول کامپیوتر خطای قالب را اعلام خواهد کرد که باید هر دو کاتالیزور را عوض نمود.

نحوه تعمیر کاتالیزور

هر سه سیلندر ماشین دارای دو کاتالیزور است یک کاتالیزور اصلی و یک کاتالیزور دوم که کامل کننده کاتالیست اول است. خرابی کاتالیزور مکمل یا دوم در صورتی اتفاق خواهد افتاد. کاتالیست اول تخریب و یا زده شده و همه لانه زنبوری های کاتالیست دوم کیپ کند.

 الان در کشور خیلی از ماشین های چینی مثل لیفان، جک و بقیه ماشین ها وجود دارد. دچار مشکل شده و کاتالیست اول که بیشتر در کیلومترهای پایین بین ۴۰۰۰ تا ۷۰ هزار کیلومتر کار خراب می‌شود . علت خراب شدن آن در بیشتر مواقع بدون کیفیت بودن متریال کاتالیزور و یا طراحی اشتباه می باشد. رانندگان ماشین ها را با مشکلاتی مانند افت شتاب ماشین و گاز نخوردن آن روبرو می کند.

روش تعمیر کاتالیزور

 از بقیه سوء استفاده‌هایی که در رابطه با کاتالیزور ماشین انجام می‌شود. این است که این قسمت با ارزش را بر می دارند و از بی خبری راننده سوء استفاده می‌کنند. با بی ارزش دانستن این قسمت با ارزش آن را برای خود برمی دارند.

 چنانچه که بیان کردیم این قسمت مثل همه قسمتهای ماشین طول عمر مفید خواهد داشت البته طول عمر آن در ماشین های ژاپنی و کره‌ای بیشتر از ماشین های چینی می می باشد.

کاتالیزور اگزوز چیست؟

کاتالیزور که به آن مبدل کاتالیست هم می‌گویند قسمتی از سیستم اگزوز و خروجی گاز های ماشین است. مبدل کاتالیستی در اگزوز خودرو استفاده می‌شود و کاربرد جدیدی از کاتالیزور سطحی می باشد. کربن اکسید و هیدروکربن‌های که از سوخت های نسوخته در دود ماشین به وجود می‌آید. از آلاینده های خیلی خطرناک برای هوا است.

 گازهایی که از اگزوز ماشین خارج می‌شود همراه با مقداری هوا از کاتالیزور که شامل فلز اکسیدها می‌باشد. عبور می‌کند و گاز به هیدروکربن تبدیل می‌شود که نسبتاً بدون خطر و در هوا رها است. کاتالیزور بخش خیلی مهمی برای کنترل آلایندگی ماشین است، اما گاهی اوقات دچار اختلال خواهد شد.

کاتالیزور اگزوز چه چیزی است؟

 در خیلی از کشورها بیرون کردن کاتالیزور و رانندگی بدون آن تخلف خیلی سنگین به حساب می‌آید و خلاف قانون است. چون به محیط زیست و انسان آسیب و صدمات جدی وارد می‌کند. شایع‌ترین عامل خرابی کاتالیزور ماشین مسدود شدن شبکه‌های آن بر اثر. عمر طولانی مدت و استفاده از سوخت غیر استاندارد می باشد.

 مسدود شدن این شبکه ها سبب می گردد تا دودی که از احتراق موتور حاصل می شود. نتواند به وسیله اگزوز تخلیه گردد و از طرف دیگر هوای تازه هم به اندازه کافی به موتور نمی رسد. پس گرفتگی بیش شبکه‌ها هم سبب خراب شدن کاتالیزور و سبب پایین آمدن راندمان موتور می‌شود.

 عامل دیگر خرابی در کاتالیزور تغییرات در ترکیب و دما می باشد. در حقیقت این قطعه به ترکیب گازها خیلی حساس است در اثر مشکلاتی مانند خراب شدن واشر سرسیلندر که سبب وارد شدن. روغن و آب به محفظه موتور و تغییر گازهای خروجی میگردد کاتالیزور به سرعت صدمه می بیند.

کاتالیزور ماشین چه کار انجام می دهد؟

بعد از اینکه ماشین را روشن می‌نمایید و موتور آن آغاز به کار می‌کند گازهای آلاینده سوخت می‌شود. اگر این گازها به شکل مستقیم وارد هوا گردد. می تواند اثرات جبران ناپذیر و مخربی برای سلامت محیط زیست و انسان به دنبال داشته باشد. اما کاتالیزور ماشین با دارا بودن ساختمانی شبیه به لانه زنبور که جنس آن پالادیوم و رودیوم یا پلاتین می باشد. مانع این کار خواهد شد.

