دانشجوها این دانشگاه تربت جام را بیشتر دوست دارند

معرفی بهترین دانشگاه تربت جام معرفی دانشگاه های تربت جام تربت جام یکی از شهرستان هایی است که در خراسان رضوی قرار دارد . به طور کلی می توان درباره این شهرستان گفت نخستین اطلاعات مربوط به تربت جام مربوط به فتوحات اسلامی در خراسان رضوی می باشد . آن زمان ها این شهرستان مورد […]

معرفی بهترین دانشگاه تربت جام

معرفی دانشگاه های تربت جام

تربت جام یکی از شهرستان هایی است که در خراسان رضوی قرار دارد . به طور کلی می توان درباره این شهرستان گفت نخستین اطلاعات مربوط به تربت جام مربوط به فتوحات اسلامی در خراسان رضوی می باشد .
آن زمان ها این شهرستان مورد هجوم حکومت هایی همچون مغول و عثمانی قرار گرفته است ؛

اما در حال حاضر بر اساس آخرین آماری که از طریق سرشماری ها به دست آمده حدود ۹۵ هزار نفر جمعیت دارد و مساحت آن ۸۱۸۴ متر مربع است .

از جمله نزدیکترین شهر ها به شهرستان تربت جام می توان از سمت جنوب شهر تایباد و از سمت شمال به شهر فریمان اشاره کرد .
شهر تربت جام به لحاظ فرهنگی بسیار حائز اهمیت است . دانشگاه های موجود در تربت جام نشان از موقعیت فرهنگی خوب آن دارد که

ما در اینجا قصد داریم به معرفی دانشگاه ‌های این شهر بپردازیم :

مجتمع آموزش عالی تربت جام

مجتمع آموزش عالی تربت جام به عنوان یک دانشگاه دولتی در این شهرستان مشغول به فعالیت است که در سال ۱۳۸۹ تاسیس شده و در حال حاضر دارای ۸۵ استاد و ۵۶۰ دانشجو در این مجتمع مشغول به تحصیل می باشد .
با توجه به تحلیل هایی که در این زمینه انجام شده مجتمع آموزشی عالی این شهرستان دارای ۲۷ مقاله علمی است که در همایش ها و نشریات داخلی انتشار یافته است .

داده ‌ها و اطلاعات نشان از این دارند که مجتمع آموزش عالی در سال ۱۳۹۹ بیشترین مقاله های نوشته شده از سوی پژوهشگران با کلیدواژه گیاه دارویی و پتانسیل تغذیه‌ای انتشار پیدا کرده است ، که

از این میزان ۱۵ مقاله مربوط به مقالات ژورنالی و دوازده مقاله مربوط به مقالات کنفرانسی می باشد .

دانشگاه آزاد تربت جام

دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام ، یکی از دانشگاه هایی است که جزء بخش پرطرفدار در این شهرستان به حساب می آید تاکنون ۱۰۷ استاد ۳۸۹۳ دانشجو مشغول به تحصیل می باشند .

در این دانشگاه تا کنون ۷۰۱ مقاله علمی در نشریات و همایش‌ های داخلی انتشار یافته است و همچنین دو همایش به واسطه این دانشگاه تربت جام برگزار شده است .

در سال ۱۴۰۰ تعدادی از پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام توانسته اند که بیشترین مقالات خویش را تحت عنوان تبلیغات دهان به دهان و مشتری منتشر کنند .
دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام توانسته با توجه به معیار تولید مقالات علمی در سال های مختلف رتبه Rank را از آن خود کند .

رتبه ۱ به مرکز علمی از بیشترین تعداد تولید علمی یعنی تولید مقالات کنفرانسی و مقالات ژورنالی برخوردار می باشد ؛ بنابراین طبق این آمار ، دیگر مراکز در رتبه های پایین تر از این قرار گرفته اند .

هر مرکزی دارای دو رتبه است که در مقایسه با مرکز هم رده و در مقایسه با کل مرکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می‌شود .

