غذاهای تربت جام

غذاهای تربت جام غذاهای تربت جام شهرستان تربت جام یکی از مهم ترین و تاریخی ترین شهرستان های خراسان رضوی می باشد که دارای قدمت خیلی زیادی است. این شهرکهن و قدیمی دارای فرهنگ های بسیار غنی زیادی است و جذابیت های ویژه ای در حوزه گردشگری و تاریخی خود دارد. این شهر با همین […]

غذاهای تربت جام

غذاهای تربت جام

شهرستان تربت جام یکی از مهم ترین و تاریخی ترین شهرستان های خراسان رضوی می باشد که دارای قدمت خیلی زیادی است.

این شهرکهن و قدیمی دارای فرهنگ های بسیار غنی زیادی است و جذابیت های ویژه ای در حوزه گردشگری و تاریخی خود دارد.

این شهر با همین فرهنگ و زیبایی های خود همواره گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می کند و دارای بناهای تاریخی بسیار زیادی در سرتا سر شهر می باشد.

طرز تهیه غذاهای محلی تربت جام

انواع غذاهای محلی تربت جام به شکل کلی به چند دسته تقسیم می شود:

آش اَماچ :

در این نوع غذا، نخود باید جداگانه پخته شود بعد از آن باید قابلمه ای را جداگانه پر از آب کرد و روی اجاق گذاشت تا آبش جوش بیاید.

بعد باید نخود‌ ها در آب ریخته شود و انواع سبزی‌ های دشتی مانند بو مادران، بلقس، پیچک و نان کلاغ را خرد کرد و در قابلمه ریخته شود آن زمان بعد ازپخته شدن سبزی‌ ها باید آرد را که به آن کم کم آب اضافه می‌شود

و با دست کف مال می‌ شود به محتویات قابلمه اضافه کرد وحرارت زیر آن را کم کنیم و در همان حالت گذاشته شود تا به مدت نیم تا یک ساعت پخته شود بعد از آن که خوب جا افتاد از روی اجاق برداشته و برای مصرف و میل کردن آماده است‌ .

این نوع آش در فصل بهار و در دیگ های مسی و روی دیگدان آماده می شود و سبزی‌های دشتی مصرف شده در این آش عموما سبزی‌های بهاری است که در باغ ها قابل رشد است.

اِشکنه : (غذاهای تربت جام)

اِشکنه یکی دیگر از غذا های معروف تربت جامی است که طرفداران زیادی هم دارد و خیلی هم خوشمزه و با اصالت می باشد.

این نوع غذا اول از همه با سرخ کردن پیاز در روغن و ریختن آب در قابلمه و پیاز داغ و آب ونمک و اَدویه و همچنین سیب زمینی که می توان گفت ماده اولیه مهم این غذا است و در بعضی مواقع تخم مرغ اِشکنه تهیه می‌شود.

نوع دیگر اشکنه، اِشکنه قلیه “قرمه” است که نمیتوان از خوشمزگی این نوع غذا گذشت.

آش لخشک :

آش لخشک هم مانند آش آماچ از مهم ترین آش های این شهرستان است.

که طرفداران خاص خودش را دارد برای تهیه این نو غذا اول از همه، بعد از این که آب در داخل دیگ به جوش بیاید، نخود و لوبیا‌هایی که قبلاً آن ها خیسانده شده اند را باید در آب ‌ریخت

و بعد از مدتی خمیر آرد گندم را باید با نی نازک برش داده شود و داخل آن ریخته می شود و در آخر سبزی و به ویژه دربهار از انواع سبزی‌های بیابانی و ادویه در دیگ به کار می رود و در آخر هم روغن و پیاز داغ را به آن اضافه می‌ شود

و بعد از آماده شدن با قروت سائیده شده یا “کشک” میل می شود.

قروت :

همانطور که گفته شد این غذا هم به اندازه غذای اشکنه دارای طرفدارن زیادی است و از بهترین غذا های این شهر به حساب می آید که طعم باور نکردنی ای از خود به جا گذاشته است.

برای تهیه کردن قروت، شیر بی چرخی و یا شیر معمولی را به ماست تبدیل می کنند و در آن زمان ماست‌ ها را به مدت یک الی تا ۲ ساعت باید جوشانده شود

سپس بعد از سرو شدن و آماده شدن آن را باید داخل کیسه‌ های نخی ریخت و بعد از این که آب آن ماست ‌ها گرفته شود باقی مانده آن را با کف دست به شکل های ویژه ای در آورده می شود و باید در آفتاب قرار گیرد تا خشک شود.

برای تهیه کردن غذا های آماده قروتی،در کاسه ای سفالی قروت ها را باید سایید و در روغن و نعنا یا پونه داغ کرد ودر زمانی که هنوز به طور کامل جوش نیامده است از روی حرارت برداشته می شود و آماده برای خوردن می‌باشد

که واقعا طعم بی نظیری دارد.در اکثر مواقع به سلیقه های متفاوت و مختلف به قروتی تخم خربزه، مغز گردو و بادام، گوجه فرنگی و یا کنجد کوبیده اضافه می شود. از قروت در آش ها و همچنین بادمجان هم استفاده می شود.

کشک زرد: (غذاهای تربت جام)

کشک زرد هم از بهترین غذا های محلی این شهر است که نه تنها در این شهر بلکه در بعضی از شهر های دیگر هم تهیه می شود و خیلی هم خوشمزه می باشد.

برای تهیه این نوع غذا اول آرد را به وسیله ماستی که قبلاً گذاشته شده تا کاملا ترش شود با مقدار کمی سیر و زردچوبه به خمیر تبدیل می شود.آن خمیر را تا چند روز در محلی مناسب با رو پوش گذاشته می شود تا کاملا ترش شود.

بعد از گذشت جند روز باید خمیر‌ها را کم کم روی پارچه ‌ای تمیز پهن کرد تا خشک شوند و بعد از نیم خشک شدن کف مال می‌ شود و بعد آن ها را اَلک می‌کنند.

برای تهیه کردن این نوع غذا باید حدود یک یا چند قاشق از آن را در روغن و پیاز به همراه سیر تفت داده شود و بعد باید مقداری آب را به آن اضافه کرد و هم زد تا به طور کامل جوش بیاید و در مدت زمان چند دقیقه باید پخته شود

تا کاملا یک کشک زرد جا افتاده آماده شود و سپس آن زمان آماده میل کردن و خوردن غذا است.در کشک زرد طبق سلیقه و ذائقه های مختلف می توان قلیه و سیبل زمینی و غیره را به آن اضافه کرد.

بلغور شیر :

بلغور شیر از غذا های اصیل و بسیار قدیمی این شهر باستانی است که در میان مردم این شهر جایگاه خیلی ویژه ای دارد و از خوبی ها و فواید این غذا نمیتوان منصرف شد یکی از مقوی ترین غذا های شناخته شده محلی است.

برای تهیه اول ،از بلغور گندم و جوشاندن آن‌ها در شیر زیاد و هم زدن تا مرحله سفتی و دم کردن آن‌ها در دیگ تا صبح، جدا کردن تکه تکه خمیر و خشک کردن و کف مال کردن آن تهیه می‌شود.

برای آماده کردن این غذا قدری از قلور شیر را در روغن و پیاز ریخته با آب جوشانده می شود و مثل سوپ در آن افزودنی‌های دیگر مثل نمک، زرد چوبه، ادویه و یا قرمه ریخته میشود.