 کاتالیست ماشین در دمای بیش از ۸۰۰ درجه نهایت شروع به کار خواهد کرد. به وسیله یک واکنش شیمیایی گازهای سمی. را به بخار و اکسیژن و دی اکسید کربن که عناصر ایمنی تری می باشد تبدیل خواهد کرد. بنابراین آنچه از اگزوز ماشین بیرون می شود. حاصل واکنش‌های شیمیایی می‌باشد که در کاتالیست خودرو رخ میدهد.

معایب حذف کاتالیست

بعضی از افراد به طور کاملاً خودسرانه و بدون اینکه اطلاعات لازم در این حوزه را داشته باشد. کاتالیست را از ماشین جدا می کند که این کار مشکلات خیلی زیادی را برای ماشین به دنبال خواهد داشت. خیلی از کارشناسان تاکید می‌کند که از برداشتن کاتالیزور ماشین خودداری کنید.

 این کار موتور ماشین را تحت فشار قرار می‌دهد و مشکلاتی برای ماشین شما به وجود خواهد آورد. بالا رفتن آلایندگی ماشین تا ۳۰ برابر، افزایش مصرف سوخت ماشین و افزایش صدای موتور را به دنبال خواهد داشت. البته بالا رفتن صدای موتور چیزی است که عده‌ای اصطلاحاً می‌گویند ماشین راحت تر نفس می کشد.

 مضرات حذف کاتالیست

برداشتن کاتالیزور در بین برخی از افراد که باورهای اشتباهی دارند و تصور می‌کنند. با برداشتن کاتالیست ماشین شتاب بیشتری می گیرد و این موضوع بیشتر در بین جوانان شیوع دارد زیاد شده است. اما باید دقت داشته باشید که این تفکر اشتباه است و کاملاً برعکس عمل می‌کند.

 به این شکل که ماشین در روزهای اول شتاب دارد. اما با گذر زمان و آسیب دیدن موتور از شتاب آن کم می‌شود. یکی از ویژگی‌های کاتالیست برای ماشین کنترل هوای وارد شده به ماشین است. با خارج شدن کاتالیزور هوای ورودی از کنترل خارج خواهد شد.

شستشوی کاتالیست ماشین

ما در این نوشته یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین راه کارها را به شما ارائه می‌کنید. پس یکی از بهترین شیوه های شستشوی کاتالیست است اما زمانی که وع شستشو به وسط می آید امکان دارد. این سوال در ذهن صاحب ماشین به وجود آید که چطور می‌شود این کار را بدون صدمه دیدن ماشین انجام داد.؟ اگر تمایل دارید که اطلاعاتی در رابطه با این شیوه راحت بدست آورید در این نوشته با ما همراه باشید.

این شیوه شستشوی کاتالیزور از جمله راهکارهایی است که نیازی به مراجعه کردن. به تعمیرگاه و یا دارا بودن مهارت خاصی ندارد، در این شیوه شما به کمک یک وسیله محلول شستشوی مخصوص کاتالیزور ماشین. این کار را انجام می‌دهید و نیاز نیست که کار خاص دیگری انجام شود. فقط کافیست این محلول را به باک ماشین اضافه نمایید و بعد از آن ماشین به حرکت در بیاید .

روش شستشوی کاتالیست خودرو

به این ترتیب سنسور اکسیژن و کاتالیست ماشین از آلودگی پاک خواهد شد. حال در رابطه با ویژگی محلول شستشوی کاتالیزور باید این مطلب را بگویم که این محصول با ویژگی فوق العاده و پیشرفته که دارا است. نه فقط کاتالیست ماشین را از همه آلودگی ها پاک می کند. بلکه به خاطر ویژگی هایی که در آن وجود دارد هیچگونه آسیبی هم به قطعات آن وارد نمی‌شود. با خیال راحت می‌توان از آن استفاده نمود.

بازیافت کاتالیزور خودرو

بیشتر ما با کار کاتالیست ماشین که محل قرارگیری آن در اگزوز است آشنا هستیم و می‌دانیم. کاتالیست برای دود ها و آلودگی هایی که از ماشین بیرون می شود به کار می رود. در حقیقت وظیفه این قطعه خیلی مهم است چون که مانعی برای آلودگی هوا است. و همه آلودگی ها و مواد مضر را جذب می کند. از عواملی که منجر به جذب شدن مواد مضر در کاتالیست می‌شود وجود فلزات رودیوم و پالادیوم و پلاتینی آن است.