بر اساس اینکه حجم نمایه سازی مقالات طی سال ۱۳۹۸ به صورت نهایی اعلام نمی شود ، رتبه بندی تا یک سال پیش تعیین می گردد .

در دانشگاه آزاد اسلامی هر مقاله ای که چاپ می‌ شود ، مطمئناً بر رتبه دانشگاه نیز می‌افزاید .

دانشکده علوم پزشکی تربت جام(معرفی دانشگاه های تربت جام)

همانگونه که میدانید دانشکده علوم پزشکی تربت جام زیر نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شهرستان تربت جام واقع در خراسان رضوی است .

دانشکده علوم پزشکی تربت جام به دلیل ارتقاء دانشکده پرستاری تربت جام در سال ۱۳۹۲ تاسیس گشت وظیفه آن ارائه خدمات بهداشتی درمانی به جمعیتی بیش از ۲۵۰ هزار نفر در شهرستان های صالح آباد و تربت جام می باشد .

به طور کلی این دانشکده توانسته خیلی خوب به منظور اجرای پروژه‌ های عمرانی در حوزه بهداشت و درمان رتبه ششم کشوری را از آن خود سازد .

در حقیقت در سال ۱۳۹۰ دانشکده پرستاری تربت جام زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد ؛ اما طی سال ۱۳۹۴ شورای گسترش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی موافقت خویش را

برای تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت جام اعلام نمود .

دانشگاه علمی کاربردی وحدت در تربت جام

شهرستان تربت جام یکی از شهرستان هایی با تاریخچه کهن که در شمال شرق خراسان رضوی با فاصله ۱۶۵ کیلومتری از مشهد واقع شده است .

این شهرستان از سمت مغرب به فریمان و تربت حیدریه ، از سمت مشرق به کشور های ترکمنستان و افغانستان و از سمت شمال به سرخس و سمت جنوب به تایباد منتهی شده است .
تربت جام مرکز آن شهر تربت جام است و این نام از شخصیت بزرگ شیخ احمد جان گرفته شده است .
در پی موفقیت راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام در سال ۱۳۸۷ پیشنهاد داده شد که دانشگاه غیرانتفاعی تربت جام تاسیس شود

و پس از طی مراحل اداری و پس از گرفتن موافقت اصولی ، در نهایت دانشگاه در سال ۱۳۸۹ تاسیس گشت و بعد از آن ساختمانی در میدان قدس تربت جام به مدت زمان یک سال اجاره شده

و به وزارت علوم جهت ایجاد رشته های متعدد پیشنهاد داده شد .

دانشگاه علمی کاربردی وحدت در تربت جام

دانشگاه علمی کاربردی تربت جام از سال ۱۳۹۰ دارای ۴۴ دانشجو در رشته برق در مقطع کارشناسی ناپیوسته مشغول به فعالیت شده است که پس از گذشت ۷ سال بر اساس گنجایش های این شهرستان

در مجموعه های کامپیوتر ، علوم ورزشی ، برق ، معماری ، مکانیک ، عمران و طراحی لباس فعالیت خویش را آغاز کرده ‌اند. توجه داشته باشید که این دانشگاه تاکنون بیش از ۵۰۰ فارغ التحصیل در

مقاطع مختلفی همچون کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی دارا است که در واقع ۷۰ درصد از این افراد در کارخانه ها، اداره جات و ارگان های متفاوت کار خویش را آغاز کردند .
افرادی که در این شهرستان اقامت دارند توصیه می کنیم که برای ادامه تحصیل به سراغ یکی از این دانشگاه ها بروند . هر یک از این دانشگاه ها به نوبه خود توانسته اند دانشجویان خوبی در حیطه علمی فارغ التحصیل کرده است .

همچنین دانشگاه‌ های این شهرستان از اساتید مجربی برخوردار است سلام و روز به روز بر علم و تکنولوژی این دانشگاه‌ ها و همچنین دانشگاه‌ های کشور افزوده می‌شود .

جهت کسب اطلاعات جامع به سایت فرهنگی و هنری تربت جام مراجعه نمایید.