 وجود این فلزات ارزشمند سبب می‌شود که کاتالیست مورد توجه اشخاص بازیافت کننده قرار گیرد.  البته سازندگان از این وسیله خیلی می سازند و به همان مقدار هم با توجه به آماری که به دست می‌آید. نشان می‌دهد که بازیافت کاتالیزور رو به افزایش است. اما در این نوشته یکی از شیوه های بازیافت کاتالیست ماشین که خیلی رواج دارد را معرفی خواهیم کرد.

قالکاری چیست

 این روش قالکاری است، در این شیوه بازیافت اولین کاری که انجام خواهد شد. قطع نمودن کاتالیست است بعد از آن که کاتالیست کاملاً پودر شد همراه با اکسید نقره ذوب می شود. بعد از جمع شدن فلز پلاتین در نقره آن را شکل می‌دهد و سرد می نماید. بنابراین یکی از شیوه های بازیافت کاتالیزور ماشین به شیوه قالکاری خواهد بود.

مضرات حذف کاتالیزور خودرو

در صورت حذف کاتالیزور اگزوز باعث منتشر شدن گازهای سمی مونوکسید کربن اکسید نیتروژن و هیدروکربن ها. در هوا خواهد شد که به نابودی محیط زیست کمک فراوانی می‌کند. با گفتن علائم خرابی کاتالیزور به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در صورت خراب شدن کاتالیزور به موقع آن را عوض کنید. کمتر سبب آسیب رسیدن به جان انسان ها و موجودات و محیط زیست گردید.

 همان طور که به آن اشاره نمودیم عمر کاتالیزور برابر است با سن خودرو و خیلی کم پیش خواهد آمد. که قبل از این زمان خراب شود اما به وجود آمدن مشکل در خودرو این قطعه را نیز دچار مشکل خواهد کرد. سبب کم شدن عمر آن می گردد، دلیل این اتفاق می‌تواند وارد شدن سوخت به مقدار بیش از حد در اگزوز باشد. چنین اتفاقی به خاطر مخلوط شدن نادرست هوا و سوخت جرقه های شمع، زمانبندی نادرست سنسور، اکسیژن خراب مواردی هستند. سبب خارج شدن سوخت از محفظه احتراق موتور می گردد.

 اگر ماشین خود را تازه خریداری نموده اید و متوجه شدید که اگزوز آن دچار مشکل فنی می باشد. بهتر است در گام اول به نمایندگی‌های رسمی ماشین مراجعه نمایید تا به مشکل ماشین رسیدگی نماید. چون که اگر به تعمیرگاه مراجعه کنید مجبور به هزینه‌های بیشتر می شوید.

نتیجه گیری(کاتالیست یا کاتالیزور خودرو)

کاتالیزور که به آن مبدل کاتالیست هم می گویند. بخشی از سیستم اگزوز ماشین است که به کمک آن گازهای موجود در ماشین به بیرون هدایت خواهد شد. گازهایی که از ماشین بیرون میشود همراه با حجم کمی از هوا از داخل این قطعه. که شامل فلز اکسید ها میباشد عبور می کند.

 هیدروکربن ها به کربن دی اکسید و بخار آب تبدیل می گردد و این گازهایی که بیرون می شود بی خطر است. این قسمت بخش مهم و اساسی از سیستم کنترل آلودگی و آلایندگی ها است. در اتومبیل تعبیه شده؛ بنابراین در بیشتر کشورهایی که موضوع آلودگی هوا برای آنها اهمیت زیادی دارد. برداشتن این قسمت به دست رانندگان و صاحبان ماشین ها تخلف خیلی سنگین به‌شمار می‌رود و نقض قانون قلمداد می‌شود.

هر قطعه در ماشین وظیفه به خصوصی را بر عهده دارد و به دلیل خاصی در آن قرار گرفته است. بنابراین خراب شدن هر قطعه ناخودآگاه دیر یا زود بر روی بقیه اجزا اثر می گذارد. یکی از این قطعات خیلی مهم مبدل کاتالیست می باشد که وظیفه دارد. گازهای خروجی پرخطر را دور کند و از منتشر کردن آلاینده ها در اتمسفر جلوگیری کند. این قطعه در تمیز نگه داشتن محیط زیست خیلی اهمیت دارد به همین خاطر باید توجه خیلی زیادی. به این مسئله داشت که اگر کثیف یا خراب شده بود آن را تمیز یا تعویض نمایند.

جهت کسب اطلاعات جامع در این خصوص به سایت فرهنگی و خبری تربت جام مراجعه نمایید.